04.09.1990

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
29 yıl önce bugün,islamın gerçek yüzünü ve kuranın nasıl kimlerce yazıldığın, yazarken 04.09.1990 da,onun bütün tartışma teklifini red eden yobazlar, bildikleri en iyi şeyi yaptı, Turan Dursun'u kahpece katletti! Ama bilmedikleri bişey vardı; Kırılan bir kalem,artık iki kalemdir.

Saygıyla anıyoruz. İslamın kuzu postundaki,sufilik,hoşgörülülük numaralarına asla inanmıyoruz.Güçsüzken söyledikleri"senin dinin sana, benim dinim bana" mottolarının,güçlendikleri veya fırsatını yakaladıkları anda,"gördüğün yerde öldür" ile biteceğini hiç aklımızdan çıkarmıyoruz.

turan dursun.jpg

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ölü iken bile düşünüyor pozunda ölmüş. Büyük beyin, düşünen beyin olmak işte böyle bir şeydir. Bu, insanlığın belleğinde dünya durdukça hatırlanası, hiç unutulmaması gereken bir karedir.

Kimyanın en önemli isimlerinden Lavoisier giyotine mahkum edildi. Bir dostuna rica etti. Başı sepete düştüğünde eline alıp adını çağırmasını istedi. Dostu bunu neden istiyorsun diye sordu. Beyinde bilinç ne kadar sürüyor merak ediyorum dedi. Bunu öğrenmek ne işine yarayacak, kafan kesik haldeyken diye sordu dostu. Hiç, sadece merak ediyorum dedi.

Dostu isteğini yerine getirdi. Kesik başı sepetten alıp Lavoisier diye seslendi. Kesik başın gözlerini açtığı söylenir. İşte büyük, düşünen beyin olmak böyle bir şey.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
29 yıl önce bugün,islamın gerçek yüzünü ve kuranın nasıl kimlerce yazıldığın, yazarken 04.09.1990 da,onun bütün tartışma teklifini red eden yobazlar, bildikleri en iyi şeyi yaptı, Turan Dursun'u kahpece katletti! Ama bilmedikleri bişey vardı; Kırılan bir kalem,artık iki kalemdir.

Saygıyla anıyoruz. İslamın kuzu postundaki,sufilik,hoşgörülülük numaralarına asla inanmıyoruz.Güçsüzken söyledikleri"senin dinin sana, benim dinim bana" mottolarının,güçlendikleri veya fırsatını yakaladıkları anda,"gördüğün yerde öldür" ile biteceğini hiç aklımızdan çıkarmıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1374
O yıllarda sonradan Ergenekon davasında yargılanan isimler İran’ı göstererek Türkiye’yi 28 Şubat sürecine sürüklüyordu. İran’ın Selam tevhid terör örgütü ise bu süreçte toplumsal korkuyu artırıcı eylemlerle İran ve şeriat paranoyasına benzin döküyordu. Bu süreçte bir çok eylem yaptı Selam Tevhid terör Örgütü ama ne hikmetse son dönemde Ergenekon da Selam Tevhid de yok sayılıyor. Ergenekon sanıkları 90larda öcü İran propagandası yaparken şimdi İran meclisinde konuşmalar yapıyor. Olan da birilerinin kanlı planları için öldürülenlere oluyor. Tez zamanda ideolojisi ne olursa olsun Dursunu katledenler dahil bütün teröristlerin yok olması temennisiyle...

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Cinayet ve suikastleri elbette gizli servisler planlıyor ve yardım ediyor. Ama maşaları muslim teröristlerdir. Bunlar müşrikleri gördükleri yerde öldürme emrini uyguluyorlar. Muslimler başka yerde bulunmaz bir hazır lejyoner deposudur. Üç kuruş maaş ver sinekler gibi ölmeye hazır yığınla aptal var. Hurilere kavuşacağız diye sinekler gibi ölüyorlar. Bunları kullana kullana eşşeğe çevirdiler, hâlâ akıllanmıyor, hâlâ tepe tepe, yani tekmeleye tekmeleye kullanılıyorlar. En son ABD Suriye'de artık son kullanma tarihi dolan döküntü lejyonerlerini haşere gibi kuduz köpek gibi itlaf etti.

