4 kelime, bir hikaye

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sevgili forumdaşlar!

Bilhassa yazı yazmaktan zevk alanları, düşüncelerini paylaşmayı sevenleri ve hayal gücü geniş olanları bu konuya davet ediyorum. Yani hepinizin katkısını bekliyorum. 😁

Mevzu şu:
İçinde 4 kelimenin geçtiği ve en fazla 10 cümleden oluşan küçük bir hikaye yazacaksınız. Hikayenin içeriği sizin hayal gücünüze kalmış ve yazmanız için 1 hafta zamanınız var, yani önümüzdeki Pazar akşamına kadar.

Kelimeler şunlar: kılıç, balon, kanarya, kule

Kimin hikayesi iyi ve orijinal, hep beraber haftaya karar vereceğiz.

Yazarı tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir balon görünce yapılacak en zevkli iş onu patlatmaktır. Büyük bir balonsa bu işi için bir eskrim kılıcı en iyisidir. Peki ama bir kanarya gagası ile balon patlatabilir mi? Sanırım bir kulenin tepesine konup başaşağı kamikaze uçuşu yaparak bunu başarabilir.

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Kahvaltımı yaptım.
Kılıcımı aldım.
Evden çıktım.
Kışlaya doğru ilerliyordum.
Uçan bir kanarya dikkatimi çekti.
Ayağına bir balonun ipi bağlanmıştı.
Yakındaki bir kulenin üstüne düştü.
Onu kurtarmak için kuleye tırmandım.
Kuşu buldum ve kurtardım.
Kuş kurtulduktan sonra gökyüzüne doğru uçtu.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
- Bre heriiif!
- Canı çıkasıca, sana kaç kere söyledim, kanaryanın kafesini açık bırakma diye!
- Bilhassa bugün kafesin içinde kalması gerek, çünkü bugün ne günü?
- Evet, balık günümüz. Bu kuş kafesinde olmazsa, balığı rahat rahat yiyemeyiz.
- Sabahın köründe balık haline gidip, ucuzundan kocaman bir kılıç balığı aldım.
- Kule balık haline gidip gelene kadar canımın çıktığı yetmiyormuş gibi, bir veletin yolun üstünde bıraktığı balonun üstüne basıp düştüm, iyi mi?!
- Bre heriiif, kıçını kaldır ve tut şu kanaryayı!

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben sana oy vermem @kavak . Çünkü "canı çıkasıca" demişsin. "Canı çıkmayasıca" demesi gerekirdi! Hem de kanarya balığa ne yapacak da?

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Yağmurlu bir günde yürürken düşünce balonları beyninin en kuytu köşelerine yağıyordu. Dalgın bir şekilde bu düşünce balonlarını yok edercesine yağmura sığınmıştı ama o anda bir şeye takılıp yerdeki suyla kaynaştı. Sakarlığına söverken takıldığı şeye baktı ve sandık benzeri bu çantanın burada ne işi olduğunu düşündü. Çantanın sahibine bakınırken içimdeki merak duygusuna yenilerek açtı. İçinde eski zamanlardan kalma bir kılıç ve kule resmi gördü. Bir antikacının eşyaları olabileceğini düşünerek dükkanlara çantanın sahibini sordu ancak kimseyi bulamadı. Çantayı olduğu yerde bırakmak yerine yanında taşımak ve bir polis karakoluna götürmek üzere yola çıktı. İçi içini kemirerek giderken bir park gördü ve orada oturup düşünmek için ilerledi. Banklardan birine tam oturduğu sırada güneş açmaya ve ısısını hissettirmeye başladı. Biraz sonra bir kanarya kondu omzuna ve konuştu adamla.

@kavak ne dersin ben devam edeyim mi bu hikayeye? :)

Not: Hiçbiriniz de uyarmıyorsunuz he birinci tekil şahısla başlayıp üçüncü tekil şahısa döndün diye ::D

FİLEozof

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Mehter takımının bulunduğu tarafta... Evet evet! O tarafta tam bir şenlik havası vardı. Kılıç kalkan gösterisinin olduğu yerde gördüğüm, kanaryaların hapsolduğu kafesleri taşımasından aşırı fanatik olduğu anlaşılan sarı lacivertli taraftarlar, koro halinde geçerken içlerinden bazıları merakla etrafa bakınıyordu! Bakılmayacak gibi değildi ki! Macuncular, helvacılar, elma şekeri satanlar, atlı karınca, dönme dolap ve daha neler neler!..

Atlı karıncanın hemen yanında, elindeki pamuk şekerini afiyetle yiyen çocuklar, içi helyumla dolu balonları özgür bırakmanın keyfini çıkarıyordu. Galata Kulesinden bütün bu eğlenceyi izlemek ise ayrı bir keyifti benim için.

FİLEozof

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Sen de o uçan özgür balonlardan birisin kavakcığım.

FİLEozof

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Yağmurlu bir günde yürürken düşünce balonlarım beynimin en kuytu köşelerine yağıyordu. Dalgın bir şekilde bu düşünce balonlarını yok edercesine yağmura sığınmıştım ama o anda bir şeye takılıp yerdeki suyla kaynaştım. Sakarlığıma söverken takıldığım şeye baktım ve sandık benzeri bu çantanın burada ne işi olduğunu düşündüm. Çantanın sahibine bakınırken içimdeki merak duygusuna yenilerek açtı. İçinde eski zamanlardan kalma bir kılıç ve kule resmi gördü. Bir antikacının eşyaları olabileceğini düşünerek dükkanlara çantanın sahibini sordu ancak kimseyi bulamadı. Çantayı olduğu yerde bırakmak yerine yanında taşımak ve bir polis karakoluna götürmek üzere yola çıktı. İçi içini kemirerek giderken bir park gördü ve orada oturup düşünmek için ilerledi. Banklardan birine tam oturduğu sırada güneş açmaya ve ısısını hissettirmeye başladı. Biraz sonra bir kanarya kondu omzuna ve konuştu adamla.

@kavak ne dersin ben devam edeyim mi bu hikayeye? :)
Yukarıdaki paragraf iki farklı anlatıcıyla iki paragrafa ayrılmak istenirse ikinci paragraf hangi cümleyle başlar? :D

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Benim bir tek hatam var, o da "bu işi için" yazmışım. Onu da o kadar dürüstüm ki düzeltmedim! Hakkımı yedirmem aga, ben kazanırım bana ne!!!

Son konular

Son mesajlar