ABD ve Türkiye'de seçilen iktidarlar.

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,543
Tepki puanı
1,838
Düşünce
Ateist
1- ABD kendisine aykırı siyasî iktidarı getirmez. Uğur MUMCU'nun RABITA adlı kitabıyla ortaya koyduğu gerçeklerden biri bu. 12 Eylül iktidarı sürekli ATATÜRK'ün adını kullanırken, öteki yandan RABITA(İhvan-müslüman kardeşler) adındaki Dinci örgüt bağlantısını keşfetmişti.

2- Bu bağlantıya göre, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Kenan Evren hepsi ''döviz'' sorunu adı altında yurt dışında imamlara para ödenmesi noktasında icraatleri ortaya çıkmıştı. Atatürkçülüğü savunduğunu iddia eden Evren'in, RABITA bağını çıkarttı Uğur Mumcu.

3- RABITA adlı örgütü fonlayan Suudi Arabistan'ın 83 yıl önce kurulan resmi petrol şirketi Saudi Aramco(Saudi Arabian Oil Co.) adlı şirket. 1933'te Kral Abdülaziz İbn-i el-Suud ve ABD Başkanı Franklin Roosevelt ortaklığıyla kurulan Aramco adlı şirkettir.

4- ABD'li Rockefeller'ın Ortadoğu'ya gönderdiği Standart Oil'e bağlı petrol mühendisleri, Suudi petrol haklarını 250 bin dolara satın aldı ve ilk petrol sondajı çalışmaları başladı. Şimdiki adı Chevron olan Standart Oil. Bizimde bunlarla ortak icraatimiz vardı.

5- CHEVRON mesela Rockefeller'a yolu çıkıyor. Biz ne yaptık? TPOA'nın sahip bulunduğu yüzde 100 petrol hakkından yüzde 50 gayri ifraz ve tecezzi şayi hakkını Chevron Kara Deniz BV'ye devrettik. Adamlar zaten her yere ellerini atıyorlar.

1601220612865.png


1601220622572.png


6- Çeşitli iş ve kollara el atan bu isimler: Warburg, Soros, Rockefeller, Rothschild gibi aileler. Genelde aileler arası evlilik sermayenin tekelleşmesi adına yapılan icraatlerdendir. Bolca akraba evliliğini İngilizlerde görmeniz bundan ileri gelmektedir.

1601220645117.png


7- Soğuk savaş stratejisi olarak ''din kartını'' kullanan ABD, istediğini bize kabul ettirmekle kalmadı icraat yaptılar. CIA belgesinde açıkça görüldüğü gibi, Nurcu ve İhvancılar ortak hareket ediyorlar.

8- CIA belgesinde şöyle deniyor: “İlim Yayma Cemiyeti, Arap Gizli Servisi’nin gizli adı olup, amacı, Arapça’nın konuşulması ve yazılmasının yasak olduğu tüm ülkelerde, imamları ve vaizleri eğitmek için gizli okullar kurarak, bu okulları fonlamaktır.”

1601220695698.png
1601220701915.png
1601220707989.png

1601220715559.png


9- Belgede MAH'ın izlediği Said Nursî hakkında da İhvancı- Nurcu ortaklığı olması da önemlidir. MAH, Said için şöyle bir belgesi vardır:

1601220742921.png


10-Hem Gazetelerde hem de Cengiz Özakıncı'nın İblisin Kıblesi, Türkiye'nin Siyasi İntiharı: Yeni Osmanlı Tuzağı kitaplarında ifşa etmiş olduğu gibi ABD'nin ''İmam- Hatipler'' kanalıyla ülkemize el attığı açıktır. Vehbi Koç'un İlim Yayma Cemiyeti ilişkisi de açıkça ortadadır.

1601220803592.png
1601220812936.png
 

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,543
Tepki puanı
1,838
Düşünce
Ateist
1601220945360.png
1601220968838.png


11- Rockefeller ailesini dinci bir yayın organı olan, Sebîlürreşâd'ı övmesi boşuna değildir. Nitekim o dönem ''Manevi Cihazlanma Teşkilatı'' özellikle incelenmelidir. Ülkeye el atanlar günümüzde İlim Yayma Cemiyeti, MTTB, Komünizmle Mücadele Derneği adıyla el attılar.

