Anket 4 kelime, bir hikaye...1. hikaye

Kimin mini hikayesini beğendiniz?

• Tüm seçmenler
    10

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sevgili Forumdaşlar

Nihayet bir haftayı devirdik ve Pazar gününe geldik. Katılım umduğumdan daha az olmasına rağmen, yine de tüm emeği geçenlere buradan teşekkür etmek isterim. Mevzudan haberi olmayanlar, şuraya bakabilirler: https://antidogmatik.com/konular/4-kelime-bir-hikaye.4094/

Şimdi forumun tüm üyelerinden bu ankete katılmalarını rica ediyorum ve beğendikleri mini hikayeyi seçsinler lütfen.
Şu hikayeleri değenlendireceksiniz:

1. @DemoKratos
Bir balon görünce yapılacak en zevkli iş onu patlatmaktır. Büyük bir balonsa bu işi için bir eskrim kılıcı en iyisidir. Peki ama bir kanarya gagası ile balon patlatabilir mi? Sanırım bir kulenin tepesine konup başaşağı kamikaze uçuşu yaparak bunu başarabilir.

2. @iksaruman
Kahvaltımı yaptım.
Kılıcımı aldım.
Evden çıktım.
Kışlaya doğru ilerliyordum.
Uçan bir kanarya dikkatimi çekti.
Ayağına bir balonun ipi bağlanmıştı.
Yakındaki bir kulenin üstüne düştü.
Onu kurtarmak için kuleye tırmandım.
Kuşu buldum ve kurtardım.
Kuş kurtulduktan sonra gökyüzüne doğru uçtu.

3. @kavak
- Bre heriiif!
- Canı çıkasıca, sana kaç kere söyledim, kanaryanın kafesini açık bırakma diye!
- Bilhassa bugün kafesin içinde kalması gerek, çünkü bugün ne günü?
- Evet, balık günümüz. Bu kuş kafesinde olmazsa, balığı rahat rahat yiyemeyiz.
- Sabahın köründe balık haline gidip, ucuzundan kocaman bir kılıç balığı aldım.
- Kule balık haline gidip gelene kadar canımın çıktığı yetmiyormuş gibi, bir veletin yolun üstünde bıraktığı balonun üstüne basıp düştüm, iyi mi?!
- Bre heriiif, kıçını kaldır ve tut şu kanaryayı!

4. @unacceptable
Yağmurlu bir günde yürürken düşünce balonları beyninin en kuytu köşelerine yağıyordu. Dalgın bir şekilde bu düşünce balonlarını yok edercesine yağmura sığınmıştı ama o anda bir şeye takılıp yerdeki suyla kaynaştı. Sakarlığına söverken takıldığı şeye baktı ve sandık benzeri bu çantanın burada ne işi olduğunu düşündü. Çantanın sahibine bakınırken içimdeki merak duygusuna yenilerek açtı. İçinde eski zamanlardan kalma bir kılıç ve kule resmi gördü. Bir antikacının eşyaları olabileceğini düşünerek dükkanlara çantanın sahibini sordu ancak kimseyi bulamadı. Çantayı olduğu yerde bırakmak yerine yanında taşımak ve bir polis karakoluna götürmek üzere yola çıktı. İçi içini kemirerek giderken bir park gördü ve orada oturup düşünmek için ilerledi. Banklardan birine tam oturduğu sırada güneş açmaya ve ısısını hissettirmeye başladı. Biraz sonra bir kanarya kondu omzuna ve konuştu adamla.

5. @FİLEozof
Mehter takımının bulunduğu tarafta... Evet evet! O tarafta tam bir şenlik havası vardı. Kılıç kalkan gösterisinin olduğu yerde gördüğüm, kanaryaların hapsolduğu kafesleri taşımasından aşırı fanatik olduğu anlaşılan sarı lacivertli taraftarlar, koro halinde geçerken içlerinden bazıları merakla etrafa bakınıyordu! Bakılmayacak gibi değildi ki! Macuncular, helvacılar, elma şekeri satanlar, atlı karınca, dönme dolap ve daha neler neler!..

