Adalet ve merhamet (misal no. 4735375)

qwe

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Müslüman ol yeter! Istersen Adolf Hitler ol.
Adolf Hitlersin, baktın savaşı kaybediyorsun. Müttefik Devletler zaman içinde seni idam edecekleri belli. Birden içini ölum korkusu sarıyor, ya Allah varsa? - kelimei şehadet getiriyorsun, günahların sıfırlanıyor. Iki gün sonra seni bulup assalar, sorgu sual yok - direk cennete gidiyorsun.
Insanları senden uyarmaya çabalamış ve öldürülmüş öğrenciler (Beyaz Gül), sayısı belirsiz seni dünyanın dört bir yanından durdurmaya gelen ve ölen askerler; senin emrinde tüketilmiş bir nesil; toplama kamplardaki yahudiler, vesaire vesaire. Hepsi alçak kafirler, onlara elhamdülillah ebedi cehennem var.

111.jpg

Bu resimleri koyuyorum ama "Dünya müminin zindanı, kafirin cennetidir" (Hadis) diye gezen, hayatı boyunca anca evden camiiye gitmiş olan, şarvallı dede kadar zorlu günler geçirmemişlerdir herhalde.

ApanX

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Keşke bir Tanrı olsaydı diyorum. Zalimleri cezalandıran ve mazlumları kurtaran değil. Zulmü ve cehaleti hiç yaratmamayı tercih eden bir Tanrı. Keşke iyiliği bilmek için kötülüğü bilmeseydik.

Kusursuzİmam

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Keşke bir Tanrı olsaydı diyorum. Zalimleri cezalandıran ve mazlumları kurtaran değil. Zulmü ve cehaleti hiç yaratmamayı tercih eden bir Tanrı. Keşke iyiliği bilmek için kötülüğü bilmeseydik.
Ve verdiğim akıl ile hata yapan aciz insanları sonsuza kadar yakmak, zevk verici olsa gerek.

Şizofrenist

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Sizi buraya alalım;

Şizofrenist

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Bir tanrı var ise ve cehennemde yakacak ise zaten yakmıştır. Önce devreyi yakmıştır sonra sobayı.
Çocuğunu yaramazlık yaptı diye sobaya atan insan gibi bir tanrı. Birde barış, iyilik edebiyatı yapıyorlar.
Çarpacaksın ağızlarına bir iki tokat görecekler günlerini...

Son konular