Anima'nın Hikayesi

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Daha öncesinde hiç Kur'an'ı düzenli bir biçimde okumuş veya sistematik bir şekilde çalışmış mydın?

Şayet Kitab-ı Mukaddesi/Kutsal Kitap'ı okusaydın, aynı konuyla ilgili ayetlerin bölümler haline getirildiğini ve okumanın rahat olduğunu görürdün. Keşke Kur'an konusunda Edip Yüksel dışında başka bir örneği olsaydı ama Edip Yüksel'in ",Mesaj Kuran Çevrisi"bu konudaki tek örnektir.

Bu bağlantıya tıklayarak PDF haline erişebilirsin.

Tabii bu kitabı satın alarak da okuyabilirsin. Kararını vermen için Kur'an'ı bilmen gerekir. Bunun içinde okumuş olman gerekir. Ben, bilmiyorum, emin değilim demen normal bir durumdur. İbrâhim peygamber de şüpheye düşmüştü.

Bakara, 260.. Ayet: Hani, İbrahim de şöyle yakarmıştı: "Rabbim, göster bana, nasıl diriltiyorsun ölüleri?" "İnanmadın mı?" diye sordu. "İnandım, dedi, ancak kalbimin tatmin olması için ..."

Allah'a kalbinin tatmin olması için seslenmeni yani dua etmeni tavsiye ederim. Hem biz inkarcılardan şunu da biliyoruz:

En’âm, 7.. Ayet: Eğer biz sana kağıt üzerine yazılı bir kitap indirseydik ve elleriyle dokunsalardı bile, inkarcılar, "Bu ancak apaçık bir büyüdür," diyeceklerdi.

Veya

Enfâl, 31.. Ayet: Ayetlerimiz onlara okunduğunda şöyle derler: "Tamam, işittik. İstersek bunun gibisini elbette ki söyleriz; öncekilerin masallarından başka şey değil ki bu!"

Enfâl, 32.. Ayet: Şunu da söylemişlerdi: "Allahımız! Eğer bu, senin katından gelmiş gerçeğin kendisiyse, gökten üstümüze taş yağdır. Yahut bize korkunç bir azap musallat et."

Var olduğu söylenen Allah'ın bizlere bir mesajı var, bu yüzden bu iddiayı incelemek için önce bu mesajını okumalı ve ne söylediğini öğrenmelisin arkadaşım.
Şimdi Şunu Söyliyeyim Müslümanlık Gerçekse Kalp Mühürlenmeside Gerçek Olur.Bununda Çaresi Olduğunu Sanmıyorum

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Yani Tam Olarak O Yöneltmedi Yardım Edermisin Müslüman Olucağım Diye Ben Mesaj Attım Ama Sanırım Onların Tabiriyle Kalbim Mühürlenmiş.İnanamıyorum.
Kardeşim sen şu anda şeytanın en sevdiği noktadasın :D. Seni kolundan tutup öyle bir şekilde şirk'e yöneltecek ki bir zaman sonra nasıl buraya kadar geldim diye kendini sorgulayacaksın. Senin kalbin mühürlenmemiş, mühürlenen Burcuva mesela :D.

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid
Şimdi Şunu Söyliyeyim Müslümanlık Gerçekse Kalp Mühürlenmeside Gerçek Olur.Bununda Çaresi Olduğunu Sanmıyorum
Kısacası ben iman etmeyeceğim diyorsun.

Peki, bu senin seçimin.

Hiçbir şey Allah olmasına izin vermedikçe gerçekleşemez, bunun olması içinde dilemesi yani talimatını vermesi gerekmektedir.

Kaderin; Allah'ın, senin istediklerinin gerçekleşmesine izin vermesi sonucunda yapmış olduklarındır. Bunlar senin sorumluluğundadır. Yoksa yaptıkların Allah'ın yapmanı istedikleri değildir. Dolayısıyla; kalbinin mühürlü veya kılıflı olması senin tercihindir.

Nisâ, 155.. Ayet: Başlarına gelenler; ahitlerini bozmaları, Allah'ın ayetlerini inkâr etmeleri, haksız yere peygamberleri öldürmeleri ve "Kalplerimiz kılıflıdır" demeleri, daha doğrusu, küfürleri yüzünden Allah, kalpleri üzerine mühür basmıştır da pek azı müstesna, iman etmezler.

Ancak merak etme, Allah seninle beraber, Allah senin tarafında ve sana bir mesajı var:

Mâide, 74.. Ayet: Hâlâ Allah'a yönelip tövbe ederek ondan af dilemiyorlar mı? Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

Nisâ, 26.. Ayet: Allah size açık-seçik bildirmek istiyor. Sizi, sizden öncekilerin yol ve yöntemlerinden haberdar ediyor. Size tövbe nasip ediyor. Allah her şeyi bilir, tüm hikmetlerin sahibidir.

Nisâ, 27.. Ayet: Allah sizin tövbenizi kabul etmek istiyor. Şehvetlerine uyanlarsa sizin büyük bir sapışla sapmanızı isterler.

Yazarı tarafından düzenlendi:

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid
Kardeşim sen şu anda şeytanın en sevdiği noktadasın :D. Seni kolundan tutup öyle bir şekilde şirk'e yöneltecek ki bir zaman sonra nasıl buraya kadar geldim diye kendini sorgulayacaksın. Senin kalbin mühürlenmemiş, mühürlenen Burcuva mesela :D.
Evet, bazı kimseler kendi tercihlerinden dolayı kurtulamayacak ama şu anda kimse için geç değildir.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Evet, bazı kimselerkendi tercihlerinden dolayı kurtulamayacak ama şu anda kimse için geç değildir.
Kesinlikle. Kader gibidir kalbin mühürlenmeside. Allah mühürlediği için inanmazsınız, Siz inanmayacağınız için Allah mühürler. @Yuşa kardeşimizin hidayete ermesinde yardımcı olmaya devam edicez.