Bunların hâla akıllarının başlarına gelesi yok!

Not: Vefakar ve çileli dostlarımız sevimli eşeklerden özür diliyorum. Bu güzel gözlü hayvanlar bizim en eski en vefakar en çilekeş dostlarımızdır. Biz insanlar böyle nankörüz işte. Ne yapalım kökenimiz maymun, yapacak bir şey yok. Maymun dünyaya hükümran olursa olacağı bu.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Bunlar müşrikleri gördükleri yerde öldürme emrini uyguluyorlar.
İslamın böyle bir emri olmadığına, bunun sizin dogmalarınızdan biri olduğuna delil başta Peygamber olmak üzere 1400 yıldır Müslümanların, insanları gördüğü yerde öldürmemesidir

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Vefakar ve çileli dostlarımız sevimli eşeklerden özür diliyorum.
Bence de teröristler hayvan bile değil daha aşağı varlıklardır. Zaten Allah Furkan Suresi 44. Ayette "Yoksa sen onların çoğunun (söz) dinleyeceklerini yahut akıllarını kullanacaklarını mı sanıyorsun? Onlar hayvanlar gibidirler, belki yolca onlardan daha da şaşkındırlar." buyuruyor

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İslamın böyle bir emri olmadığına, bunun sizin dogmalarınızdan biri olduğuna delil başta Peygamber olmak üzere 1400 yıldır Müslümanların, insanları gördüğü yerde öldürmemesidir
Güçleri yettiğince öldürdüler ve öldürmeye devam ediyorlar.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Güçleri yettiği kadar öldürdüler. Çoğu zaman da Kuran'ı savsaklayıp iplemediler. Çıkarlarına uydurdular. Zaten Kuran harfiyen uygulanabilir bir şey olsa çöpe atılmazdı. Kuran fiilen çöptedir. İşit'ten başka uygulayıcısı yoktur.

Tevbe ültimatomu sonrası örneğin kim Hubal'a özgürce tapmış, evinde Hubal heykeli bulundurmuş? Yasak. Haram, Şirk. En büyük suç! Öldürürler ve kimse cesaret edemez. Apaçık kesin konuları tartışmak bir müslim hastalığı.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Güçleri yettiği kadar öldürdüler. Çoğu zaman da Kuran'ı savsaklayıp iplemediler. Çıkarlarına uydurdular. Zaten Kuran harfiyen uygulanabilir bir şey olsa çöpe atılmazdı. Kuran fiilen çöptedir. İşit'ten başka uygulayıcısı yoktur.

Tevbe ültimatomu sonrası örneğin kim Hubal'a özgürce tapmış, evinde Hubal heykeli bulundurmuş? Yasak. Haram, Şirk. En büyük suç! Öldürürler ve kimse cesaret edemez. Apaçık kesin konuları tartışmak bir müslim hastalığı.
Osmanlının en güçlü olduğu dönemde dahi bünyesinde gayri Müslim vardı. Bunları öldürmek de çıkarlarına ters değildi. Kuran çöpte değil ama bu argümanlar tezinizi çöpe atıyor üzgünüm

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Zımmi dediğimiz kitap ehli denen azınlıklara hayat hakkının elleriyle aşağılanarak cizye ödemeleri şartıyla verildiği de zaten Tevbe ültimatomunda yazar. Onlar görüldükleri yerde öldürülmeyecekler. Elleriyle aşağılanarak (nasıl bir aşağılık duygusu, kin kusmak ise bu ifade) cizye ödeyecekler.