1601220987818.png
1601220994138.png

1601221005604.png
1601221014036.png12- Özetle bu tip yapılanmaların gerçek yüzleri bilinmeden, ABD'nin ''nasıl'' olaylara girdiğini anlamadan mevcut siyasî konumlamaları çözmek mümkün değildir. Önemli olan bunları belgeleriyle ortaya koymak ve halka göstermektir.
 

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
13,067
Tepki puanı
967
Düşünce
Sünni
MAH'ın izlediği Said Nursî hakkında da İhvancı- Nurcu ortaklığı olması da önemlidir. MAH, Said için şöyle bir belgesi vardır:
Said Nursinin hakkında Yargıtayca kesinleşmiş tek bir ceza yoktur. Dolayısıyla hukuka göre ömrü boyunca hep masum yaşamıştır. Zaten hakkındaki iddialar defalarca mahkeme konusu olmuş ve her seferinde beraat etmiş ölmüş bir adamı dilinize dolamaya utanmıyor musunuz?
Rockefeller ailesini dinci bir yayın organı olan, Sebîlürreşâd'ı övmesi boşuna değildir.
Sebilürreşad fotoğraflarında ne yazdığı okunmuyor. Bu yüzden iddianın doğruluğunu teyit edemiyoruz. Farklı bir link verirseniz ne yazdığını hepimiz görürüz
 

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,543
Tepki puanı
1,838
Düşünce
Ateist
mahkeme konusu olmuş ve her seferinde beraat etmiş ölmüş bir adamı dilinize dolamaya utanmıyor musunuz?
Sen kimsin benim paylaşımlarımda ortaya koyduğum belgelere dair utanmıyor musun diyorsun sığır.
Ne paylaşacağımı sanamı soracağım.
Beğenmiyorsan konuyu geçersin nurisinin dokunulmazlığımı var.
İnsanları tahrik ediyorsun ondanda sonra hakaret edildimi ahlak abidesi kesiliyorsun.
Said nursi denen adam Atatürk düşmanı vatan haini bir köpektir var mı itirazın?
 

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,543
Tepki puanı
1,838
Düşünce
Ateist
Köpek said nursi kimdir:

İKİ DECCAL BİR SÜFYAN


Said-i Nursi, “Barla Mektupları”, “Şualar”, “Risale-i Nur Sönmez”, “Münazarat”, “Rumuzat-ı Semaniye” ve “Sırr-ı İnna A'tayna” risalelerinde Atatürk'e saldırmıştır.

Said-i Nursi'ye göre Atatürk, “deccal” ve “süfyan”dır. Bir risalesinde Atatürk'ten “Tek gözlü deccal” diye söz ediyor. (Barla Mektupları, s. 53).

Said-i Nursi, Beşinci Şua'da bahsettiği “deccal” ve “süfyan”ın, Atatürk olduğunu da bizzat ifade ediyor. “Süfyan ve bir İslam deccalinin MUSTAFA KEMAL olduğu Beşinci Şua'da anlaşılıyor” diyor. (Sırr-ı İnna A'tayna Risalesi, s. 44). İslam kaynaklarında Deccal, “ahir zamanda gelip İslam'ı yıkmaya çalışacak dehşetli biri” olarak tanımlanıyor.

Sad-i Nursi, Atatürk'e ve onun kurduğu Cumhuriyet'e özellikle cifir ve ebcet hesaplarıyla saldırıyor. “Rumuzat-ı Semaniye” ve “Sırr-ı İnna A'tayna” risalelerinde Milli Mücadele'nin üç kahraman komutanı; Mustafa Kemal (Atatürk), İsmet (İnönü) ve Fevzi (Çakmak)'tan “İKİ DECCAL BİR SÜFYAN” diye söz ediyor.

