4 kelime, bir hikaye

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Başlığı ve yazdıklarınızı yeni gördüm, ben edebiyatı okumayı severim ama yazmaktan çok anlamam.

Kısa film olsa iş değişir tabii. Geçmişte tiyatro yazarlığı, tiyatro oyunculuğu, tiyatro yönetmenliği, sinemada da senaristlik, kameramanlık, yönetmenlik ve oyunculuk yaptığım olmuştur.

Mesela kısa film yapsam sizi şaşırtmak için yazdığınız bütün hikayeleri birleştirirdim. Ana konsept @unacceptable hanımefendinin hikayesi olurdu. Kişiyi banka götürüp çantada bir defter buldururdum. Defterde de her sayfada burada yazılan bir hikaye olurdu. Her hikayeyi senarize edip bankta oturan kişinin hayalinde kendisine yaşatırdım.

Bunu da şöyle yapardım:

İlk önce kişi birinci hikayeyi yaşardı. Tam hikayenin sonunda çalan saatin sesiyle uyanırdı. Yine çantayı görünce rüyası aklına gelip banka gidip defteri açınca kendini ikinci hikayenin içinde bulurdu. Yine hikayenin sonunda saat sesiyle uyanırdı.

Tüm hikayeler bitince "Hayıııır" diye bağırırken forumda @kavak'ın ilk mesajının karşısında hikaye olarak ne yazacağını düşünürken daldığını fark ederdi.
Bak ne güzel demekki oldukça yetekliymişsin said nursiye kısa bir ara verde kendinden iki kelam laf et :)

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Başlığı ve yazdıklarınızı yeni gördüm, ben edebiyatı okumayı severim ama yazmaktan çok anlamam.
Yeni görmüş...müş. Seni kaç defa adınla çağırdık, kör müsün?
Kısa film olsa iş değişir tabii. Geçmişte tiyatro yazarlığı, tiyatro oyunculuğu, tiyatro yönetmenliği, sinemada da senaristlik, kameramanlık, yönetmenlik ve oyunculuk yaptığım olmuştur.
Bu kadar kabiliyeti(!) olan birisi, yazmaktan pek anlamıyormuş.
Tiyatro yazarlığı, sinema senaristliği...bunlar yazı ile olmuyor mu?
Üzgünüm, ama dürüst değilsin.
Kaldı ki mevzu adı üstüne en fazla 10 cümleden oluşan mini bi hikaye yazmak.

Yazan tarafından düzenlendi:

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist

Ben yazacaktım unutmuşum. İyi yazdın. Ama yüzsüzlük budur işte.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu kadar yetenekli olduğunu bilmiyordum @bilgelikyolunda
Ayinesi iştir kişinin. Görelim bakalım :)
Neyi görüyoruz?
Forumun gülünün senaryosunu yazdığı ve seneye vizyona girecek filmlerini mi?🤭
Senaristlik ve tiyatro yazarlığı yapmış ancak yine de yazmaktan anlamıyormuş...muş...muşşşş!

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni

Siz adınızla çağrılınca hemen görüyor olabilirsiniz ama ben bildirimlere pek bakmıyorum :)

Senaristlik, tiyatro yazarlığı ile roman, hikaye, şiir yazarlığı hepsi başlı başına farklı alanlar :)

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Siz adınızla çağrılınca hemen görüyor olabilirsiniz ama ben bildirimlere pek bakmıyorum :)
Senaristlik, tiyatro yazarlığı ile roman, hikaye, şiir yazarlığı hepsi başlı başına farklı alanlar :)
Kısa ve öz: Yalancı sahtekăr!
Farklı alanlar mış....mış..
Şurada yazacağın en fazla 10 cümlelik bir mini hikaye. Resmen zırvalıyorsun ve yalan söylüyorsun!