Hayır siz bu kadar mı safsınız ben anlamıyorum. Siz mi Kuran'ı okumuyorsunuz benim mi okumadığımı sanacak kadar safsınız anlamadım ki? Yani şimdi benim Kuran'a bakmadan tahminle nasıl olsa şöyle şöyle yazıyordur, okumama ne gerek var, ne yazacağı belli deyip ahkam keseceğimi gerçekten sanıyor musunuz siz yahu? Gerçekten sanıyor musunuz samimi itiraf edin! :D

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Zımmi dediğimiz kitap ehli denen azınlıklara hayat hakkının elleriyle aşağılanarak cizye ödemeleri şartıyla verildiği de zaten Tevbe ültimatomunda yazar. Onlar görüldükleri yerde öldürülmeyecekler. Elleriyle aşağılanarak (nasıl bir aşağılık duygusu, kin kusmak ise bu ifade) cizye ödeyecekler.

Hayır siz bu kadar mı safsınız ben anlamıyorum. Siz mi Kuran'ı okumuyorsunuz benim mi okumadığımı sanacak kadar safsınız anlamadım ki? Yani şimdi benim Kuran'a bakmadan tahminle nasıl olsa şöyle şöyle yazıyordur, okumama ne gerek var, ne yazacağı belli deyip ahkam keseceğimi gerçekten sanıyor musunuz siz yahu? Gerçekten sanıyor musunuz samimi itiraf edin! :D
Önce adaletli olmaları konusundaki uyarıları dinlemeyip zulmetmeye devam edenler savaşı tercih etmiş olur. Savaşta yenilince de İslamın hakimiyetini kabul ettiklerini belli eden, alacakları devlet hizmetlerine karşılık vergi öderler. Bu duruma düşmek onlar için kendi elleriyle aşağılanmalarıdır zaten. Ayrıca İslam ülkelerinde ehli Kitap haricinde Mecusiler gibi müşrikler de olduğunu daha önceki mesajlarda kaynaklarıyla ispat etmeme rağmen iddianızda ısrar etmeniz, meseleyi maalesef dogma haline getirdiğinizi gösteriyor

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tevbe ültimatomunda savaş durumu yok. Savaş bitmiş Mekke elde. Haram aylar başlamış savaş yok. Müşrikler içinde katil filan varsa cezalandırılabilir. Ama dert o değil. Dert herkesi zorla müslim yapmak. Dert kesinlikle ve net, apaçık bu. Yani dinsel faşizm. Tüm müşrikler İslam olmazlarsa öldürülecekler. Kitap ehli ise müslim olmak zorunda değil. Olmazlarsa elleriyle aşağılanarak cizye ödeyecek.

Daha sonra Kuran'ın savsaklanmaya başlaması bir şey değiştirmez. Kuran'da müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün yazıyor mu yazıyor. Mevzu biter.

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Güçleri yettiği kadar öldürdüler.
Kuran'da kölelik olduğunu,Osmanlı'da köleliğin 1890'da kalktığı,fıkıhta ve uygulamada falaka, kırbaç, organ/kafa kesme,recm, deri yüzme olduğunu;Osmanlı'da ilaveten kazık, çengel.. ve evlat/kardeş katli olduğunu (1685'e kadar) düşünürsek sevecek padişah bulmak zordur.

Fatih İslam Ansiklopedisi’ndeki [Müftü] Fahreddîn-i Acemî maddesinde "Hurufilerin sapıklıkları ve dinsizlikleri ortaya koyarak yakılmak suretiyle idamlarına fetva verdi ve bu hüküm hemen infaz edildi" deniyor.

https://cdn.islamansiklopedisi.org.tr/dosya/12/C12004387.pdf

Aynı kaynakta,Fahreddin'den fetvayı alıp cezayı uygulayan Mahmud Paşa (sadrazam oluşu 1454) için "Hurûfîler’e karşı olan tutumu ve padişahın onlara karşı duyduğu ilgiyi önlemesi dönemin şairleri tarafından övülmüştür," deniyor.

