Kanatsız Kuş

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Evet. Başlık gerçek! Atv 1 Nisan şakasını gerçek sanıyor ve bunu yayınlıyor.

Orijinal video google tarafından yayınlanmış burada:

Yine google efektleri nasıl yaptıklarını gösteriyor.

Kaynak EN

İngilizce kaynak sitesinde bu konuyu inceliyorlar ve YANLIŞ olduğunu açıklıyorlar. Giriş kısmı Türkçe:

Google tarafından 2016 yılında geliştirilen ve kendi kendine giden bir bisikletin videosu, sosyal medya platformlarında milyonlarca kez görüntülendi ve bu da birçok insanın şirketin bisikletler için teknolojiyi geliştirdiğine inanmasına neden oldu. Ancak, başka bir Google videosu bunun 1 Nisan Şakası Günü için zamanlanmış bir şaka olduğunu ortaya koyuyor.​

Gelmişken Buna da Bak

Yazan tarafından düzenlendi:

iksaruman

lll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Güzel espri.

Sonda ki yazıyı okumasam yanlış bir analiz yapıyordum az daha.

Kanatsız Kuş

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Gerçek video neredeyse 7 milyon izlendi. Efektleri açıkladıkları video sadece 800 Bin izlendi

iksaruman

lll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Şaka olduğunu Google açıklamadan önce videoda ki mantık hatalarını fark eden oldu mu?
Merak ediyorum.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Siz hâla annenizin televizyonunu mu izliyorsunuz?

Televizyon diye bir yayın olduğunu unutalı yıllar oldu. Televizyon cihazımı sadece bilgisayara bağlayıp ev sineması olarak kullanıyorum. Televizyon yayınlarından hiç haberim yok. Çünkü gerek yok, çünkü baskı ile kontrol edilmeyen yayın yok. Nesini izleyeceğim de? Bütün enstrümanların borazan olduğu bir orkestrayı dinler misiniz?

Kanatsız Kuş

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik

Kanatsız Kuş

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Şaka olduğunu Google açıklamadan önce videoda ki mantık hatalarını fark eden oldu mu?
Merak ediyorum.
Fark etmedim, pekte ciddiye almadım gerçek olmadığı için. Nedir?
Siz hâla annenizin televizyonunu mu izliyorsunuz?

Televizyon diye bir yayın olduğunu unutalı yıllar oldu. Televizyon cihazımı sadece bilgisayara bağlayıp ev sineması olarak kullanıyorum. Televizyon yayınlarından hiç haberim yok. Çünkü gerek yok, çünkü baskı ile kontrol edilmeyen yayın yok. Nesini izleyeceğim de? Bütün enstrümanların borazan olduğu bir orkestrayı dinler misiniz?
Dinlemem.

Son konular