Akıl Hastalarının Yazdığı Şiirler.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
1960'larda Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Yatan Akıl Hastalarının Yazdığı Şiirler.

1579630223863.png

1579630238472.png

1579630258486.png

1579630276570.png

1579630304584.png

1579630320189.png

1579630337431.png

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
bunlar ne ki? sen akıl hastası bilim adamlarının icatlarını,teorilerini,eserlerini görsen şaşkınlıktan g.tun tavana değerdi heralde xD xD xD

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Korkunç. Ürpertici. Şiirlerinin vasatın üzerinde olduğunu iddia etmeyeceğim. Ama yeterli zekaya sahipler. Bu ürpertici.

Derler ya herkes potansiyel özürlüdür diye. Hepimiz potansiyel ölü olduktan sonra ayrı ayrı potansiyel şuyuz potansiyel buyuz diye saymaya gerek yok. Hepimize her an her şey olabilir.

Yaygın söylenenin aksine ben "Ne olacağım değil, neyim demeliyiz" diyorum. Ne olacağımız zaten belirsiz ve bir bakıma da belirli. Önemli olan ne olduğumuz. Ne olduğumuz, ne olacağımızı belirler.

İlerde bir ölü olacağımızın önemi yok, yaşadığımız sürece. Deli de olabiliriz, herkes her şey olabilir, ama şu an akıllı mıyız? Önemli olan bu. Akıllı olduğumuz sürece deli olma potansiyelimizin önemi yok.

Geçmişinizi düşünün. Aklınıza gelenler ne? Kısa anlar, kesintili enstantaneler değil mi? Yıllar geçti ama hatırladıklarınız sadece bunlar. Gelecek ise henüz gelmedi. Elimizde olan şu an. Şu an neyiz ve ne yapıyoruz? Önemli olan bu.

Şu an nasıl yaşıyoruz? İttir et ahireti mahireti. İş olacağına varır. Şu an bir kimsenin hakkını yiyor, bir canlıya eziyet ediyor, zarar veriyor muyuz? Hatta bunları geçmişte yapmış da olabiliriz. Bunlara devam ediyor muyuz, şu an ne yapıyoruz? Önemli olan bu.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Şu an bir kimsenin hakkını yiyor, bir canlıya eziyet ediyor, zarar veriyor muyuz?
Kainattaki her varlık, onları anlamsız ve amaçsızlıkla itham ettiğiniz için sizden haklarını talep edecek. Allah bizi böyle bir akıbetten korusun, sizi de tez zamanda kurtarsın. Dünya ve ahirette her daim yüzünüzü güldürsün :)

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Kainattaki her varlık, onları anlamsız ve amaçsızlıkla itham ettiğiniz için sizden haklarını talep edecek. Allah bizi böyle bir akıbetten korusun, sizi de tez zamanda kurtarsın. Dünya ve ahirette her daim yüzünüzü güldürsün :)
Keşke avukatlığını ve tebliğciliğini yapmana aciz olmasaydı kendisi (varmış ya hani).

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Keşke avukatlığını ve tebliğciliğini yapmana aciz olmasaydı kendisi (varmış ya hani).
Onun ihtiyacı olduğu için yazdıklarımı yazmıyorum.

Fikir namusu gereği doğruya doğru yanlışa yanlış diyorum.

Varmış ya hani değil var:

Kainatın her yerinde matematik var, matematik hesap kitabı, hesap kitap tasarımı, tasarım da Yaratıcıyı gösterir. Yaratıcıyı inkar etmek için, kainatta matematik olduğunu gösteren bütün bilimleri inkar etmek gerekir.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Pilot kalemle, ketılla allahı ispattan sonra bir de bu çıktı: Tahtaya bir çizik atıp "bakın işte aynı böyle allah var! İki çizik attım mı? Hayır. Çünkü allah bir! İki olsa iki çizik atardım!" demek! :ggsy: "Allah olmasa sıfır yazardım. Üç olsa üç yazardım. Demek ki neymiş, allah var ve birmiş!" (:D