Efe

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik

Mesela kısa film yapsam sizi şaşırtmak için yazdığınız bütün hikayeleri birleştirirdim. Ana konsept @unacceptable hanımefendinin hikayesi olurdu. Kişiyi banka götürüp çantada bir defter buldururdum. Defterde de her sayfada burada yazılan bir hikaye olurdu. Her hikayeyi senarize edip bankta oturan kişinin hayalinde kendisine yaşatırdım.

Bunu da şöyle yapardım:

İlk önce kişi birinci hikayeyi yaşardı. Tam hikayenin sonunda çalan saatin sesiyle uyanırdı. Yine çantayı görünce rüyası aklına gelip banka gidip defteri açınca kendini ikinci hikayenin içinde bulurdu. Yine hikayenin sonunda saat sesiyle uyanırdı.

Tüm hikayeler bitince "Hayıııır" diye bağırırken forumda @kavak'ın ilk mesajının karşısında hikaye olarak ne yazacağını düşünürken daldığını fark ederdi.
dalga geçmiyorum yazdıkların doğruysa cidden burada harcanıyorsun, baya tecrübeliymişsin.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
dalga geçmiyorum yazdıkların doğruysa cidden burada harcanıyorsun, baya tecrübeliymişsin.
Siz de her yazılıp çizilene balıklama atlamasanız iyi olur, derim.
Ne diyor mălum forumdaş?
Tiyazto yazarlığı ve yönetmenliği, sinemada senaristlik....vs. vs...vs. Piyasada el değdirmediği branş kalmamış...mış....mış.
Tüm bunlara rağmen "...ama yazmaktan çok anlamam!" diyenlerden ne beklenir?
Bunun tercümesi şu: Resmen bir yerinden uyduruyor.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Siz de her yazılıp çizilene balıklama atlamasanız iyi olur, derim.
Ne diyor mălum forumdaş?
Tiyazto yazarlığı ve yönetmenliği, sinemada senaristlik....vs. vs...vs. Piyasada el değdirmediği branş kalmamış...mış....mış.
Tüm bunlara rağmen "...ama yazmaktan çok anlamam!" diyenlerden ne beklenir?
Bunun tercümesi şu: Resmen bir yerinden uyduruyor.
Yazmıştık:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
kusura bakma kavak yazınca bana da mantıksız geldi :/
Senaristlik, tiyatro yazarlığı ile roman, hikaye, şiir yazarlığının alakalı olduğunu, birini yazabilenin diğerini de yazabildiğini zannediyorsanız size diyecek sözüm yok.

Neden tüm şairler aynı zamanda hikaye roman yazmıyor veya hikaye roman yazanların tamamı şiir de yazmıyor? Bir düşünün isterseniz.

Farklı alanlarda kalem oynatabilen insanlar nadir bulunan çok yetenekli insanlardır.

AhmedKrm

Yazar
Düşünce
Sünni
Birgün sarayda balonla oynarken babam eski kılıcını alıp beni kuleye götürdü, burda kılıç ile düşman askerlerine vurmamı söylüyordu. Yarın düşman askerleri teker teker geliyorlardı. Yaklaşık 500 bin kişilerdi. Hepsini vurmaya çabalarken yanlışıkla havada süzülen kanaryayı vurdum. O kanaryada bir düşman askerinin kafasına düştü ve bir anda bütün ordu yok oldu.

Hobaa, kim demiş kılıçla atış yapılmaz! :D

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Senaristlik, tiyatro yazarlığı ile roman, hikaye, şiir yazarlığının alakalı olduğunu, birini yazabilenin diğerini de yazabildiğini zannediyorsanız size diyecek sözüm yok.
Neden tüm şairler aynı zamanda hikaye roman yazmıyor veya hikaye roman yazanların tamamı şiir de yazmıyor? Bir düşünün isterseniz.
Farklı alanlarda kalem oynatabilen insanlar nadir bulunan çok yetenekli insanlardır.
Atma Recep!
Sen bu mevzuda yeterince atıp tuttun, bence tespihini alıp şöyle kenarda dikilmenin zamanı geldi.

Son konular

Son mesajlar