Süyfan'
ı şöyle açıklıyor:

“Süfyan, zındıkların başı, cahşilerin cahşisi (kararmışların kararmışı), Yahudilerin en habislerinden, zalimlerin en zalimidir.”
(Rumuzat-ı Semaniye, haz. Hüseyin Bulut, s. 105). Daha sonra da cifir ve ebcet hesabıyla Kevser Suresi üzerinden “iki deccal bir süfyan”ı anlatıyor.

Önce “Ahir zaman deccalinden önce küçük deccaller geleceğini” belirtiyor. Sonra, çok çirkin bir dille Atatürk'e saldırıyor. “İslam şeriatını tahrip etmeye” çalışan “Mason komite reislerinden ve hiçbir cihette müstahak olmadığı MUSTAFA KEMAL ismiyle malum olan ŞAHSI MENHUS, o DECCALLERDEN birisidir” diyor.

Sonra da ebcet ve cifir hesaplarıyla Kevser Suresi'ndeki “şanieke huvel epter” ifadesinin “O zındık (mason) komitesinin üç reisleri” dediği Mustafa Kemal'i, İsmet (İnönü)'yü ve Fevzi (Çakmak)'ı gösterdiğini iddia ediyor. Bu arada Atatürk'ü, “Muhammed Aleyhisselam'ın en büyük düşmanı olan GAZİ HERİF” diye adlandırıyor. (Sırr-ı İnna A'tayna Risalesi, s.27, 28).

Sakarya ve Büyük Taarruz kazanılmasa bu ülkenin Yunan yıkımından arda kalan camilerine çan takılacağını unutarak, bir din adamına yakışmayan çok çirkin bir üslupla Atatürk'e, İsmet İnönü'ye ve Fevzi Çakmak'a saldırıyor.

CİFİR EBCET SAHTEKARLIĞI

rrrrrrrrrrrrrr.png


Ancak ilginçtir. “Mustafa Kemal” isminin harf değeri aslında “şanieke huvel ebter” ifadesine denk gelmiyor. Bunu fark eden Said-i Nursi bakın nasıl bir hile yapıyor. Kendi ifadeleriyle:

“Baktım ki Mustafa Kemal ismine iki fark ile denk geliyor. Mustafa Kemal, ismine layık olmadığı (için) ‘mim'in arkasına nefye alamet bir ‘elif' gelmeli!” Yani, “Mustafa Kemal” adındaki harf sayısı hesaba uymayınca, “Mustafa Kemal ismine layık değildir” diyerek, hesaba uydurmak için “Mustafa Kemal”in adına harf ekliyor.

“Mustafa Kemal” adını “Mestafe Bi-Kemal” biçiminde yazıyor. Aynı şeyi Atatürk'ün görev süresini hesaplarken de yapıyor. Yine “Mustafa Kemal”in adına harf ekleyerek bir yerde 12, bir yerde 16 rakamını buluyor ve buradan hareketle Atatürk'ün, 12 ve 16 sene ülkeyi yönettiğini belirtiyor!


Ayrıca Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'ten, “Dinsiz Cumhuriyet” diye söz ediyor! Atatürk'ün cumhurbaşkanlığı süresinden söz ederken de “Müddet-i firavuniyeti” (Firavunluk süresi) ifadesini kullanıyor.

Said-i Nursi, Kevser Suresi'nde geçen “fesellili rabbike” ifadesinin ebcet değeri üzerinden de laik Cumhuriyet'e saldırıyor. Hilafetin 484 yıldır İstanbul'da yaşadığını, bu 484 rakamının, hilafetin kaldırıldığı 1922'ye denk geldiğini belirtiyor (Oysaki hilafet 1924'te kaldırıldı). Hilafetin kaldırılmasının “dinsizlik” olduğunu, “laik Cumhuriyet'in” de “dinsizlik manasına geldiğini” söylüyor.
Ayrıca Kevser Suresi'nin üçüncü ayetindeki “…sana buğzeden, soyu kesik olanın ta kendisidir” ifadeleriyle de Atatürk'ün kastedildiğini iddia ediyor.

