Allah'ın Boyası Bakara 138

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
1,750
Tepki puanı
863
Düşünce
Ateist
Hristiyanlıktaki Vaftiz olayına gönderme diyenler bile var. Mealcilik de zor iş.

boya yeni.jpg
Bazı İngilizce meallerde doğrudan "baptize"(vaftiz) kelimesi kullanılır.

vavtiz.jpgNasrani Hristiyanlığından alınan bu lafın, sıkıntı çıkartacağını görenler ise "baptize"(vaftiz) kelimesi yerine "color"(renk)'i kullanır.

vavtiz2.jpg

İncil'de Yahya peygamberin, Tanrı tarafından Vaftiz Etmeye yetkilendirildği söylenir.


incil.jpg


Ve nolur tabii, akıllı Hristiyanlar derler ki; madem Bakara 138'de vaftizden bahsettiniz, bi de Yahya'yı peygamber kabul ediyorsunuz,
Neden madem Vaftiz olmazsınız ? Siz ne biçim inananlarsınız" deyiverirler
Mealcilerde de bunu böyle demesinler diye , meal oyunlarıyla vaftizi, renk yaparlar, konudan kurtulduklarını sanarlar.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

virac

☆☆☆
Üye
Mesajlar
855
Tepki puanı
158
Düşünce
Deist
Çünkü Allah bunu yapmayı emretmemişte o yüzden. Yine Allah, kendisine imanın birer işareti olarak Kuran'da Müslümanlara sünnet olmayı da emretmedi.

Ayrıca Hristiyanlar, Yahya (Yuhanna)'dan ötürü değil; İsa'ya atfedilen vaftiz edin/sözünden işaretle bunu yapmaktadırlar. Eğer İncilin devamında İsa vaftizden bahsetmeseydi; Yahya'nın dönemi İsa ile bittiğinden, yerine getirmek zorunda olmayacaklardı.

Vaftiz; Grekçede batırmak anlamına gelen şey; aslında iman etmenin işareti ve sonucu olarak; geçmişteki durumumuzun sona erdiğini ve yeni bir benliğe sahip olduğumuzu ilan eder.

Evet, zaten Müslüman olmak da tam olarak budur. Müslüman zaten Müslüman olmanın hakkını verirse, vaftiz olmuşçasınadır ve bu yüzden benliğin kötü huylarını temsilen öldürmek/günahlardan arınmak için temsili olarak suya batmak Müslüman için gerekli değildir. Bu nedenle de onların; eğer siz de Allah'a ibadet ediyorsanız/inanıyorsanız vaftiz olun sözünü eleştirir, Müslümana zorunlu kılmaz, tavsiye etmez.

Hatta Müslüman olmak, Allah'a teslim olmak o adar mühim bir şeydir ki; Allah kendi adını kullanarak yemin etmeyi bile yasaklar; çünkü siz zaten günahtan, yalandan berisiniz/uzaksınız, uzak olmalısınız der.

Bakara, 224.. Ayet: Halk arasında iyi, erdemli ve dürüst görünmek için ALLAH'ı yeminlerinize alet etmeyin. ALLAH İşitir, Bilir.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:
Üst