Araf 80. Ayetteki tarihsel hata iddiasına cevap: Lut kavminden önce eşcinsellik yapanların varlığı Kur'an'ı hatalı kılar mı?

vld_ackrmn

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Bak şöyle bir şey diyeyim, bu gibi tezlerin iki tane önemli noktası var.

1-Şayet aynı köyün koordinatları tutsa mucize denilecek; tutmazsa, aynı köy değil ama aynı şehire isabet ediyor mucizedir denilecek. O da olmazsa derlerdi ki "55-33 rusya sınırları içinde bu bir mucize" denilecek. Aynı şeyi 19 cular yapıyor, içinde bilmem ne geçen ayetlerin sayısı, bu sayıya sure numarasını da ekleyince 19 un katı çıkmaz ise; sure içinde aynı kelime kaç kere geçmiş 1 kez ise +1 eklenecek 2 ise +2 eklenecek. Israrla 19 katı bir sayıyı bulana kadar bir şeyler ekle çıkar böl çarp yapılıyor.

2-Kurandan mucizeler çıkarma çabası imanın temel esaslarına aykırı bir durum. İslamın istediği iman, kurandan bilim çıkarmaya çalışmaz, böyle bir şeyi de gereksiz görür. Görmelidir. Örneğin sperm bel ile kaburga arasından çıkar. Bitti. Bunun doğruluğunu teyit etmeye veya test etmeye çalışırsan benim gibi ateist olmak zorunda kalırsın. Çünkü her şeyin açıklamasını bulamazsın. Açıklayamayacağın şeyler olacak. Vahiy insanın üzerine dizlerini kıracak kadar ağırlık yüklüyorsa nasıl bir şeydir bu vahiy? Hayal mi rüya mı içgörü mü? Ses mi duyulur mu okunur mu? Yazılır mı? Kuran vahyin nesidir? Metinleştirilmiş hali mi? Yani levha mahfuzdaki hali midir yoksa aktarılmış hali midir? Hangi ussal temel vahiyi açıklayabilir? İman ediyorsan ussal olmadığını bile bile iman edeceksin veya etmeyeceksin.

Bunlarla müslüman olduysan süreç çok uzun sürmez. Açıklayamadığın ilk hataya kadar testine devam edersin.
Problem zaten bu metodun evrensel olmaması. Enlem ile Boylam tutsa ama biz dakika saniye nerede dersek bu zaman senin imanın yok, kalp gözünü aç diyecek veya bağnazcı 19'cular sen görmek istemiyorsun burada sistem olursa matematiksel özellik olur derler ve boktan bir itiraz yaparlar(sözde reformistlermiş miş). Sözüm sana değil @siradan1mumin yanlış anlama. Aynı metodu tüm ayetlere tek-tek uygulayalım. Atıyorum Firavun Ramses ii, Musa döneminde yaşayan firavun olsun ve Haman onun veziri olsun. Denizde battıkları yer veya Firavunun cesedinin korunacağı ayetini aynı metodla deneyelim. Çıkmayacak. Gerçi orada Yemm ile Bahr'ın farklı olduğunu söyleyenlerde varda neyse.

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Problem zaten bu metodun evrensel olmaması. Enlem ile Boylam tutsa ama biz dakika saniye nerede dersek bu zaman senin imanın yok, kalp gözünü aç diyecek veya bağnazcı 19'cular sen görmek istemiyorsun burada sistem olursa matematiksel özellik olur derler ve boktan bir itiraz yaparlar(sözde reformistlermiş miş). Sözüm sana değil @siradan1mumin yanlış anlama. Aynı metodu tüm ayetlere tek-tek uygulayalım. Atıyorum Firavun Ramses ii, Musa döneminde yaşayan firavun olsun ve Haman onun veziri olsun. Denizde battıkları yer veya Firavunun cesedinin korunacağı ayetini aynı metodla deneyelim. Çıkmayacak. Gerçi orada Yemm ile Bahr'ın farklı olduğunu söyleyenlerde varda neyse.
Doğru hocam, her ayette çıkmayabilir. Bende zaten bunlar sayesinden bu dine tabii değilim. İlginç olduğu için paylaştım.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
He is created from a gushing fluid that issued from between the loins and ribs

Bak sen diyorsun ki "burada that insanı işaret eder"

İnsan neyden yaratıldığına bir baksın;
O yaratıldı atılan bir sudan.
(Ki o)bel ile kaburgalar arasından çıkar.