Görüldüğü gibi Said-i Nursi, açıkça hile yapıp yalan söylüyor
. Birincisi, Atatürk'ün cumhurbaşkanlığı süresi (1923-1938), 12 veya 16 yıl değil, 15 yıldır. İkincisi, halifeliğin kaldırılmasının dinsizlikle bir alakası yoktur. Hilafet siyasal bir kurumdur. Laiklik ise dinsizlik değildir. Üçüncüsü, Atatürk, İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak'tan hiçbiri mason değildir. Dördüncüsü, doğru ebcet hesabıyla Mustafa Kemal, İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak adlarındaki harf sayıları da Kevser Suresi'ndeki üçüncü ayetin toplam harf sayısına uymamaktadır. (Said-Nursi'nin çarpıtmaları ve doğru hesaplamalar için bkz. Şerafettin Güç, “Bir Tahrifatın Deşifresi, Said-i Kürdi Kevser Suresini Neye Alet Etti”, Düşünce ve Tarih,
S.18, s.16-21).
 

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,543
Tepki puanı
1,838
Düşünce
Ateist
Atatürk saldırıları bitmiyor:

Said-i Nursi,
Atatürk'ü, “Halkın nefretine layık adam… İslam dinini yıkmaya çalışan kişilerin en büyüğü… (deccal)” olarak adlandırıyor. (Alparslan Işıklı, Said-i Nursi, Fethullah Gülen ve Laik Sempatizanları, s.24).

Denizli müdafaasında açıkça Atatürk'e saldırıyor; Atatürk'ün Milli Mücadele'deki rolünü azaltmaya çalışıyor: “Benim kırk sene önce beyan ettiğim bir hadisin o şahsa (Atatürk'e) vurduğu tokada binaen, sabık mahkemelerimizde bana hücum eden bir savcıya dedim… Kahraman ordunun zaferi ve şerefi ona verilemez…” diyor. (Şualar, 300,302, 319).

Başka bir risalesinde de “Ölmüş gitmiş ve dünyadan ve hükümetten alakası kesilmiş BİR ADAM hakkında 30 sene evvel hadis-i şerifin ihbarıyla KURAN'A ZARARLI öyle bir adam çıkacak dediğimi ve sonra MUSTAFA KEMAL'in o adam olduğunu zaman gösterdi” diyor. (Emirdağ Layihası, C.1, s. 279).

Said-i Nursi, Atatürk'ü “süfyan, deccal, tağut, delalet zındıka komitesinin firavun meşreb reisi, ehl-i dalaletin dehşetli şahsiyeti” diye adlandırdığı için mahkum oluyor.

Buna karşı “hapisteki Nur talebeleri” ağzıyla verdiği cevapta, Atatürk'ün, “bu milletin istiklalini ve istikbalini mahvettiğini”, dünyadaki “350 milyonluk manevi ihtiyat kuvvetini”, yani, dünya Müslümanlarını “milletin aleyhine çevirip dinsizliği dindarlara tercih ederek” 70 milyon Arap'ı elinden çıkardığını iddia ediyor. (Sırr-ı İnna A'tayna Risalesi, s. 43-44). Bütün bunları söylerken I. Dünya Savaşı sırasındaki “Arap ihanetinden” ise hiç söz etmiyor.

İşte Türkiye'de bugün din üzerinden Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yapanların çoğu, Said-i Nursi'nin bu tür safsatalarıyla Atatürk'e ve Cumhuriyet'e düşman oldular, olmaya devam ediyorlar.
 

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
13,067
Tepki puanı
967
Düşünce
Sünni
Sen kimsin benim paylaşımlarımda ortaya koyduğum belgelere dair utanmıyor musun diyorsun sığır.
Said Nursi’yle ilgili belge dediğiniz fişleme yapan adamın iddiaları ve bu iddalar defalarca mahkeme konusu oldu ve Said Nursi bu iddialardan defalarca beraat etti.

