Anlamını sadece Allah’ın bildiği ayetler

ApanX

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Yani... Herhangi bir cümleye "Ali topu tut" olsun bu cümle, bin tane yorum yapılabilir. Bir engel yok. "Topu mu tut bi dakka hava topu mu, yerden mi, duran top mu, yoksa nası top yani... Top model? Top Gun? Top secret? Söylemeyen top olsun mu? Sen top musun yoksa arkadaşım" ile başlayabilir bu yorumlar.

Yani bu muslimlerin iddialarının tamamı çöp. Suya temel atılıp bina yapılmaz. Bunlarınki hayali ihracat.
"Ali topu tut." pasajı müteşabih bir pasajdır ve buradaki top hit olan best anlamındadır. Yani burada ilah en iyiyi tutmak en iyiye yönelmeyi kast etmiştir. Ayrıca top üstte tepede anlamında geldiği için üstte tepede olan ilaha yönelmede vardır. Hem iyiye güzele davet hem de iyiyi ve güzeli yaratana işaret vardır. Tabiki en iyisini Amarakunda (A.B.S) bilir. O görülmeyeni gören duyulmayanı duyan işitilmeyeni işitendir.

ApanX

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Haşa Allah taht yarattı ve oturdu. Bunu ben demedim cümlemde böyle bir şey yok. Muhatap almayabilirsin.

Taht yaratmadı
Yaratılmayan bir şey yoktur.
Cumhurbaşkanılığı koltuğuna oturdu anlamlarından biri makamdır. Buna yan anlam deniliyor sanırım.

Diğer iman ve teslimiyet hakkında yorumlarımda hala sabitim.

Hakarete geçmeniz aciz kaldığınıza delildir.
aciz kalan ben değilim. Daha aciz cümle yazdığını anlayamayacak kadar aciz kalmışsın ne diyeyim. taht yaratmadı derken arşı azamı allah yaratmadı mı yoksa allahtan önce vardı da allah orayı sahiplendi mi ki sahiplenmiş ama oturamamış yan anlam olduğu için. cumhurbaşkanlarına gelince koltuğa oturdu denince o makama geldiği yan anlam olarak ifade edilir ancak fiziksel olarak oturduğu bir cumhurbaşkanlığı koltuğu vardır. Bakınız:
https://www.google.com/search?q=cum...XttYsKHSl2CbgQ_AUoAXoECBAQAw&biw=1366&bih=600

Son konular