Allah Neden Bu Kadar Acımasız?

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Mesajlar
1,758
Tepki puanı
1,021
Düşünce
Agnostik
Kuran’a göre, İslam dininden haberi olup, öğrenme imkânı bunulup da inanmayan herkes öbür dünyada ebedî cehennemde yanacak. Sadece “Ehl-i Kitap” (yani Yahudi ve Hıristiyanlar) hakkında bu konuda görüş ayrılığı var. Bazı hocalara göre Ehl-i Kitap’ın içerisinde kendi dinine samimi olarak bağlı olup, hayırlı ameller işleyen ve İslam’a karşı da savaşmayanlar (belli bir süre günahlarının cezasını çektikten sonra) cennete girebilirler. Fakat bu, İslam alimleri arasında azınlıkta kalmış bir görüştür, alimlerin büyük çoğunluğu Muhammed’den sonra yaşayan Yahudi ve Hıristiyanların tamamının sonsuza kadar cehennemde kalacaklarını söylemiştir. Çünkü Kuran’daki bu yöndeki ayetler hem çoğunlukta hem de gayet açık.

Ama Ehl-i Kitap’tan olmayan gayri-müslimler, bütün islamî görüşlere göre her halükârda ebediyen cehennemde kalacaklar. Bu konuda çok fazla sayıda Kuran ayeti hiç bir şüphe bırakmamakta.

Budistler, Hindular, Çok-Tanrılı Dinlerin mensupları, Şamanistler… Veya hiç bir dine bağlı olmayan Ateistler, Agnostikler, Deistler, Panteistler… bunların hepsi öbür dünyada sonsuza kadar cehennemde yanacak! Ne kadar temiz kalpli olursa olsunlar, insanlara ve hatta insanlığa ne kadar değerli hizmetlerde bulunmuş olursa olsunlar, isterlerse ömürleri boyunca hiç kimseye en ufacık bir zarar vermemiş olsunlar. Eğer İslam dininden haberleri vardıysa ve İslam’ı öğrenmek imkânları bulunuyorduysa ve yine de müslüman olmadılar ise mutlak suretle yanacaklar, sonsuza kadar, hiç bitmeyecek, hep yanacaklar… sadece ve sadece inanmadılar diye!

Günümüzde yaşayan bir Budist düşünün meselâ, hayatta elinden geldiği kadarıyla hep iyi şeyler yapmaya çalışmış, kimseye kasten zarar vermemiş, ömrünü dinine ve insanlara hizmet etmeye adamış olsun. Tabii ki, diğer bütün dinlerden olduğu gibi İslam’dan da haberdar olsun. Hatta bilgi-görgü sahibi olmak için İslam ve diğer dinleri de belli bir oranda araştırmış, okumuş olsun. Fakat ömrü boyunca anne-babasından, nene-dedesinden, çevresinden, okulundan aldığı, çocukluğundan beri mutlak doğru olarak kabul ettiği Budizm dininin doğru olduğundan hiç şüphe etmemiş olsun (tıpkı milyonlarca müslümanın hiç İslam’dan şüphe etmediği veya milyonlarca hıristiyanın hiç Hıristiyanlık’tan şüphe etmediği gibi). Fakat gerçekten de iyi kalpli, yardım sever, mütevazı, kimseye zulmetmeyen, mazlumlara, mağdurlara destek olan biri olsun…

İşte Kuran diyor ki, bu Budist öbür dünyada sonsuza kadar cehennemde yanacak, böğrü ve sırtı ateşle dağlanacak, irinli sudan içirilecek, kafasına kaynar sular dökülecek, derisi yanacak yok olacak, her defasında yeni bir deri örtülecek vücuduna ve tekrar yakılacak… sonsuza kadar, hep, hiç bitmeyecek, ebediyen… sadece inanmadı diye.

(yayının devamı)
2- Kuran'ın Sadist Tanrısı!
3- Müslüman Olmayanların Yaptıkları İyi İşler Boşadır!

Afak Adalı

 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Mesajlar
1,338
Tepki puanı
118
Düşünce
Sünni
Afak Adalı'dan copy paste devam...
Allah yarattıklarına karşı son derece merhametlidir. Örneğin sizler sabahtan akşama kadar dinle Kuran'la dalga geçiyorsunuz ama rızkınız ayağınıza geliyor. Tabi bu devran hep sürmeyecek, ahirette sadece Allah'a iman edip şükredenler ilahi rahmetten nasiplenecek. Allah kafirlere gazap edecek ve ebedi cehenneme mahkum olacaklar
 
Üst