Mahkeme kararı yerine fişleme yapan bir adamın şahsi fikirlerini yazdığı hezeyanlarına belge muamelesi yapmanız kimin sığırlık yaptığını net olarak gösteriyor:)
Ne paylaşacağımı sanamı soracağım.
Tabii ki bana sormayacaksınız, böyle bir iddiam da hiç olmadı zaten, saman adam safsatası yapmayınız.

Mahkeme konusu olmuş ve her seferinde beraat etmiş ölmüş bir adamı dilinize dolamaya utanmıyorsanız istediğinizi paylaşın.
Beğenmiyorsan konuyu geçersin nurisinin dokunulmazlığımı var.
Masumiyet karinesi hukukun en temel ilkelerinden biridir ve bu durum Said Nursi’ye özel değildir.

Said Nursi’nin dokunulmazlığı yok diye mahkemede defalarca beraat ettiği iddiaları dilinize dolama hakkınız olduğunu mu zannediyorsunuz?
İnsanları tahrik ediyorsun ondanda sonra hakaret edildimi ahlak abidesi kesiliyorsun.
Sizi insanlığa ve hukukun temel ilkelerini uygulamaya davet edince tahrik etmiş mi oluyorum?

Ne diyeyim, İslamı inkarı dogma haline getirince saçmalamada sınır kalmıyor demek ki...
Said nursi denen adam Atatürk düşmanı vatan haini bir köpektir var mı itirazın?
Said Nursi Mustafa Kemal’in yanlış gördüğü icraatlarına muhalefet etmiştir. Bu da en doğal insan haklarından biridir.

Said Nursi’nin tek bir vatan hainliğini ispat edemezsiniz ama arzu edenler vatan savunması için yaptıklarını belgeleriyle linki tıklayarak inceleyebilirler

Ölmüş bir adama köpek demeniz onu küçültmez ama sizin terbiyeniz hakkında net bir fikir verir
 

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,543
Tepki puanı
1,838
Düşünce
Ateist
Said Nursi’yle ilgili belge dediğiniz fişleme yapan adamın iddiaları ve bu iddalar defalarca mahkeme konusu oldu ve Said Nursi bu iddialardan defalarca beraat etti.

Mahkeme kararı yerine fişleme yapan bir adamın şahsi fikirlerini yazdığı hezeyanlarına belge muamelesi yapmanız kimin sığırlık yaptığını net olarak gösteriyor:)
Fetöde bütün iddalardan beraat etmişti ne oldu sonra darbeye giriştimi terörist oldu mu?
Bu ülkede kan akıttımı ?
Sahi fetö sence terörist mi? Ne diyorsun bu konuda?
Bi ara fetö kaynaklarından paylaşımlar yapıyordun neden kestin?

Ölmüş bir adama köpek demeniz onu küçültmez ama sizin terbiyeniz hakkında net bir fikir verir
Çıkmış bir deli ölmüş bir adama deccal süfyan diyor bu mu terbiye? Bumu din adamlığı bumu müslümanlık?
Bunu yapana tabiki bizde köpek diyeceğiz.
Bunun haricinde cebir ve ebcet sahtekarlığıda gırla...
Köpek yanına birde sahtekarlığı ekliyorum.
 

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
13,067
Tepki puanı
967
Düşünce
Sünni
Fetöde bütün iddalardan beraat etmişti ne oldu sonra darbeye giriştimi terörist oldu mu?
Bu ülkede kan akıttımı ?
Sahi fetö sence terörist mi?
Bu sorulara daha önce yanıt vermiştim:

İddialar doğruysa evet.
Bi ara fetö kaynaklarından paylaşımlar yapıyordun neden kestin?
İçerik suç teşkil etmese bile alıntı yapmak yasakmış.
Çıkmış bir deli ölmüş bir adama deccal süfyan diyor bu mu terbiye?
Said Nursi'nin deli olmadığı defalarca mahkeme kararlarıyla tescil edilmiştir.

Beşinci şua daha Mustafa Kemal tanınmayan bir kişilikken, Harp okulunda bir gençken yazılmıştır ve Mustafa Kemal'in isim geçmez. "Beşinci Şua Mustafa Kemalden bahsediyor" diyen herkes Mustafa Kemal'e kendi de süfyan diyor demektir.

