10 kitap tavsiyesi

Science

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
1: cern büyük patlama_Kerem CANKOÇAK
2: 50 soruda maddenin evrimı_Kerem CANKOÇAK
3: şimdiye kadar anlatılmış en iyi hikaye neden burdayız_ Lawrence KRAUSS
4: türlerin kökeni _ Charles DARWİN
5: fiziğin gizemi _ Roger PENROSE
6: kuantum adam Feynman_ Lawrence KRAUSS
7 : Din bu _ Turan DURSUN
8: şeriat ve kadın _ İlhan ARSEL
9: evrim kuramı ve mekanizmaları _ Çağrı Mert BAKIRCI
10: Tanrı yanılgısı _ Richard DAWKİNS

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
İlhan Arsel'in ''Şeriat ve kadın'' isimli kitabını,bende ilk 10'a koyarım..Bu kitabı okurken müslümanlıktan tamamen vazgeçmiştim..Bu kitap kırılma noktam olmuştu..

Timothy Freke ve Peter Gandy'in ''İsa'nın gizemleri'' kitabı çok önemlidir..Dünya'nın en önemli dininin iç yüzünü gösteren müthiş bir kitaptır..

Erol Sever'in ''İslam'ın kaynakları 1-Çok tanrıcılık hristiyanlık ve Kabe'' kitabı,İslam dini konusunda yazılmış en iyi kitaplardan birisidir..

Mehmet Ateş'in ''Mitolojiler ve semboller,ana tanrıça ve doğurganlık'' kitabı,çok özel bir kitaptır..Kitabın içindeki çizimler eşsizdir..Her cümlesi bilgi doludur..

Bu kadar mitoloji yeter..3 tane de popüler kitap tavsiye edeyim;

David Benatar'ın ''Keşke hiç olmasaydık,var olmanın kötülüğü'' kitabı,benim gibi pesimistlerin başucu kitabıdır..Amerika'daki bir felsefe profesörünün insanı yerin dibine soktuğu kitaptır..

Marcus Chown'un ''Dünya'nın tüm dertleri'' kitabı,Türkiye'deki liselerde zorla okutulması gereken bir bilim kitabıdır..

Yuval Noah Harari'nin ''Hayvanlardan tanrılara sapıens'' kitabı da,insana dair yazılmış en iyi kitaplardan birisidir..

Son konular