Burcuva

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani virac hakkında rol yapan bir sahtekar dinci olduğu konusunda şüphelenmekte haklı olduğum açıkça görülüyor. İnsan bu kadar çabuk söylem değiştiremez. Zaten dinciydi, maskesini çıkardı. Tek açıklama bu.

Diğer Yuşa ise bir her kelimeye büyük harfle başlayamayacağını bile kavrayamayan bir ergen olduğu için onu önemsemiyorum. Biraz verilen bilgiyi alma kapasitesi olan biri olsa önemserdim. Ama virac'ın rol yaptığı bence kesin. Bu kadar ani dönüş ancak gülerken birden ağlamaya başlayan ve ağlarken de birden gülmeye başlayan şizofrenlerde görülebilir. Onun haricinde normal insanlarda bu ancak rol yapmakla mümkündür.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Yani virac hakkında rol yapan bir sahtekar dinci olduğu konusunda şüphelenmekte haklı olduğum açıkça görülüyor. İnsan bu kadar çabuk söylem değiştiremez. Zaten dinciydi, maskesini çıkardı. Tek açıklama bu.

Diğer Yuşa ise bir her kelimeye büyük harfle başlayamayacağını bile kavrayamayan bir ergen olduğu için onu önemsemiyorum. Biraz verilen bilgiyi alma kapasitesi olan biri olsa önemserdim. Ama virac'ın rol yaptığı bence kesin. Bu kadar ani dönüş ancak gülerken birden ağlamaya başlayan ve ağlarken de birden gülmeye başlayan şizofrenlerde görülebilir. Onun haricinde normal insanlarda bu ancak rol yapmakla mümkündür.
Şeytanın yeryüzünde ki gölgesi geldi. @Yuşa aman aman..

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Diğer Yuşa ise bir her kelimeye büyük harfle başlayamayacağını bile kavrayamayan bir ergen olduğu için onu önemsemiyorum. Biraz verilen bilgiyi alma kapasitesi olan biri olsa önemserdim
:D :D Amca Benle Uğraşma Uğraşma Sanane İstediğim Gibi Yazarım Anlıyorum Büyü Harfle Başlanmaz Ama Alışkanlık Ya Neden Takıldın Bu Kadar Anlamıyorum.Hayır Atatürkçüsünüz Oda İçkinin Sigaranın Kötü Olduğunu Biliyordu Ama Alışkanlık İşte Ne Yapsın Kapasite İle İlgisi Yok.

Burcuva

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tabii ki istediğin gibi yazarsın ona bir şey diyen yok ki. Ama bu senin kapasitenin olmadığının kesin göstergesi olur. Kapasite, öğrenme yeteneği ile direk alakalıdır. Seninle niye uğraşayım bir önemin yok. Ama yanlışları doğruları söylemek yerinde bir davranıştır.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Tabii ki istediğin gibi yazarsın ona bir şey diyen yok ki. Ama bu senin kapasitenin olmadığının kesin göstergesi olur. Kapasite, öğrenme yeteneği ile direk alakalıdır. Seninle niye uğraşayım bir önemin yok. Ama yanlışları doğruları söylemek yerinde bir davranıştır.
Neden bu kadar boş işler müdürüsün?

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Öğrenme Yeteneği mi ? Gülünücek Haldesin Dediğimi Kafam Basmıyor Bana Bunları Söylettin ya Helal Olsun Sana Kapasite Öğrenme Yeteneğiyle Alakalıdır Dimi.Birçok Deist Namaz Kılmayı Bilir Ama Kılmaz Bu Ne demek ? Namaz Kılmayı Kapasite İle Öğrenmişler Ama Uygulamıyorlar Dimi ? Bende Kelimelerin Baş Harfinin Küçük Yazılacağını Biliyorum yani Kapasitem Öğrenme Yeteneğim Buna Yetiyor Ama Uygulamak İstemiyorum.Babam Yaşımdasın Ama Bana Bunları Söyletiyorsun.Kendimi Saygısız Olarak Tanıtmak İstemem Ama Benim Sana Saygım Varsa Seninde Bana Sevgin Olucak Eğer Sen Bana Sevgi Göstermez İsen Bende Sana Saygı Göstermem.

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid
Zaten dinciydi, maskesini çıkardı. Tek açıklama bu.
Burada hem bir gerçek, hem de yanlış var.

Evet, ben zaten başından beri dinle ilgili, dini bilen dindar birisiydim. Peki ya rol mü yapıyordum? Hayır! Çünkü gerçekten de şüphelerim vardı ve imanım yoktu. Ben forumda hiçbir zaman, hiç kimseyi kandırmadım da. Çünkü yine forumda olduğum süre boyunca eğer yanılıyorsam Allah'ın beni düzeltmesini ve doğru yolunu göstermesini istedim. Bu yeni bir şey değildi. Ama Allah'a hamdolsun ki; o benim isteğimi duydu da iman etmeyi nasip etti, hepsi bu kadar.

Burada ne planlı programlı bir şey ne de bir kandırmaca var. Eğer bir şey var denilecekse, Allah'ın ilahi eli var, o kadar.