Adı: Ahmet, Türk uyruklu cami imamı iken ateist olmuş.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hadi hukuka bakalım.

İsviçre: Yaşama ve Kişisel Özgürlük Hakkı (Md. 10): 1. Herkesin yaşama hakkı vardır. Ölüm cezası yoktur.

İslam: İdam ölüm cezası vardır.

İsviçre: 3. İşkence ve her türlü zulüm, insancıl olmayan veya insanı aşağılayıcı tutum ve davranışlar veya cezalandırmalar yasaktır.

İslam: Zina eden bekara 100 sopa evliye taşlayarak öldürme vardır.

Hukuk, Eşitliği

Madde 3 : Erkek ve kadın eşittir. Mirastada şahitliktede.

İslam: Erkek ile kadın şahitliği bir değildir ve kadına erkekten daha az miras verilir.

Yeni Zelenda: Eşcinsel evlilik yasaldır.

İslam Eşcinsellik: Sanırım anlatmaya gerek yok:D

İsviçre ve Yeni Zelenda: Kölelik cariyelik yoktur.

İslam: Körelik cariyelik vardır.

İsviçre: Ekonomik Özgürlük (Md. 27): 1.Ekonomik özgürlük tanımıştır. 2. Bu çerçevede Özgür meslek seçimi ve bunun gibi kazanç getiren özel işe girme ve bu işte faaliyet gösterme özgürlüğü anlaşılır.

İslam: Kadın karar verme pozisyonunda çalışamaz mesela hakim olamaz. Ülke yönetemez.

İsviçre : Zina suç değildir

İslam: Zina suçtur.

İsviçre: Faiz yasak değildir

İslam: Faiz yasaktır.

İsviçre Yeni Zelenda: Herhangi bir inançtan veya inançsızlıktan dolayı ekstra vergi alınamaz.

İslam: Müslüman olmayandan cizye vergisi alınır.

İsviçre: 1. Siyasal haklar tanınmıştır

İslam: Şeriat dışında farklı bir yönetim şekli düşünülemez.

Sonuç papucumun islam endeksii.....

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Allah adaletli değil ki, adaletten bahsetsin!
Az önce yemeğe tuzu az koydu diye boşadığım suçsuz kadını sonra affettim ve bu masum kadın da benle tekrar birleşmeyi diledi ama bunun için bir de başkasıyla yatmasıyla lazım.
Kadının hiç suçu yok ama hem boşayıp sokağa attık, hem de başkasının altına yatırdık.
Umarım kızının başına böyle bir iş gelmez.
Hayır ilk boşanmada böyle bir gereklilik yok. Ayrıca kadın istemezse size geri dönmez.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Masum bir insanı öldürerek yaşama hakkını ihlal eden kişi kendi yaşama hakkını kaybeder adalet bunu gerektirir

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslamda erkek ve kadın hukuk karşısında eşittir. Allah karşısında üstünlük takvadadır

Tiglath

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Lan imbesilin önde gideni dedik ya.
Kadında o kocayı tekrar isterse hiç suçu olmamasına rağmen başkasının altına yatmak zorunda!
Sen boşanıp tekrar evlenen görmedin mi hiç!
Erkeğe ceza vereceğim diye kadını mal gibi kullanan zalim bir puta taptığının farkında mısın!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslamda evin geçim sorumluluğu erkektedir, bu yüzden mirastan fazla pay alır. Sorumluluk ölçüsünde hak vardır. Adalet bunu gerektirir

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tabiki bu konuda adaletin neyi gerektiğini kişisel fikirlerimiz ölçüsünde tartışmayacağız.

İslami endeksin yüksek olduğu ülkelerdeki hukuka bakıyoruz birde islam şeriatına ve karşılaştırıyoruz ve karavana....:D

İsviçre idam yok islam idam var islamilik endeksine uyuyormu hayır. İdam gereklimi değilmi konumuz bu değil..:D

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Mirasta kim fazla alır kim az alır nasıl adalet olur onuda tartışmayacağız isviçre hukuku islam hukukuna uyuyormu buna bakıyoruz islamilik endeksine bakacağız yaaaaa hayır kadın az erkek fazla alıyor ama isviçrede erkek kadın eşit alıyor konumuz bu yine karavana....