Yani şimdi diyorsun ki "Ki o" derken, insandan bahsediyor. :)

Abi ben başka bir dil konuşuyorum cidden.

Sorun şu dostum; burada ayet dese ki, insanlar elleriyle görürler.
Diyeceksin ki "bilimsel hata yok. Gözlerin kapalıyken elinle bir cismin şeklini anlayabiliyorsun, yani bu görmektir. "

Abi ne kadar açıklıkta bir hata, saçmalık olması lazım? Sana ne lazım onu söyle bi. Yıldızlarla şeytanın taşlanması mı? Taşlayan kim? Allah mı?

Spermin belden atılması mı? Güneşin örtüsüz olduğu bir yere zülkarneynin gitmesi mi? (normalde neresi örtülü), Gökyüzünü yere düşmesin diye allahın tutması mı? HER ŞEYİN dişili erkekli yaratılması iddiası mı? Maide 69 daki gramer hatası mı? Atmosferin 7 kat olduğu iddiası mı? Bakara 117-Kaf 38 çelişkisi mi?

Bunlar yetmediğine göre kurandan "ALLAH BİR MALDIR" ayetini bulman mı gerekiyor illa? Ne olması gerekiyor? "BU KİTAP BİR UYDURMADIR" yazsa "Haa uydurma demek her şeye uymaktan gelir o halde kuran hakikattir, her şeye uygundur" mu diyeceksin?

Lütfen alay ediyorsun bence şu an. Eğleniyorum falan de bari. İçimiz rahatlasın.

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
He is created from a gushing fluid that issued from between the loins and ribs

Bak sen diyorsun ki "burada that insanı işaret eder"

İnsan neyden yaratıldığına bir baksın;
O yaratıldı atılan bir sudan.
(Ki o)bel ile kaburgalar arasından çıkar.

Yani şimdi diyorsun ki "Ki o" derken, insandan bahsediyor. :)

Abi ben başka bir dil konuşuyorum cidden.

Diyeceksin ki "bilimsel hata yok. Gözlerin kapalıyken elinle bir cismin şeklini anlayabiliyorsun, yani bu görmektir. "

Abi ne kadar açıklıkta bir hata, saçmalık olması lazım? Sana ne lazım onu söyle bi. Yıldızlarla şeytanın taşlanması mı? Taşlayan kim? Allah mı?

Spermin belden atılması mı? Güneşin örtüsüz olduğu bir yere zülkarneynin gitmesi mi? (normalde neresi örtülü), Gökyüzünü yere düşmesin diye allahın tutması mı? HER ŞEYİN dişili erkekli yaratılması iddiası mı? Maide 69 daki gramer hatası mı? Atmosferin 7 kat olduğu iddiası mı? Bakara 117-Kaf 38 çelişkisi mi?

Bunlar yetmediğine göre kurandan "ALLAH BİR MALDIR" ayetini bulman mı gerekiyor illa? Ne olması gerekiyor? "BU KİTAP BİR UYDURMADIR" yazsa "Haa uydurma demek her şeye uymaktan gelir o halde kuran hakikattir, her şeye uygundur" mu diyeceksin?

Lütfen alay ediyorsun bence şu an. Eğleniyorum falan de bari. İçimiz rahatlasın.
😃 Seni anlıyorum. Bu iddialarının hemen hemen hepsinin cevabı internette zaten var dostum. Ha eğer ben o cevaplara zamanında baktım ama tatmin olamadım diyorsan o da senin bileceğin bir şey. Ha bu arada Tarık 7'nin her iki tevilinde de hata yoktu. Zamanında bilim ve yaratılış ağacının makalesinde okumuştum.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
😃 Seni anlıyorum. Bu iddialarının hemen hemen hepsinin cevabı internette zaten var dostum. Ha eğer ben o cevaplara zamanında baktım ama tatmin olamadım diyorsan o da senin bileceğin bir şey. Ha bu arada Tarık 7'nin her iki tevilinde de hata yoktu. Zamanında bilim ve yaratılış ağacının makalesinde okumuştum.
Benim internetteki nurcuları okuyacak kadar değersiz bir zamanım yok kardeşim. Aramıza gelmişsin diye insanlık edip vakit ayırıyoruz yani değer veriyoruz emin ol.

