8 Mart Kadınlar Günü

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Mümineye her gün 8 mart. İslâm kadına "hakettiği" değeri verir. Onun için müslümanın böyle uyduruk günlere ihtiyacı yoktur. İslam bize yeter.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Batının beyinlerini sömürgeleştirdiği insanlar böyle uyduruk günleri kutlar, müslümanlar değil. İslâm ol, asimile olma.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Batının beyinlerini sömürgeleştirdiği insanlar böyle uyduruk günleri kutlar, müslümanlar değil. İslâm ol, asimile olma.
Batının beyin sömürgeleştirmesine karşı çık ama Arap'ın beyin sömürgeleştirmesine taraftar ol. Ne yaman çelişki?!

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Kadınlar günü kutlu ve mutlu olsun.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Batının beyin sömürgeleştirmesine karşı çık ama Arap'ın beyin sömürgeleştirmesine taraftar ol. Ne yaman çelişki?!
Arap müslüman ama ingiliz gavur. İslâm adetleri artık Türk adetleridir. Böyle bir günü sakın kutlamayın. Allah'a bunun hesabını veremezsiniz.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
Arap müslüman ama ingiliz gavur. İslâm adetleri artık Türk adetleridir. Böyle bir günü sakın kutlamayın. Allah'a bunun hesabını veremezsiniz.
Müslüman olması sömürgeleştirmeyi meşrulaştırmaz.
Türk'ün dini kesinlikle İslam değildir, Tengriciliktir. İslam Arap dinidir. Allah ise Arap tanrısıdır. Arap emperyalizmine ve Araplaşmaya hayır diyorum. Sonuna kadar TÜRK'üm.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Müslüman olması sömürgeleştirmeyi meşrulaştırmaz.
Türk'ün dini kesinlikle İslam değildir, Tengriciliktir. İslam Arap dinidir. Allah ise Arap tanrısıdır. Arap emperyalizmine ve Araplaşmaya hayır diyorum. Sonuna kadar TÜRK'üm.
Ben de Türk'üm ama İslam olmayan bir çok Türk kavmi asimile oldu. İslamiyet bu milletin kaderidir.

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Mümineye her gün 8 mart. İslâm kadına "hakettiği" değeri verir. Onun için müslümanın böyle uyduruk günlere ihtiyacı yoktur. İslam bize yeter.
Hak ettiği değer kocasının her dediğini yapmak zorunda olan, birçok yönden kısıtlı olan, davranışları, giyinişleri başkaları tarafından karar verilen kadının değerinden mi bahsediyorsunuz? Sizin yaptığınız bunca şey kadının hak ettiği değer mi?

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Beyler Sibel adlı bir kadının paylaşımı: ( bu da haklı aq)

"Bazen sevgilimle dışarıda takılırken bir yerde bir şeyler içerken başka kadınların ona baktığını onu dikizlediğini fark ediyorum ve çok kıskanıyorum..

Ama sırf bu yüzden hiçbir zaman erkeğime; ''hayatım yüzüne peçe tak başka kadınlar seni görmesin t-shirt giyme hatta mümkünse çarşafa gir başka kadınlar pazularını ve vücut hatlarını dikizlemesin çok rahatsız oluyorum çok kıskanıyorum'' diye bir teklifte bulunmadım. Çünkü ben bencil değilim. Sırf kendi nefsim kıskançlığım uğruna onun hayatını baskılayamam. Özgürlüğünü engelliyemem. Öyle ya sadece siz erkeklerin mi nefsi var? Biz kadınların nefsi yok mu biz hoşumuza giden bir erkeği dikizliyemez miyiz?

Kocaları sevgililerinin baskısıyla kapanan kadınlar aynı şeyleri onlardan istesin. Eğer yapmıyorlarsa nasıl bir bencilliğe kurban gittiklerini görsünler!

Ya hem erkek hem kadın kapanacak ya da her ikisi açılacak!"