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Muslimlerdeki kafa da iyi ha! Yarın öte dünyada kedi "beni allahın yarattığını niye inkar ettin, hain kafir, miyaaaav" diye beni cırmalayacakmış! (:D Atomlar bomba olup patlayacaklarmış al sana al sana bizi allahın yarattığını inkar eden kafir diyeceklermiş! :kay: Papağan "ciyaaaak ciyaaaak, kaaafiiiir, ateiiiiist, inkarcııııı" diye gagalayacakmış! :D Kanguru da tekmeler artık heralde! :ggsy: "Doink! Doink! Ben evrimleştim ha! Doink! Doink! Sen maymundan geldin de ben neden geldim lan! Ha! Doink! Doink! :D

Hayır bu kafa "tilki kardeş tilki kardeş akşam bize gel çorba var çorba" diyen leylek masalından bile daha çocukça yahu! Artık iki yaşındaki çocuk anlıyor bunların masal olduğunu, iki! Gözümle gördüm iki yaşındaki çocuk masala he he diye gülüyor inanmıyor yahu!

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
Muslimlerdeki kafa da iyi ha! Yarın öte dünyada kedi "beni allahın yarattığını niye inkar ettin, hain kafir, miyaaaav" diye beni cırmalayacakmış! (:D Atomlar bomba olup patlayacaklarmış al sana al sana bizi allahın yarattığını inkar eden kafir diyeceklermiş! :kay: Papağan "ciyaaaak ciyaaaak, kaaafiiiir, ateiiiiist, inkarcııııı" diye gagalayacakmış! :D Kanguru da tekmeler artık heralde! :ggsy: "Doink! Doink! Ben evrimleştim ha! Doink! Doink! Sen maymundan geldin de ben neden geldim lan! Ha! Doink! Doink! :D

Hayır bu kafa "tilki kardeş tilki kardeş akşam bize gel çorba var çorba" diyen leylek masalından bile daha çocukça yahu! Artık iki yaşındaki çocuk anlıyor bunların masal olduğunu, iki! Gözümle gördüm iki yaşındaki çocuk masala he he diye gülüyor inanmıyor yahu!
masal kitabında bilimsel bilgi ne arar?

kuran'da sürüyle güncel bilimsel bilgi var.kuantum fiziği bile anlatılmış.atomun hareketi bile var.betimleyerek anlatmış üstelik.değinmediği bilim alanı yok.içinde bu kadar bilimsel bilgi olan bir tane kitap gösteremezsin?kuran: fizik+kimya+biyoloji +tarih+coğrafya+pisikoloji+.... sonsuz.her alanda ama her alanda bişey söylemiş.bu insan aklının sınırını aşar.böyle bir kitap şimdiye dek yazılamadı.

değindiği fizikötesi bilimleri saymadım bile.bunları aklı ile okuyan açık ve net görür götü ile okuyan bişey göremez.tabi görmesi için önce bilgi sahibi olunması gerek.sonuçta fizik kitabını okusanda bi b.k anlamazsın bilgi yoksa.bu iş 3 boyutlu resmi görmek gibidir.ilkinde göremeyebilirsin, ikinci de de..

SAFAK_1JPG.jpg

not: bu 3 boyutlu resme baktım ama bi b.k göremedim umarım içinde cıbıldak bişeyler yoktur xD xD xD

herneyse, işte; yüce kitabımız kuranı kerimde böyledir.bakmasını bildinmi hakikatler tüm çıplaklığı ile gözün önüne serilir.tüm sırlar açık olur vesselam.

Heretik

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Onun ihtiyacı olduğu için yazdıklarımı yazmıyorum.

Fikir namusu gereği doğruya doğru yanlışa yanlış diyorum.

Varmış ya hani değil var:

Kainatın her yerinde matematik var, matematik hesap kitabı, hesap kitap tasarımı, tasarım da Yaratıcıyı gösterir. Yaratıcıyı inkar etmek için, kainatta matematik olduğunu gösteren bütün bilimleri inkar etmek gerekir.
İlim kitabındaki hesap hatalarıyla matematik aynı kefeye konulursa sıkıntı var demektir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İlim kitabındaki hesap hatalarıyla matematik aynı kefeye konulursa sıkıntı var demektir.
Ne demek istediğinizi anlamadım.

Kainatta matematik var mı yok mu?

Varsa demek ki hesap kitap ve tasarım var. Doılayısıyla Yaratıcı var.

Yoksa fizik, kimya vb var olan bütün formülleri gösteren bütün bilimleri inkar mı ediyorsunuz?