Anksiyete bozukluğu

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
niye garipsediniz? onlarda suç yok aslında. inanılan dinin dayatısı bu.
Durumu hayal edince çok garipsedim. Ama orasi dediginiz gibi.
İslamın Müslüman olmayanların öldürülmesini emrettiği klasik iftiralardan biridir. Savaş hükmü olan ayetlerin önü ve sonunun kesilip çarpıtılmasından ibarettir. Din ve vicdan özgürlüğü ile ilgili bazı örnekler için arzu ederseniz linke tıklayabilirsiniz

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
böyle kışkırtmana hiç gerek yok. canını alabilirler.
bu birisinin elinde silah varken hadi vursana diyip üzerine gelmesi gibi tepki doğurabilir. risk büyüktür.
biri beni ağır tahkrik etse, damarıma bassa silahı ateşlememem mucize olur. o yüzden silah taşımam mesela kendimden korktuğumdan...

bunun yerine ben bu dine tabi olursam. insan haklarına aykırı olmam, terörize olmam icap eder. o yüzden ben bunu alamam diyebilirsin. ve diğer bir sürü nedenleri sıralarsın. ben tanrı için kimseyi öldüremem de diyebilirsin. kendi yarattığının bir kısmını ateşe, bir kısmını ebedi cennete koyması için birbirimize düşman olmamızın gereği dogmasının, aklının mantığının hiç bir türlü almadığını v.s. v.s. ifade edebilirsin.

imtihan ediyorsa gerekçesi her ne kadar mantıksız olsa da, varsayalım gerçekten böyle bir durum olsun. gerçek canlıların birbirine tecavüzü ile bir imtihanı çok vahşi ve adaletsiz bulduğunu... v.s. böyle bir yaşam hakkı tecavüzcüsü olup cennete gireceğime, varsın beni ebedi cehenneme koysun razıyım diyip hümanist olduğunu ifade edebilirsin. v.s.
İslamın emretmediği bir sürü temelsiz şey yazmışsınız. Sadece en sondaki hümanist vurgunuzla ilgili arzu edenler linke tıklayabilir

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
genlerin huyların insana geçtiği kimisinin asabi, kimisinin vurdum duymaz yapıya sahip olduğu. kesinlikle duygu durum seçimi yapılamadığı bir beden ve beyin kimaysında nasıl bir adil imtihan olabileceği? boşadığı karısını namus diye öldüren yapıda insan yaratıp. bunada imtihan dediği açmaz bir tanrı figürü oyuncaklığını kabullenemem. v.s.
Herkesin imtihanı aynı değil. Kime ne verilmişse o kadar imtihan ediliyor. Dolayısıyla adil olmayan bir imtihan yok.

Allah iyilik adına kullanması için herkese çeşitli potansiyeller vermiştir. İnsanların bu potansiyeli kötülük için kullanmaları kendi suçlarıdır

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Herkesin imtihanı aynı değil. Kime ne verilmişse o kadar imtihan ediliyor. Dolayısıyla adil olmayan bir imtihan yok.
Allah iyilik adına kullanması için herkese çeşitli potansiyeller vermiştir. İnsanların bu potansiyeli kötülük için kullanmaları kendi suçlarıdır
Zırva!
Kime ne vermişse imiş...mişss, imtihan mış...mış !
Sevsinler sizlerin şu yana yakıla aman da sınav, canım da sınav hezeyanlarınızı!
Salla gitsin, dii mi!

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Zırva!
Kime ne vermişse imiş...mişss, imtihan mış...mış !
Sevsinler sizlerin şu yana yakıla aman da sınav, canım da sınav hezeyanlarınızı!
Salla gitsin, dii mi!
Salladığımız bir şey yok. Neyi salladığımızı net olarak sorarsanız hemen delillerimizi yazarız. Herkes sizin gibi sallamıyor merak etmeyiniz :)

kavak

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yazarı tarafından düzenlendi: