LordTrygin

Üye
Mesajlar
2
Tepki puanı
2
Düşünce
Ateist
Bazı İslamcılar, Arapça da örneğin 18 derken baştaki 10 sayısının söylenmediğini sadece 8 rakamının söylendiğini söylüyor ve Aişe'nin ilişki yaşının da aslında 9 değil 19 olduğunu söylüyorlar. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
 

Kemal

☆☆☆☆
Disiplin Kurulu Başkanı
Mesajlar
417
Tepki puanı
279
Düşünce
Agnostik
Bu meselenin aslı şu: Bazı Müslümanların bu konuda bir iddiası var. Diyorlarki, "Araplar eskiden kız çocuklarının yaşını ergenliğe girişinden itibaren saymaya başlıyor." Evet iddia bu. Bundan dolayı Aişenin yaşı 9 değil, 17-18 civarıdır diyorlar.

Halbuki bu konuda çok sayıda sahih hadis var. İşlerine gelmediği için bu sahih hadisleri görmezden geliyorlar. Bu sahih hadisler Aişenin evlilik yaşının 9 civarı olduğunu yani Aişenin çocuk yaşta evlendiğini ispatlıyor. İşte ilgili hadisler:
Aişe'nin Evliliği Hakkında Sahih Hadisler
 

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Mesajlar
1,912
Tepki puanı
1,246
Düşünce
Agnostik
Aişe'nin çocuk yaşta evlendiğini itiraf eden hocalar da var.
6 Yaşındaki Çocukla Evlenilebilir konusuna bakabilirsin. Burada videolar var. Bu videolar youtube ye ait. İslamcılar videoların bazılarını şikayet ederek kaldırtmışlar ama hala kardırtamadıkları da mevcut, bakabilirsin.

Ayrıca İslamcıların bu videoları kaldırtma çabaları da bizim haklı olduğumuzun delilidir. Çünkü bu konuya cevap veremiyorlar. Korkutmak, baskı kurmak, şiddet uygulamak, şikayet ederek kapattırmak vs. gibi yöntemleri kullanıyorlar. Hiçbir zaman karşımıza çıkıp da erkek gibi savunma yapamıyorlar. Sadece bu bile onların haksız olduğunu göstermeye yeter.
 

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
896
Tepki puanı
608
Düşünce
Ateist
Zaten çoğu kızlar buluğa erdimi evlenebilir diyorlar. E 9 yaşında da bir kız büluğa erebilir! Yalnız dikkat ederseniz şayet zengin Müslümanlar kızlarını asla küçük yaşlarda evlendirmezler. Kafalarında türban ayaklarında pantolon yüksek tahsil yaptırırlar. Amerika ve Avrupalarda okurlar! Pop konserlerine dahi gidip oralarda göbek atıp oynarlar! Eğlenceden geri kalmazlar. Aynı laik kızlar gibide fülört ederler. :) Gaye şudur: Zengin Müslümanların fakir genç bayanlarla evlenebilmeleri!
 

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Mesajlar
1,912
Tepki puanı
1,246
Düşünce
Agnostik
Üst