Allah neden bizi helak etmiyor?

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Merhabalar,

Soru basit: Mevcut insanlığın bir kesimi kafayı sıyırmış noktada.

Yüzlerce yıl önce harıl harıl ofiste olan Allah, neden şimdi ortalarda yok?

Emekliye mi ayrıldı?

Allah'ın kaleminden "Helak Etme Sanatı" kitabını ne zaman okuruz?

Muvahhid

Üye
Düşünce
Muvahhid
"Eğer doğru söyleyenler iseniz, (söyleyin) bu tehdit ne zaman (gerçekleşecek)?" diyorlar.

De ki: "Allah dilemedikçe, ben kendime bile ne bir zarar, ne de fayda verme gücüne sahibim. Her milletin bir eceli vardır. Onların eceli geldi mi, ne bir an geri kalabilirler ne de öne geçebilirler."

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Malum kitap piyasaya sürüldükten ve İslam yürürlüğe girdikten sonra toplu helak faslı güncelliğini yitirmiştir.
Bunları ben demiyorum, bilakis safkan müslümanların arasında bir hayli yaygın olan bir görüş.
Yani kuzu kuzu kıyametin(!) kopması beklenecek.:ggsy:

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
"Eğer doğru söyleyenler iseniz, (söyleyin) bu tehdit ne zaman (gerçekleşecek)?" diyorlar.

De ki: "Allah dilemedikçe, ben kendime bile ne bir zarar, ne de fayda verme gücüne sahibim. Her milletin bir eceli vardır. Onların eceli geldi mi, ne bir an geri kalabilirler ne de öne geçebilirler."
Yık cınım yı biriz titil yipilim didik illih illih siz di bi biş birikmiyi gilmiyirsiniz. :tay:
"Allah'ın paşa gönlüne kalmış öğöğöğöğöğ." tarzı cevaplar sıktı. Akla yatkın cevaplarınız var mı?

Muvahhid

Üye
Düşünce
Muvahhid
Malum kitap piyasaya sürüldükten ve İslam yürürlüğe girdikten sonra toplu helak faslı güncelliğini yitirmiştir.
Bunları ben demiyorum, bilakis safkan müslümanların arasında bir hayli yaygın olan bir görüş.
Yani kuzu kuzu kıyametin(!) kopması beklenecek.:ggsy:
Helak faslı bitti, felaket faslı başladı. Yeni güncelleme olursa uyandırırız biz sizi.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Helak faslı bitti, felaket faslı başladı. Yeni güncelleme olursa uyandırırız biz sizi.
Valla bizim bir şikayetimiz veya korkumuz falan yok.
Bu nedenle gözlerine uyku girmeyenlerden değiliz.

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Siz aptalsınız tek doğru bizimki, kandırılıyorsunuz koyunlar öğöğöğöğ cevapları da sıktı ama ne yapalım işte.
Öyle bir şey demedim. Konuyu saptırma.

Covid-19'u da mı sahiplendiniz yoksa? Haydaaaaaaa!

Valla bizim bir şikayetimiz veya korkumuz falan yok.
Bu nedenle gözlerine uyku girmeyenlerden değiliz.
Bunlar da ne varsa sahiplendiler yahu! Milletin dinini, Covid-19'u falan filan. :D

Muvahhid

Üye
Düşünce
Muvahhid
Mekke’ye bu virüs nasıl girdi? Allah evine virüs sokar mı? Teorik olarak virüsün orada etki edememesi lazım. Nasıl oldu bu?
Teorik olarak zulmün olduğu her yere felaket uğrayabilir, kim bilir belki de Allah virüsü, namazdan sonra kardeşlerini vuran Amerika için dua eden Kabe imamları (!) için göndermiştir?

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Teorik olarak zulmün olduğu her yere felaket uğrayabilir, kim bilir belki de Allah virüsü, namazdan sonra kardeşlerini vuran Amerika için dua eden Kabe imamları (!) için göndermiştir?
Teorik olarak dünyanın her tarafına felaketler, doğa afetleri falan filan uğrayabilir.
Bunların zulm ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur!

Yazarı tarafından düzenlendi:

Tiglath

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sonra ona da şey derdiniz mesela bu nasıl Allah yeağğğ torpil yapıyor.
Yahudilere, hristiyanlara zamanında torpil yapmış, müslümanlara gelince cık. Niye böyle?
Kabe’de teorik olarak zulümü savunan imamlarında olamaması lazım.

Allah’ın virüsle imamları helak etmeye çalışması etkili değil, Daha güzel helak yöntemleriyle hem Kabe kapanmaz, hem de bu imamlar yok edilebilirdi. Şaka, şaka..Allah denen şey Arap uydurmasıdır.

iksaruman

Üye
Düşünce
Nihilist
Geçen çay sohbeti yaptım allah ile .
Sordum ki ; Neden bizi helak etmiyorsun ya rab !?
O da dedi ki ; "Canım istemiyor ayol ! Beni sorgulayamazsın . Cehennemde yakarım seni ."

Sahih hadis / Hz.Gubilli zartullah'ın 23.günlüğünden 53.hadis

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Geçen çay sohbeti yaptım allah ile .
Sordum ki ; Neden bizi helak etmiyorsun ya rab !?
O da dedi ki ; "Canım istemiyor ayol ! Beni sorgulayamazsın . Cehennemde yakarım seni ."

Sahih hadis / Hz.Gubilli zartullah'ın 23.günlüğünden 53.hadis
Allah'a "ayol" dedirten adam, bize neler yapmaz. :ggsy: