18. Lema

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslamda bir şey Kuranda açıkça anlatılmıyorsa o yoktur denilemez. Namaz vakitleri de açıkça anlatılmaz. Dolayısıyla İsra ve Şakkı Kamer Kuranda olmasına rağmen farklı anlam vererek bunlar mucize değil denilse bile bunun önemi yok. Çünkü namaz vakti gibi İslamda olan ama Kuranda açıkça anlatılmayan şeyler var. Kafirlerin keyfine göre mucize verilmemesi hiç mucize verilmedi diye çarpıtılıyorsa yapacak bir şey yok.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuran'ın tek mucize olarak lanse edilmesi, Kuran'ı büyük çok büyük bir olay olarak lanse etme, başka mucizeye gerek bırakmayan çok büyük bir mucize olarak tanıtma amacı vardır. Güneş varken Ay'ın bir işe yaramaması gibi. İşte muslimler Kuran'daki bu amacı anlayacak kapasitede dahi değiller.
Şu söylediğimin muslimlerin ağzından aynen doğrulanması çok ilginç. Şu söylediğimi anlayamıyor yani, kapasite yok! Bunlar nasıl muslimiz diye iddia ediyorlar, şaşırtıcı! Karl Max'ın Das Kapital kitabında ne yazdığı hakkında hiç bir şey bilmeyen biri sosyalistim diye iddia etse kargalar bile güler bile ama bu muslimlerin Kuran'ı hiç ama hiç anlayamadan bir takım saçma sapan uyduruk tefsir dedikleri şeyleri okuyarak muslimiz diye iddia etmelerine kargalar gülmeye bile tenezzül etmez!

Hiç şöyle bir saçmalık olur mu, efenim işte Musallak oğullarından Uyeyne bin Kuneyne bilmem efenim ne demiş de, bunun üzerine bilmem hangi ayet nazil olmuşmuşmuş! Ya bana ne kim oğullarından bilmem kimin ne saçmaladığından yahu! Salla uydur yaz. Buneyne oğullarından Şakalak bin Avanak bilmem ne demiş bilmem ne ayeti nazil olmuş, yok Makalak oğullarından Melane bin Kelale ne yapmış da bilmem ne ayeti nazil olmuş! Hayır bunları uydurunca ne bot oluyor da? Ben bu uyduruk yalanları ne edeceğim yahu? Ben bu şeyde ne yazıyor ona bakarım. Niye öyle yazdığını ben nerden bileceğim? Bu mu bilader sizin Kuran'ınız? Tamam. Açar okurum, ne yazıyorsa o yazıyordur.

Ben de uydurayım, efenim Dalale oğullarından Sarık ibni Maruk mezar soyguncusuymuş bu ortaya çıkınca hatta zürtümül mekabir ayeti nazil olmuş! Uydur uydur yaz! Masal uydurmayla neyin tefsirini yapıyorsunuz yahu? Masal uydurmaktan kolay ne var da? Al bir uydurma daha benden:

Kinaye oğullarından Binali bin Ali niye Muhammed'in mucizeleri yok demiştir de, bu ayetler ondan nazil olmuştur Ama sonra Binali bin Ali artık ağzının payını almış olduğundan Muhammed Ay'ı yarıvermiş, sonra hemen ağacı yürütmüş, sonra hemen parmağından su akıtmıştır. Allahı mucize göndermekten Binali bin Ali mi alıkoyacak?

Nasıl, iyi oldu mu? Heeey zeka hey! Bu muslimler açıkça şunu söylüyor: "Olur mu öyle sadece Kuran mucizesiyle allağam yaaa! Sen de iyice su koyverdin! Öyle bi Kuran'la olmaz. Muhammed'e ağacı da yürüttüreceksin, ayı da yardıracaksın! Şaşırdın sen galiba allağam! Neymiş mucize olarak Kuran varmış sadece! Bu allah da bunamış mı ne?" Dedikleri buna çıkar, başka bir lafa çıkmaz!

Muhammed'in mucizesi olduğunun iddia edilmesi için bunun Kuran'a yazılması gerekir. Madem Kuran'sa bu iddiayı edecekse yazar! Namaz da öyle, bu namaz kılınacaksa madem, yazması gerekir. Ama recm Kuran'da yazmazken, sopa atacaksınız yazarken "sopayla filan olur mu allağam yaaa, senin de bir şey bildiğin yok, recm edilecek tabii ki, bu allah da iyice şaşırmış" diyen muslimlerin bunlara kafasının basması beklenemez!

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bir söze anlam verirken önce ne denmiş, sonra ne denmiş, HANGİ OLAY ÜZERİNE DENMİŞ gibi bilgiler şarttır. Bunu bile bilmeden yorum yapmak cahilliğini ilandır.
Hele karşınızda anadiliniz haricinde bir metin varsa birebir çevirisinin yeteceğini söylemek kişiyi rezil eder.
Örneğin metinde “Ben bir su döküp geleyim” yazar.
Kişi kendini çok bilmiş zanneden ama cahil olduğu için “Niye israf ediyorlar. Getirsinler ben içerim” der :)
İşte birebir çeviriyi okumanın kendine yeteceğini söyleyenin içine düştüğü rezil durum:)