Hem süfyan demek Müslümanların içinden çıkıp İslama zarar verecek kişiye verilen addır. Birinin Müslümanların içinden çıkıp İslama zarar verdiğini iddia etmek hakaret değildir ki terbiyesizlik olsun?

Ölmüş bir adama köpek diyen biri olarak sizin terbiyeden bahsetmeniz zaten trajikomik.
Bumu din adamlığı bumu müslümanlık?
İslam'da din adamı diye bir kavram yoktur.

Bir alimin hadis ve ayet tefsiri yapması da İslam'a aykırı değildir.
Bunu yapana tabiki bizde köpek diyeceğiz.
Karşıdakinin yanlış yaptığını iddia edip karşılığında aynı yanlışı yapmanız sizin derdinizin hakarete karşı çıkmak olmadığını gösteriyor zaten.

Kendi terbiyesizliğinizi tescil etmeniz benim için sorun teşkil etmiyor.

Vatan haini iftiranız suratınıza çarpılınca onu ağzınıza tekrar almamanız da olumlu bir gelişme. :)

Demek ki birilerine muhalif oldu diye insanları vatan hainliğiyle suçlayarak hukuk katliamı yapmamak gerekiyormuş.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,543
Tepki puanı
1,838
Düşünce
Ateist
İddialar doğruysa evet.
Devlet iddaalar doğru diyor katılmıyor musun?
TC onu terörist olarak tanımladı.

İçerik suç teşkil etmese bile alıntı yapmak yasakmış.
Neden yasak hakkındaki iddaalar doğrumuymuş?

Birinin Müslümanların içinden çıkıp İslama zarar verdiğini iddia etmek hakaret değildir ki terbiyesizlik olsun?
Köpeklik yapan birine köpek denir. Köpeklik yapana kökpek demek niye terbiyesizlik olsun.

derdinizin hakarete karşı çıkmak olmadığını gösteriyor zaten.
Öyle bir derdim yok zaten :)

Vatan haini iftiranız suratınıza çarpılınca onu ağzınıza tekrar almamanız da olumlu bir gelişme
Said nursi vatan haini bir o..pu çocuğudur...

Aynı zamanda sahtekardır...

Beşinci şua daha Mustafa Kemal tanınmayan bir kişilikken, Harp okulunda bir gençken yazılmıştır ve Mustafa Kemal'in isim geçmez. "Beşinci Şua Mustafa Kemalden bahsediyor" diyen herkes Mustafa Kemal'e kendi de süfyan diyor demektir.
At yalanı ss.... inananı....
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Volta

Yazar
Mesajlar
173
Tepki puanı
93
Düşünce
Ateist
Devlet iddaalar doğru diyor katılmıyor musun?
TC onu terörist olarak tanımladı.


Neden yasak hakkındaki iddaalar doğrumuymuş?


Köpeklik yapan birine köpek denir. Köpeklik yapana kökpek demek niye terbiyesizlik olsun.


Öyle bir derdim yok zaten :)


Said nursi vatan haini bir o..pu çocuğudur...

Aynı zamanda sahtekardır...


At yalanı ss.... inananı....
Ona sorsana "kürtistan" doğumlu olduğunu halen niye kanıtlayamadın diye? Kürtçü değilseniz ısrarla, ikraren niye bozuk plak gibi "kürtistan" diye ttuuturuyorsun? Demek kürtçü değilsiniz? Yerseniz!
Af çıkmış diyor belge. Bu sa'itfetö sevici yok diyor o beraat etti. İyi o zaman bu zeka ile hapisteki katiller de afla beraat ediyorlar. Miktimin salya sümük ağlak fetöşcüsü.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

6lack de Furor

lll ☆☆☆☆
Geliştirici
Mesajlar
2,491
Tepki puanı
1,574
Düşünce
Ateist
Müslüman gene sıçmış sıvamış. Bir de "iddialar doğruysa" diyor. :)

Ulan bari bokunuzu nereye gömdüğünüzü bu kadar belli etmeyin be!
 