Atlı karıncanın hemen yanında, elindeki pamuk şekerini afiyetle yiyen çocuklar, içi helyumla dolu balonları özgür bırakmanın keyfini çıkarıyordu. Galata Kulesinden bütün bu eğlenceyi izlemek ise ayrı bir keyifti benim için.

6. @6lack de Furor
Kömür karası tuğlalardan inşa edilmiş kule, tüm ihtişamı ile göğe doğru uzanıyordu. Bu esnada kulenin en tepesinde bulunan Victor, yeni yeni doğmakta olan güneşin oluşturduğu muazzam manzarayı izliyordu. Gökyüzüne dört bir koldan yayılan kızıllık, Victor'un göz bebeklerinde parıldarken, omzundaki kanarya pek oralı değildi. Kulenin en tepesi epey soğuktu ve bu soğuğu azaltmaya çalışan kanarya, bu yüzden balon gibi şişmişti. Dürüst olmak gerekirse, bu hâliyle epey tatlıydı. Victor, manzarayı bir süre daha izledikten sonra usulca kılıcına doğru uzandı ve bir hışımla onu çekip, ucunu güneşe doğrulttu.

Derin ve kararlılık dolu bir sesle "Beni mağlup edemeyeceksiniz!" dedi, aklındaki acı hatıralar eşliğinde...

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hikaye sayılmaz ama tabii ki kendime oy verdim! 😁

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Günleri karıştırdım, iyi mi?
Neyse...
Istediğiniz herkese oy verebilirsiniz, hatta kendinize bile.
Ben başkasına verdim oyumu!

Yazan tarafından düzenlendi:

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Günleri karıştırdım, iyi mi?
Neyse...
Istediğiniz herkese oy verebilirsiniz, hatta kendinize bile.
Ben başkasına verdim oyumu!
Bence bizim vermememiz gerekir ama forumun geri kalanı madem uğramıyor. Tamam pisiciğe veriyrum oyumu. Kendime veremem o kadar da değil.

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şu an itibarı ile, açık ara önde giden yok. Ancak tüm hikayelerin kendine özgü bir farklılığı var; işte en güzel yanı bu aslında. Farklılıklarımız, yazılarımıza da yansıyor.
Farklılık demek, zenginlik demektir.

Yeni bir hikaye yarışması isteyenler olursa, buraya yazsın lütfen.

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Şu an itibarı ile, açık ara önde giden yok. Ancak tüm hikayelerin kendine özgü bir farklılığı var; işte en güzel yanı bu aslında. Farklılıklarımız, yazılarımıza da yansıyor.
Farklılık demek, zenginlik demektir.

Yeni bir hikaye yarışması isteyenler olursa, buraya yazsın lütfen.
Yalnız bir daha oylama olacaksa kesinlikle yazan kişiler oy vermesin. Böylece hakkaniyetli bir süreç olur.

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yalnız bir daha oylama olacaksa kesinlikle yazan kişiler oy vermesin. Böylece hakkaniyetli bir süreç olur.
Bunu yapabilmek için, aktif olan tüm forumdaşların katkısı lazım. Hikaye yazmak zorunda değiller ancak baksana oylamaya kaç kişi katılmış?
Toplam yedi kişi ve bunların yarısı hikaye yazanlardan.

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bunu yapabilmek için, aktif olan tüm forumdaşların katkısı lazım. Hikaye yazmak zorunda değiller ancak baksana oylamaya kaç kişi katılmış?
Toplam yedi kişi ve bunların yarısı hikaye yazanlardan.
Yav olsun kendi aramızda da halledebiliriz ya da daha iyi bir fikrim var kabul edersen tabi.

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Anlaşılan burada sonlanıyor hikaye yarışması. :(

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evet!
Benden bu kadar.
Başka birisi hevesli ise buyursun.

rhynkar

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Ben yeni gördüm konuyu olursa katılırım. Eğlenceli görünüyor. :)

Son konular