Allah İnsanı en güzel şekilde yarattı (mı)

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
O dinler batıl da seninki niye hak allahın dangalağı?

Dünyayı düz zanneden, dağların yerin sarsılmasını engellediğini düşünen, yıldızları dünyaya güneşten daha yakın sanan, peygambere akraba kızlarını helal eden, kölesinin karısını nikahlayan, köleliği meşru kılan din mi hak? :akay: Bu saçmalıklar o batıl dediğin dinlerde bile yok.
Sizin dediklerinizin tamamına yakını da zaten İslamda yok. Olanlar da zaten normal olup sizin uydurduğunuz ölçüsüz ölçülerinize uymayan şeyler. Kimse sizin ölçüsüz ölçülerinize göre hareket etmek zorunda değil :)

mad hatter

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Sizin dediklerinizin tamamına yakını da zaten İslamda yok. Olanlar da zaten normal olup sizin uydurduğunuz ölçüsüz ölçülerinize uymayan şeyler. Kimse sizin ölçüsüz ölçülerinize göre hareket etmek zorunda değil :)
Onların tamamı Kuran'da yer alıyor. Senin fikir namussuzluğu ederek yazan şeylerin anlamlarını evirip çevirmen bunu değiştirecek değil.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
"İkinci olarak Yaratıcının varlığı inkarı imkansız bir olgudur." :/
Evet mevcut bilimsel verilere göre Yaratıcının varlığının inkarı imkansız. Aksi olsaydı bu yazdıklarımı çürütebilen biri bile çıkmaz mıydı sizce?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslam güzellemesinden bir nokta!
9, 10, 11...sen anladın.
Hatırladın mı, ne güzel(!) de ballandıra ballandıra reklamını yapmıştın zamanında.:akay:
Ben 9,10,11 diye hiçbir şeyin ballandıra ballandıra reklamını yapmadım. Ya halüsinasyon gören bir hastasınız ya da bile bile iftira atan bir alçak

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
aynı şeyi yazmaktan bıkmadın mı
Yaratıcının varlığını kuru inatla dogmatik olarak inkar etmekten bıkmıyorlar, ben neden bilimsel verileri yazmaktan bıkayım?

Bunu kuru inatla dogmatik olarak inkar edenler için yapmıyorum. Sizin gibi niyetinin iyi olup bu dinsizlerin yalanlarını doğru zanneden insanlar bu dinsizlerin ne kadar kolay yalan söyleyebileceğini görüp İslamla ilgili yazdıklarının da yalan olduğunu fark etme ihtimali için yazıyorum

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ben kuranı kendim okumuş olamaz mıyım? Benim midemi bulandıran daha başka şeyler var sen hiç merak etme...
O zaman daha iyi, demek ki ortada bir yanlış anlaşılma var.

Buyrun takıldığınız şeyleri yazınız ama lütfen bir tane yazınız. Onunla ilgili konuşma bitince diğerini yazınız. Aksi takdirde hepsi birbirine karıştırıyor.

Mesela İslamın en büyük iddiası olan Yaratıcının varlığı ve birliğinden başlayabiliriz. Bu konuda siz de gördünüz ki kimse yazdıklarımızı çürütmeyor. Öyleyse kafanız halen niye karışık?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
mikroevrim + mikroevrim + mikroevrim + ... + mikroevrim = makroevrim
Bu da makroevrimcilerin uydurduğu bir yalan. Lütfen yazdıklarımın doğruluğunu araştırınız:

İki sölekant türündeki genetik farklılık insan ile şempanzeden daha fazla. Demek ki insan ile şempanzeyi birbirinden ayıracak kadar çok hatta daha fazla mikroevrim iki sölekant türünde birikmiş ama makroevrimi netice vermemiş. Demek ki bilimsel olarak mikroevrimler birikince makroevrimi netice vermiyor

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Geleneksel panteizmde maddi evren sonsuzdu ve tek bir evren vardı.
Şimdi ise önümüzde iki seçenek var:
1-) Çoklu evrenler, madde sonsuz
2-) Tekli evren, evrenden öncesinde hiçbir şey yok. Zaman da yok.

Ben 2. şıkkı tercih ediyorum.
Peki Evren’den öncesinde bir şey yoksa big bang niye oldu? Sebepsiz yere mi?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ne yapsın adam. Bu kadar cihatçı manyak varken başı boş bıraksan o tipleri, cahil halkı dini konularda yönlendirmesen suriyeden önce suriye olmuştuk.
Bunu hiçbir zaman bilemeyiz. Ayrıca Kurtuluş Savaşı veren insanların kellesi gitti o dönem. En iyi ihtimalle sürgün oldular. Yeni nesil olan sizler bizler için bedel ödeyen Aziz şehit ve gazilerimiz şimdi cihatçı manyak mı oldu?