4 kelime, bir hikaye

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Peki deist kalkmış Seyyal Taner'le göbek atınca Seyyal buna bir tokat aşketmiş, deist yerine oturmuş. Agnostik kalkmış halay sekelim mi abla deyince Seyyal "abla senin anandır ulan" deyip bir tokat da ona! Ateist kalkmış.

"Bu dansı bana lütfeder misiniz hanımefendi" demiş. Seyyal "çakardım sana da ama hadi şirinsin neyse" demiş. Sonra: "tamam o deist şu agnostik sen ateistsin, şu dede kim? En büyük kim?" demiş.

Birden içeri Sezen Aksu girmiş. "Hadi bakalım kolay gelsin bir acayip zor yarış" demiş. İmam Azam: "Durdurun dünyayı inecek var" demiş.

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Han´mefendi!
Evropada böyle muhabett edilmiyor. Orada da kuşlar, balonlar, kanaryalar hatta kılıç balığı bile var ancak anlaşılır şekilde konuşuluyor.

Yine de çözmeye çalışalım:
İnş: İnşallah
cnm: canım
yha: ?
xd: ?
Anladıysam, dinsiz imansınız Arap olayım.

Şöyle bir caps. Mesela ben bu sene moleküler biyolojiden 100 alacağım dersem sende dersin zorluğunu bilirsen bunu dersin.

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Peki deist kalkmış Seyyal Taner'le göbek atınca Seyyal buna bir tokat aşketmiş, deist yerine oturmuş. Agnostik kalkmış halay sekelim mi abla deyince Seyyal "abla senin anandır ulan" deyip bir tokat da ona! Ateist kalkmış.

"Bu dansı bana lütfeder misiniz hanımefendi" demiş. Seyyal "çakardım sana da ama hadi şirinsin neyse" demiş. Sonra: "tamam o deist şu agnostik sen ateistsin, şu dede kim? En büyük kim?" demiş.

Birden içeri Sezen Aksu girmiş. "Hadi bakalım kolay gelsin bir acayip zor yarış" demiş. İmam Azam: "Durdurun dünyayı inecek var" demiş.
😔😔😔😔 Yeterince iyi açıkladım sanırım.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

Şöyle bir caps. Mesela ben bu sene moleküler biyolojiden 100 alacağım dersem sende dersin zorluğunu bilirsen bunu dersin.
Ben bunu kesinlikle demem, çünkü İnş... içinde Arap ithali tanrının ismi var.
Prensip meselesi işte. 😎

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Sevgili forumdaşlar!

Bilhassa yazı yazmaktan zevk alanları, düşüncelerini paylaşmayı sevenleri ve hayal gücü geniş olanları bu konuya davet ediyorum. Yani hepinizin katkısını bekliyorum. 😁

Mevzu şu:
İçinde 4 kelimenin geçtiği ve en fazla 10 cümleden oluşan küçük bir hikaye yazacaksınız. Hikayenin içeriği sizin hayal gücünüze kalmış ve yazmanız için 1 hafta zamanınız var, yani önümüzdeki Pazar akşamına kadar.

Kelimeler şunlar: kılıç, balon, kanarya, kule

Kim
Sevgili forumdaşlar!

Bilhassa yazı yazmaktan zevk alanları, düşüncelerini paylaşmayı sevenleri ve hayal gücü geniş olanları bu konuya davet ediyorum. Yani hepinizin katkısını bekliyorum. 😁

Mevzu şu:
İçinde 4 kelimenin geçtiği ve en fazla 10 cümleden oluşan küçük bir hikaye yazacaksınız. Hikayenin içeriği sizin hayal gücünüze kalmış ve yazmanız için 1 hafta zamanınız var, yani önümüzdeki Pazar akşamına kadar.

Kelimeler şunlar: kılıç, balon, kanarya, kule

Kimin hikayesi iyi ve orijinal, hep beraber haftaya karar vereceğiz.
Kule olmasa çokta iyi birşeyler yazarım ama naparsam yapıyım kuleyle bağlayamıyorum

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kule olmasa çokta iyi birşeyler yazarım ama naparsam yapıyım kuleyle bağlayamıyorum
Yelkenleri hemen suya indirme, çünkü 1 hafta zamanın var. Amaç en hızlı hikaye yazmak değil, bilakis en orijninalini/güzelini yazmak.

Yazarı tarafından düzenlendi:

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Güncelleyelim...
Sayın forumdaşlar kaytarmak ve görmezden gelmek yok.
Katkılarınızı bekliyorum.

@bilgelikyolunda , sen şimdi bırak şu din min savunmalarını ve Ağır Abi ayaklarını da, gel şuraya mini bir hikaye iliştir.

6lack de Furor

lll ☆☆☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Kömür karası tuğlalardan inşa edilmiş kule, tüm ihtişamı ile göğe doğru uzanıyordu. Bu esnada kulenin en tepesinde bulunan Victor, yeni yeni doğmakta olan güneşin oluşturduğu muazzam manzarayı izliyordu. Gökyüzüne dört bir koldan yayılan kızıllık, Victor'un göz bebeklerinde parıldarken, omzundaki kanarya pek oralı değildi. Kulenin en tepesi epey soğuktu ve bu soğuğu azaltmaya çalışan kanarya, bu yüzden balon gibi şişmişti. Dürüst olmak gerekirse, bu hâliyle epey tatlıydı. Victor, manzarayı bir süre daha izledikten sonra usulca kılıcına doğru uzandı ve bir hışımla onu çekip, ucunu güneşe doğrulttu.

Derin ve kararlılık dolu bir sesle "Beni mağlup edemeyeceksiniz!" dedi, aklındaki acı hatıralar eşliğinde...

-

Nasıl efenim? :)

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
@bilgelikyolunda şimdi sebepleri de anlamı da bırak ve yaz hadi. Merak ediyoruz hikayeni. Yalnız ilk yazıya tekrar bak ve tabiki de kendi hikayeni oluştur.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Güncelleyelim...
Hălă kaytaranlar ve/veya ağır abi ayaklarına yatanlar var.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Başlığı ve yazdıklarınızı yeni gördüm, ben edebiyatı okumayı severim ama yazmaktan çok anlamam.

Kısa film olsa iş değişir tabii. Geçmişte tiyatro yazarlığı, tiyatro oyunculuğu, tiyatro yönetmenliği, sinemada da senaristlik, kameramanlık, yönetmenlik ve oyunculuk yaptığım olmuştur.

Mesela kısa film yapsam sizi şaşırtmak için yazdığınız bütün hikayeleri birleştirirdim. Ana konsept @unacceptable hanımefendinin hikayesi olurdu. Kişiyi banka götürüp çantada bir defter buldururdum. Defterde de her sayfada burada yazılan bir hikaye olurdu. Her hikayeyi senarize edip bankta oturan kişinin hayalinde kendisine yaşatırdım.

Bunu da şöyle yapardım:

İlk önce kişi birinci hikayeyi yaşardı. Tam hikayenin sonunda çalan saatin sesiyle uyanırdı. Yine çantayı görünce rüyası aklına gelip banka gidip defteri açınca kendini ikinci hikayenin içinde bulurdu. Yine hikayenin sonunda saat sesiyle uyanırdı.

Tüm hikayeler bitince "Hayıııır" diye bağırırken forumda @kavak'ın ilk mesajının karşısında hikaye olarak ne yazacağını düşünürken daldığını fark ederdi.

Son konular

Son mesajlar