https://cdn.islamansiklopedisi.org.tr/dosya/27/C27008920.pdf

İslam Ansiklopedisi her bilginin kaynağını tek tek değil topluca gösteriyor. Bu iki maddenin kaynakçasındaki Taşköprülüzade'nin Şakayık-ı Numaniye'si Hurufilerin ihrak-ı binnar" edildiğini Müfit Yüksel de kabul ediyor.

https://acikerisim.tbmm.gov.tr/xmlui/handle/11543/1729

"Osmanlı'da ateşle yakma yoktu" diyenlere: 1567'de Beypazarı'nda "küfre düşen" bir yörükle ilgili olarak "İmdi, adı geçenin ateşte yakılmasını emredip buyurdum ki: Buyruğum geldikte,adı geçeni ateşte yakıp, emrim yerine geldiğini yazıp bildiresin" deniyor.

https://archive.org/details/AhmedRefik16.AsirdaRafizilikVeBektasilik

Seyyah Hans Dernschwam şöyle diyor: “14 Şubat 1594’te şöyle bir olay oldu. Bir Rum Atmeydanı’nda yakıldı. O, vaktiyle zorla sünnet edilmek ve Müslüman yapılmak istenmişti. Fakat o müslümanlığı kabul ettiği halde asıl dini olan Hıristiyanlığı muhafaza ediyormuş

Adettir, bir Hristiyan bir Türk kadını ile yakalanırsa ya sünnet olup müslüman olur ya da yakılır. Aynı şekilde bir Hristiyan veya köle, imanlı ve aziz telakki edilen bir Müslüman Türk’e karşı direnir ve onu dövmeye kalkışırsa yalnız dayak yemekle kalmaz, aynı zamanda yakılır.”

1740 tarihinde Saruhan'daki (Manisa) Sarı Beyoğlu adlı şaki ile ilgili kararda bölgedeki eşkiyaya verilen ceza hakkında "bilkülliye ihrak-ı binnar etmekle" deniyor

http://aton.ttu.edu/pdf/Saruhanda_Part_5.pdf

Bunlar ulemanın, vakanüvislerin, transkripsiyoncuların ve Osmanlıperestlerin sansüründen kaçanlar. Bunları "mecaz-ı mürsel" diye niteleyenler İdris-i Bitlisi'nin "40 bin Kızılbaş öldürdük" itirafına da "abartıyor" diyor. Murad Paşa'ya neden "Kuyucu" dendiğini açıklayamıyor.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Tevbe ültimatomunda savaş durumu yok. Savaş bitmiş Mekke elde. Haram aylar başlamış savaş yok. Müşrikler içinde katil filan varsa cezalandırılabilir. Ama dert o değil. Dert herkesi zorla müslim yapmak. Dert kesinlikle ve net, apaçık bu. Yani dinsel faşizm. Tüm müşrikler İslam olmazlarsa öldürülecekler. Kitap ehli ise müslim olmak zorunda değil. Olmazlarsa elleriyle aşağılanarak cizye ödeyecek.

Daha sonra Kuran'ın savsaklanmaya başlaması bir şey değiştirmez. Kuran'da müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün yazıyor mu yazıyor. Mevzu biter.
Yani bu ifadelerin savaş hükmü olduğunu kabul etmemek için peygamber dahil 1400yıllık tarihte Müslümanların Kuranı savsakladığını iddia ediyorsunuz ya, gerçekten pes...

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Kuran'da kölelik olduğunu,Osmanlı'da köleliğin 1890'da kalktığı,fıkıhta ve uygulamada falaka, kırbaç, organ/kafa kesme,recm, deri yüzme olduğunu;Osmanlı'da ilaveten kazık, çengel.. ve evlat/kardeş katli olduğunu (1685'e kadar) düşünürsek sevecek padişah bulmak zordur.

