Allah neden bizi helak etmiyor?

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Çok beklersiniz!

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Senin göremeyeceğin kesin.
Yaz bunu bir kenara!

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Bize nasip olmuyor zaten kıyameti görmek. Sizlere lütfedilmiş bir şey o. :sy:

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Tüm Müslüman camiası, kıyamet kopsun diye dua etse, kopar mı?

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Kıyametin kopacağı zaman, Allah katındadır. Kimsenin duası v.s değiştiremez onu malesef.

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ha şöyle dillenmeye başladın, ki bu iyiye işaret!
Bu arada şu pisi pisine arada helak olanlar kaynadı gitti, iyi mi?:akay:

Bugünlük sıvıştım, çünkü yarın iş var!

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Herkesin kıyameti kendi ölümüdür aslında. Neden helak olanlar arada kayıp gitsin. Hızını alamadı onlar sadece.. :şgdçy:

6lack de Furor

Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Herkesin kıyameti kendi ölümüdür aslında. Neden helak olanlar arada kayıp gitsin. Hızını alamadı onlar sadece.. :şgdçy:
Ölüm kötü elbette ama iyi tarafları da var. Bu hayatı değerli ve önemli kılan şey, ölecek olman. Kısıtlı bir ömrün var bu sebeple, elinden geldiğince güzel bir hayat yaşamak zorundasın. Koşullar seni buna itiyor. Eğer ölümsüz olsaydık, hayat o kadar değerli olmazdı. İntiharların en büyük sebebi, günümüzdeki sebepler değil, hayattan sıkılma olurdu.

Ben ömrümün uzun olmasını isterim. Ama ölümsüz olsam bile muhtemelen sıkılacağım. Bilemiyorum tabii. Çünkü böyle bir imkan yok. Belki gelecekte olur. Bir gün bir bakarız ölümsüzlük ya da ona aşırı yakın bir teknoloji düzeyine geliriz. Tabii - ben büyük ihtimal ölmüş olacağım. :(

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ölmek yok olmak olmadığı için sorun yok. Yok olmak diye bir şey yoktur. Hiç bir şey yok olmaz. Ama hiç bir şey de aynen tekrar etmez. Farklı şekillerde tekrarlanır. Bunda ise bir sorun yok. Aynen niye tekrarlansın, daha önemlisi nasıl tekrarlansın? Aynen tekrarlanması üstelik kötü bir durumdur. Değişime gelişime açık olması daha iyi.

Şöyle düşünelim: Az sonra ben öldüm. Bilgisayarın başından kalkamadım. Kalbim duruverdi. Yardım bile isteyemedim. Nooluyo lan demeye kalmadan ışık kapandı. Baktılar ölmüşüm, hiç birimize bir kötülük yapmadı ama ateistti, şimdi gitsin baksın bakalım allah var mıymış yok muymuş deyip gömdüler. (:D

Ne olur? Köşedeki bakkal yine dükkanın önünü sular, caddedeki manav yine gölgeliği çeker, trafik yine akar. Patron yeni elemana gerek yok zaten ortalık korona, ikinci dalga mı gelecek bakalım ne olacak da zaten belli değil der. :D Değişen bir şey var mı, yok. Moleküllerim dağılır, başka yapılarda yer alırlar. Hiç bir değişiklik olmaz. İşte büyük çaplarda da hiç bir değişiklik olmaz aynen bu şekilde. Dünyada hayat sona erer, güneş kırmızı dev ve beyaz cüce olur, evren sona erer, hiç bir şey değişmez. Yokluk yoktur. Her şey tekrarlanır. Tekrar başka bir evrende yine Burcuva yine Dogmatik forumda yine allah yoktur yazmaz. Ya da yazar, nerden bileyim? O evrende de her şey bambaşka belki olur belki olmaz. Bambaşka veya aynısı olması hiç bir şeyi değiştirmez. Hiç bir şey de gerektirmez.

Anan baban kardeşin kuzenin halan dayın amcan teyzen yine aynı kişiler aynen devam gibi bir şey zaten saçma ve iyi de değil.

iksaruman

Üye
Düşünce
Nihilist
Ölmek yok olmak olmadığı için sorun yok. Yok olmak diye bir şey yoktur. Hiç bir şey yok olmaz. Ama hiç bir şey de aynen tekrar etmez. Farklı şekillerde tekrarlanır. Bunda ise bir sorun yok. Aynen niye tekrarlansın, daha önemlisi nasıl tekrarlansın? Aynen tekrarlanması üstelik kötü bir durumdur. Değişime gelişime açık olması daha iyi.
Evren enerjiden oluşur. Enerjinin şekli , konumu ve değeri değişir ama yok olmaz.
Kesin olarak enerji yok olmaz diyemeyiz ama henüz yok olduğuna dair bir kanıt yok.

Ölüm kötü elbette ama iyi tarafları da var. Bu hayatı değerli ve önemli kılan şey, ölecek olman.
Bir canlının yaşamını kendisi için değerli kılan şey yaşamını sürdürmesidir .
Ölüm yaşamı anlamlı kılmaz ancak kendi yaşamlarını beğenmeyenler ölümü arzular .
Kendi yaşamını beğenmemek ise insanların diğer insanları kandırmak amacıyla uydurduğu yalandır .
Yaşam ne olursa olsun varlığını sürdürmek ister , hayatın "iyi" veya "kötü" olarak etiketlendirilmesi yaşam için gereksizdir.
Yaşam iyi de olsa kötü de olsa hayatı kabullenir ve kendi yararına göre hayatı değiştirmek ister.