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
13,067
Tepki puanı
967
Düşünce
Sünni
Devlet iddaalar doğru diyor katılmıyor musun?
TC onu terörist olarak tanımladı.
Bana göre devlet kutsal değildir ve her dediği ve söylediği doğru olmayabilir. Devlet bu konuda doğru söylüyorsa evet ilgili şahıs teröristtir.
Neden yasak hakkındaki iddaalar doğrumuymuş?
Neden yasak olduğunu yasaklayanlara sormak lazım.

Hakkındaki iddialar doğru mu bilmiyorum.
Köpeklik yapan birine köpek denir. Köpeklik yapana kökpek demek niye terbiyesizlik olsun.
Bir daha Kuran hakaret ediyor diye ağlamayın o zaman :)
Said nursi vatan haini
Said Nursi’nin tek bir vatan hainliğini ispat edemezsiniz ama arzu edenler vatan savunması için yaptıklarını belgeleriyle linki tıklayarak inceleyebilirler

Gerisi sizin insanlığınızla ilgili bir durum. Ölmüş bir kadına küfür ederek seviyenizi ortaya koyuyorsunuz. Ne küfür ettiğiniz ölmüş kadın ne de oğlu bundan zerre kadar zarar görmüyor ama din söz konusu olunca insan hakları, demokrasi, ifade özgürlüğü, kadın hakları gibi tüm maskeleriniz düşüp gerçek yüzünüz ortaya çıkıyor
Said Nursi Beşinci Şuanın Mustafa Kemal tanınmayan bir kişilikken, Harp okulunda bir gençken yazıldığını mahkemede ispat etmiş ve bu mahkemede Mustafa Kemale hakaret dahil tüm suçlamalardan beraat etmiştir.

Bizde yanlışlık, hata vs olabilir ama bile bile yalan olmaz. Bizi kendinizle karıştırmayınız.
Fetö ona göre terörist değil bunu anlamak için alim olmaya gerek yok.
"İddialar doğruysa teröristtir" gibi net bir ifadeyi anlamak için alim olmaya gerek yok :)

Ben ne sizin gibi insanları kafadan terörist olarak itham edip hukuk katliamı yaparım ne de iddialar doğruysa bir teröriste terörist demekten çekinirim. Ben daima hukuk ve adaletin yanındayım, kişiden kişiye değişen hukuk uygulaması olamaz.

Bize hukukun temel ilkeleri ile muamele edilmesini istediğimiz gibi fikirleri bize tamamen zıt da olsa dünyanın en suçlu ve aşağılık insanı da olsa ona da hukukun temel ilkelerine göre muamele edilmesi gerektiğini savunmak insanlığın gereğidir.

Ben henüz insanlığımı kaybetmedim, sizi bilemem.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
2,543
Tepki puanı
1,838
Düşünce
Ateist
Bir daha Kuran hakaret ediyor diye ağlamayın o zaman
Kuranı insan mı yazmıştır?
İnsanın kullandığı ifade ile tanrının kullandığı ifadeyi karşılaştırıyorsun :)

Ölmüş bir kadına küfür ederek seviyenizi ortaya koyuyorsunuz.
Hangi ölmüş kadından bahsediyorsun?

Said Nursi Beşinci Şuanın Mustafa Kemal tanınmayan bir kişilikken,
Atatürk harp okulundayken tanınmıyor muydu? Said nursi sahtekarı kesin tanıyordu yoksa ebced cifirde böyle sahtekarlık yapmazdı.

din söz konusu olunca insan hakları, demokrasi, ifade özgürlüğü, kadın hakları gibi tüm maskeleriniz düşüp gerçek yüzünüz ortaya çıkıyor
Dinde zaten demokrasi, insan hakkı, kadın hakkı, ifade özgürlüğü söz konusu değil:)
Dinler dünyada terör estiriyor dinin egemen olduğu hangi ülkede bu saydıklarınız var bana bir örnek verin?
Saygı göstereceksin ki saygı göresin.
 

Son konular

Son mesajlar

Üst