Allah Tam Sayıyı Veremiyor

Düşünce
Deist
Düşünce
Sünni
Biz onu (Yunus’u) yüz bin veya daha fazla kişiye peygamber olarak gönderdik. (Saffat 147, Kuran)

http://www.kuranmeali.org/37/saffat_suresi/147.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Yüce yaratıcının hafızasında bir sorun var galiba. Peygamberini tam olarak kaç kişiye gönderdiğinden emin olamıyor. Kesin rakam veremiyor.
"Biz onu yüz bin nüfuslu bir şehre göndermiştik, hatta gittikçe nüfusları artıyordu da."(Saffat, 37/147)

Bu âyete: “Biz onu, yüz bin veya daha çok kişiye peygamber olarak gönderdik.” diye de mâna verilebilir. Allah Teâla dileseydi, elbette o halkın sayısını tam olarak bildirirdi. Maksat: "Bir kişi oraya girdiğinde yüz bin veya daha fazla olduğunu tahmin ederdi.” demektir.

"Yüz bin veya daha fazlası" ile Ninova ehli kastedilmektedir. Cenab-ı Hak "Biz onu yüz bin veya daha fazlasına gönderdik" diyor. Göndermekten maksat, birinci göndermedir. Yani Hz. Yunus (as)'ın balığın karnına girmezden önceki gönderilmesidir.

Heretik

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
"Biz onu yüz bin nüfuslu bir şehre göndermiştik, hatta gittikçe nüfusları artıyordu da."(Saffat, 37/147)

Bu âyete: “Biz onu, yüz bin veya daha çok kişiye peygamber olarak gönderdik.” diye de mâna verilebilir. Allah Teâla dileseydi, elbette o halkın sayısını tam olarak bildirirdi. Maksat: "Bir kişi oraya girdiğinde yüz bin veya daha fazla olduğunu tahmin ederdi.” demektir.

"Yüz bin veya daha fazlası" ile Ninova ehli kastedilmektedir. Cenab-ı Hak "Biz onu yüz bin veya daha fazlasına gönderdik" diyor. Göndermekten maksat, birinci göndermedir. Yani Hz. Yunus (as)'ın balığın karnına girmezden önceki gönderilmesidir.
O ona gönderme o oradan ona gönderme o oradan ordakinin osunun osuna gönderme. Bu kadar göndermeler de olamaz. Bir hatada mucize, gönderme aramayın. Hata hatadır.

Düşünce
Sünni
O ona gönderme o oradan ona gönderme o oradan ordakinin osunun osuna gönderme. Bu kadar göndermeler de olamaz. Bir hatada mucize, gönderme aramayın. Hata hatadır.
Kuran okumadığınız için. Hata diye tutturuyorsunuz. Hata diyen hata desin ben açıklamamı yaptım.

Düşünce
Sünni
Okudum. Açıklaman demen yalan olur. Oradan buradan kopyaladığın yazılar senin açıklaman olmuyor, başka birinin kopyası olmak oluyor.
Bu mu yani takıldığın yer :D. Evet alıntı yaptım. Herşeyi bilemeyiz. Güvendiğim kaynaklardan araştırma yaparak yazıyorum. Sadece araştırmadan ayet ''atıp'' gitmiyorum.

Yazarı tarafından düzenlendi:
Üst Alt