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Lan imbesilin önde gideni dedik ya.
Kadında o kocayı tekrar isterse hiç suçu olmamasına rağmen başkasının altına yatmak zorunda!
Sen boşanıp tekrar evlenen görmedin mi hiç!
Erkeğe ceza vereceğim diye kadını mal gibi kullanan zalim bir puta taptığının farkında mısın!
Hakaretlerinizi aynen iade ediyorum.
Bilmediğiniz konularda yorum yapıyorsunuz. İlk boşanmada başkasıyla evlilik olmadan tekrar evlenebilirsiniz. Bahsettiğiniz ağır hüküm yuva dağılmasın, zırt pırt boşanma olmasın diye konulmuştur. Böylece kadın mağdur olmaz. Kadın kendisine bu kadar az değer veren, sürekli boşayan birine ısrarla tekrar gitmek istiyorsa başkasıyla evlenmeden bu mümkün olmaz. Bu insanlara genelde ağır geldiği için üçüncü boşanma daha baştan gerçekleşmez ve yuva kurtulur

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yeni zelenda eşcinsel evlilik var doğrumu yanlışmı tartışmayacağız peki islamda varmı yok mümkün mü hayırr yine karavana endekse uymuyorrr....

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Madem hangisinin doğru olduğunu tartışmıyoruz, İslamın hükümlerinin adaletin gereği olduğunu delilleriyle tek tek yazmak yerine İsviçre’deki bu hukuki farklılıktan dolayı İslami endekste 10 tam puan alamadığını alsaydı şu anki konumundan kat kat daha iyi olacağını belirtip geçeyim

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
1. Sıradaki 9,20 puan almış benim ortaya koyduğum tespitlere göre bırakın 9,20 yi 3,50 puan bile alamaması lazım. :D

Papucumun islamiii endeksiii...:D

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Siz çok az madde saydınız. Hukukta çok fazla madde vardır. Üstelik ekonomi, yönetim, insan ve siyasi haklar, uluslararası ilişkilere de bakıyorlar.
Dünya bankasının bile kaynak olarak kabul ettiği bu bilimsel çalışma, sizin burada yazdığınız üç beş mesajla değerden düşmez :)

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bundan öte ne kaldı yahu insanı insan yapan maddeler bunlar.

Ne sayacağız başka hadi bunuda ekleyelim

İslam: Sağ elle yemek yiyin kıçınızı sol elle yıkayın.

İsviçre: İnsanlar bu konuda özgürdürler

Bak buda karavana...... keh kehhhh:D

Papucunum islam endeksi...

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Dünya bankasının kaynak olarak kabul ettiği, MIT de ders veren akademisyenler, Birleşmiş Milletlere danışmanlık yapan akademisyenler dahil 13 farklı ülkeden akademisyenin emek verdiği bilimsel çalışmalar iki keh keh mesajıyla çürüdü. Eyvah şimdi ne yapacağız? :) :) :)

kavak

☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
1. Sıradaki 9,20 puan almış benim ortaya koyduğum tespitlere göre bırakın 9,20 yi 3,50 puan bile alamaması lazım. :D

Papucumun islamiii endeksiii...:D
Bu İslami(!) endeksinin somut olarak kime bir faydası var?
Bu endeksi hortlatanların ve güzellemesini yapanların durumu biraz da uzanamadığı çiğere miyav diyen kediye benziyor gibi!
Ben Avrupa´ya yaşayan birisiyim; bakıyorum her taraf İslami edeksinden geçilmiyor!:D:p:p

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu İslami(!) endeksinin somut olarak kime bir faydası var?
Bu endeksi hortlatanların ve güzellemesini yapanların durumu biraz da uzanamadığı çiğere miyav diyen kediye benziyor gibi!
Ben Avrupa´ya yaşayan birisiyim; bakıyorum her taraf İslami edeksinden geçilmiyor!:D:p:p
Hukuk, ekonomi, yönetim, insan ve siyasi haklar, uluslararası ilişkiler alanlarında İslama uygunluk arttıkça ülkelerin gelişip ilerlediğinin, İslamdan uzaklaştıkça zayıflayıp geri kaldıklarının bilimsel ispatı. Somut faydalarından biri bu :)

kavak

☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Kedileri çok severim, ancak nedendir bilmiyorum, bu foruma uğradığımda kulağımda habire bir sivrisinek vızıltısı var.
Forum sakinlerinin bilgisine!:D:D

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kedileri çok severim, ancak nedendir bilmiyorum, bu foruma uğradığımda kulağımda habire bir sivrisinek vızıltısı var.
Forum sakinlerinin bilgisine!:D:D
Kedi ve sivrisinek... Zor bulmaca. Ben alakayı kuramadım geri zekalı olmayayım sakın! Sivrisinek vızıltısı tabii olabilir de kedi ile alakasını keşfetmek zor!