Fatih İslam Ansiklopedisi’ndeki [Müftü] Fahreddîn-i Acemî maddesinde "Hurufilerin sapıklıkları ve dinsizlikleri ortaya koyarak yakılmak suretiyle idamlarına fetva verdi ve bu hüküm hemen infaz edildi" deniyor.

https://cdn.islamansiklopedisi.org.tr/dosya/12/C12004387.pdf

Aynı kaynakta,Fahreddin'den fetvayı alıp cezayı uygulayan Mahmud Paşa (sadrazam oluşu 1454) için "Hurûfîler’e karşı olan tutumu ve padişahın onlara karşı duyduğu ilgiyi önlemesi dönemin şairleri tarafından övülmüştür," deniyor.

https://cdn.islamansiklopedisi.org.tr/dosya/27/C27008920.pdf

İslam Ansiklopedisi her bilginin kaynağını tek tek değil topluca gösteriyor. Bu iki maddenin kaynakçasındaki Taşköprülüzade'nin Şakayık-ı Numaniye'si Hurufilerin ihrak-ı binnar" edildiğini Müfit Yüksel de kabul ediyor.

https://acikerisim.tbmm.gov.tr/xmlui/handle/11543/1729

"Osmanlı'da ateşle yakma yoktu" diyenlere: 1567'de Beypazarı'nda "küfre düşen" bir yörükle ilgili olarak "İmdi, adı geçenin ateşte yakılmasını emredip buyurdum ki: Buyruğum geldikte,adı geçeni ateşte yakıp, emrim yerine geldiğini yazıp bildiresin" deniyor.

https://archive.org/details/AhmedRefik16.AsirdaRafizilikVeBektasilik

Seyyah Hans Dernschwam şöyle diyor: “14 Şubat 1594’te şöyle bir olay oldu. Bir Rum Atmeydanı’nda yakıldı. O, vaktiyle zorla sünnet edilmek ve Müslüman yapılmak istenmişti. Fakat o müslümanlığı kabul ettiği halde asıl dini olan Hıristiyanlığı muhafaza ediyormuş

Adettir, bir Hristiyan bir Türk kadını ile yakalanırsa ya sünnet olup müslüman olur ya da yakılır. Aynı şekilde bir Hristiyan veya köle, imanlı ve aziz telakki edilen bir Müslüman Türk’e karşı direnir ve onu dövmeye kalkışırsa yalnız dayak yemekle kalmaz, aynı zamanda yakılır.”

1740 tarihinde Saruhan'daki (Manisa) Sarı Beyoğlu adlı şaki ile ilgili kararda bölgedeki eşkiyaya verilen ceza hakkında "bilkülliye ihrak-ı binnar etmekle" deniyor

http://aton.ttu.edu/pdf/Saruhanda_Part_5.pdf

Bunlar ulemanın, vakanüvislerin, transkripsiyoncuların ve Osmanlıperestlerin sansüründen kaçanlar. Bunları "mecaz-ı mürsel" diye niteleyenler İdris-i Bitlisi'nin "40 bin Kızılbaş öldürdük" itirafına da "abartıyor" diyor. Murad Paşa'ya neden "Kuyucu" dendiğini açıklayamıyor.
Osmanlının her yaptığı İslama uygun değildi

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
peygamber dahil 1400yıllık tarihte Müslümanların Kuranı savsakladığını iddia ediyorsun
hine göre

Bizzat İslam tarihinde Muhammed'in recm uygulattığı yazıyor mu yazıyor. Peki Kuran'da recm var mı, yok.

Bu da bizzat Muhammed bile Kuran'ı iplemedi yerine göre anlamına gelir.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
hine göre

Bizzat İslam tarihinde Muhammed'in recm uygulattığı yazıyor mu yazıyor. Peki Kuran'da recm var mı, yok.

Bu da bizzat Muhammed bile Kuran'ı iplemedi yerine göre anlamına gelir.
İslamda Peygambere iki türlü vahiy geldiği söylenir. Bunlardan bazıları Kurana ayet olurken bazıları olmaz. Peygamberin verdiği her hüküm biz açık anlamlardan onu çıkaramasak bile Kuran’da vardır ve yine vahiy kaynaklıdır. Çünkü Kuran’da Peygamberin hevasından konuşmayacağı ve Kuran’ı açıklama görevi olduğu net bildirilmektedir