16 Yaşındaki Genç Bir Ateist

Düşünce
Ateist
Yaşıma göre iyi bir çocukluk geçirmedim öncelikle kendi hayatımı sorguladım neden bunları yaşıyorum, neden bir başkası değil ben sonralarda farklı şeyleri sorgulamaya başladım ailelerimizin bizi korkuttuğu öyle yapma taş eder çarpar dediği tanrıyı sorgulamaya başladım orta okuldaki din hocalarımızın söylediği bazı şeylerin yalan olduğunu liseye ayak attığım ilk yıl öğrendim. Kendi doğrumun peşinden koşma serüvenim hala devam etmekte fakat bir dindar olarak yaşayamıyacağımın farkındayım. Din benim için sadece insanları korkutup köleleştirmeye çalışan saçmalıktır. Kutsal bir kitabı herkes kafasına göre yorumlayabiliyorsa ne anlamı var onun tanrı tarafından gönderilmiş olmasının kutsal bir kitap özdür yorumlanamaz. Tanrı, allah, peygamber, hazreti bunların bende hiçbir anlamı yok sadece kelimeden ibaretler. Peygamberler ve hayatları masal gibi geliyor. Yobazların engelleyemediği bir bilimin izinde....

Kemal

☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Çok güzel. Daha lisedeyken sorgulayabilmiş insanları çok takdir ediyorum. Çünkü sorgulamayı engelleyen bir toplum yapısına sahibiz malum. Bu engeli aşıp sorgulayabilmek ve aydınlanmak çok büyük iştir.

RedOneTheDiver

☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Çok güzel. Daha lisedeyken sorgulayabilmiş insanları çok takdir ediyorum. Çünkü sorgulamayı engelleyen bir toplum yapısına sahibiz malum. Bu engeli aşıp sorgulayabilmek ve aydınlanmak çok büyük iştir.
Gittiğiniz yol-yöntem kendini de sorgulayıp geri bildirim vermiyorsa, aracınız hareket etmesi sizin hedefe ulaşacağınız anlamına gelmiyor. Ben de sorguladım. Hatta on-iki yaşında ilk defa sofinin dünyasını okuduğumda başladı benim serüvenim. Kandırılmış olabileceğimizi farketmem 20 senemi aldı.

20180112_014402.png

Üst Alt