Adamsın Dawkins

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
dawkins.png

Her mülakatını izlediğimde karşındakiler daha da gülünç duruma düşüyorlar. Ama hala aptallar. Onlar bizi hiç bir zaman anlamadılar. Sahip oldukları önyargı ve empati yoksunluğu ile birlikte bizi hiç bir zaman anlamayacaklar da... Onlara doğruyu söylersin; sağır olurlar.
Gerçekleri önlerine dökersin; kör olurlar.
Severler tatlı yalanları. Bizler ise acı ama gerçekleri görmeyi ve onları benimsemeyi tercih ettik.
Tatlı yalanlar içinde olmaktan çok daha iyi.

Biz dinler gibi; onlara vaat vermiyoruz.
Biz dinler gibi; onları boşuna umutlandırmıyoruz.
Biz dinler gibi; özgürlükleri kısıtlayıp emir vermiyoruz.
Biz dinler gibi; gerçekleri öğrenmeyi göz ardı ettirmiyoruz.
Peki sıkıntı ne? Sıkıntı mı... Sadece cahillik.
-Saygılar Richard Dawkins-

-Kaybeden Şair-

Moderatör tarafından düzenlendi:

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
On yıla yakın dostluğumuz olan, ailecek tanıdığım arkadaş, dost, kardeş bildiğim zat artık bana ait olan bir kuruyemişi bile yemedi! Hristiyan, yahudi ya da münafık olsam bile yiyecekmiş ama dürüst bir ateist olduğum için katli helal, nikahım boş, yiyeceğim haram. Evet ne hoşgörülü bir din, heyhat!

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
On yıla yakın dostluğumuz olan, ailecek tanıdığım arkadaş, dost, kardeş bildiğim zat artık bana ait olan bir kuruyemişi bile yemedi! Hristiyan, yahudi ya da münafık olsam bile yiyecekmiş ama dürüst bir ateist olduğum için katli helal, nikahım boş, yiyeceğim haram. Evet ne hoşgörülü bir din, heyhat!
Ateistlere ait icatları kullanıyorlar ama...
Keşke bilim bu aptallar için çalışmasa. Bırak cahil kalsınlar.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Hadi yaa. O kadar da olmamalı. Din insanları resmen canavar haline getiriyor.

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Dinin sözde yumuşatılmış ya da sözde çağa uydurulmuş yorumlarına da sıcak bakmıyorum. Sebebi de aynı din toplumu birleştirmez ancak böler, bölücüdür. Belki çöldeki bir kabile için olsa onlara iyi gelir. Ama mümkünse benden uzak olsun.

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Annem, babam yalnız yaşayan hacı beş vakit namazındadır. Ara ara yanına uğrar ihtiyaçlarını cevap vermeye çalışırım. Bugün metro markete gittik. Ariel marka ç. deterjanı aldık. Kadının biri başörtülü yanıma gelip (ben çocuğu sevecek sanıyorum, oğlum alışveriş arabasındaydı) deterjanı gösterip dedi ki" israile yardım ediyorsunuz." Anlamamış gibi tekrar sordum. Tekrar etti. Cevabım netti "biz yahudiyiz". Kadını şoke ettim. Annem yanımdaydı, kadın uzaklaşınca anlattım, annemse" geldiğin yer kapitalist bir canavar, domuzdan şaraba kadar her şey satıyor bu mu zoruna gitti, o....u? Dedi. Beni de güldürdü kendi de güldü!

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Annem, babam yalnız yaşayan hacı beş vakit namazındadır. Ara ara yanına uğrar ihtiyaçlarını cevap vermeye çalışırım. Bugün metro markete gittik. Ariel marka ç. deterjanı aldık. Kadının biri başörtülü yanıma gelip (ben çocuğu sevecek sanıyorum, oğlum alışveriş arabasındaydı) deterjanı gösterip dedi ki" israile yardım ediyorsunuz." Anlamamış gibi tekrar sordum. Tekrar etti. Cevabım netti "biz yahudiyiz". Kadını şoke ettim. Annem yanımdaydı, kadın uzaklaşınca anlattım, annemse" geldiğin yer kapitalist bir canavar, domuzdan şaraba kadar her şey satıyor bu mu zoruna gitti, o....u? Dedi. Beni de güldürdü kendi de güldü!
Haklısın. İslam birleştirmez böler. Sebebi de dini grupların her biri, gerçek İslamın kendilerinin olduğunu düşünmesidir. Gerçek İslam kendini görür ve gücü eline alınca diğerlerini yok etmeye çalışır. Bundan dolayı İslam birliği ham ve tam bir hayaldir. Tarih ortada.

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
:D çok iyi ya.
Ezberlemişler bi ezber. Halbuki Yahudilere bağımlılar birçok alanda haberleri yok. Cahillik zor zanaat.

Üst Alt