"Senin aklın yetmez şeyhine sor bir kez" anlayışı yok bende. Aklımın yetmediği yerde senin de internetteki o siteyi yazan nurcunun da aklı yetmiyordur emin ol. Diyorum ya, o cevaplar sündürmekten ibaret. Alıp özgür beyinle dindar bilinçi kenara bırakıp okumadan anlaşılmaz. "Okuyayım da bakayım Allah ne kadar güzelmiş" dersen zaten göremezsin. "Ulan bi sorgulayayım şunu" dersen de cehennemliksin imanın zayıf. :)

Cevapların bir limiti yok. "Kuran uydurmadır" dese kitabın içinde, oo kuran her şeye uygun olduğunu binbeşyüzyüz yıl önce bilmiş diyor. Soruma cevap ver. Kuranda "vay be bunu beklemiyordum" dedirtecek kadar saçma olma sınırı nedir? Şeytanı göktaşıyla taşlayan allah yetmiyorsa ben başka bir şey demiyorum. Ki yetmemiş. O ayeti de "Sanane allah değil mi istediğine DAŞ atar" der şimdi senin o nurcu mücahit muzaffer rehberlerin.

Tarık suresini en son süpernovaya bağlamışlardı o dediğin nurcular. :) Spermin oluşması için gerekli maddeleri yazmış. Kuran 1400 yıl önce bu elementlerin süpernovadan geldiğini bilmiş e bağlamışlardı üstelik. Otobüste kızlara bakmamaya çalışıp akşam evde banyoya saklanıp "SÜPERNOVA PATLATAN NURCU" bunu cevaplamış mı oluyor şimdi?

Cevap BULMAK bu bak dikkat et. Cevap vermek değil. BULMAK. Sadece ne kadar saçma olursa olsun içinden daha çıkılmaz hale getirerek kendi aklını rahatlatmak. Elinde olan cevaplara bakıp biriyle deliği yamamak. Başkasının aklıyla ancak bu kadar olur tabi. Bu cevabın ne kadar OLAMAZLIĞI (imkansızlığı) öznel ve kişinin kendi aptallığınaXakıllılığına bağlı bir değer. Sen de haklısın.

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Benim internetteki nurcuları okuyacak kadar değersiz bir zamanım yok kardeşim. Aramıza gelmişsin diye insanlık edip vakit ayırıyoruz yani değer veriyoruz emin ol.

"Senin aklın yetmez şeyhine sor bir kez" anlayışı yok bende. Aklımın yetmediği yerde senin de internetteki o siteyi yazan nurcunun da aklı yetmiyordur emin ol. Diyorum ya, o cevaplar sündürmekten ibaret. Alıp özgür beyinle dindar bilinçi kenara bırakıp okumadan anlaşılmaz. "Okuyayım da bakayım Allah ne kadar güzelmiş" dersen zaten göremezsin. "Ulan bi sorgulayayım şunu" dersen de cehennemliksin imanın zayıf. :)

Cevapların bir limiti yok. "Kuran uydurmadır" dese kitabın içinde, oo kuran her şeye uygun olduğunu binbeşyüzyüz yıl önce bilmiş diyor. Soruma cevap ver. Kuranda "vay be bunu beklemiyordum" dedirtecek kadar saçma olma sınırı nedir? Şeytanı göktaşıyla taşlayan allah yetmiyorsa ben başka bir şey demiyorum. Ki yetmemiş. O ayeti de "Sanane allah değil mi istediğine DAŞ atar" der şimdi senin o nurcu mücahit muzaffer rehberlerin.

Tarık suresini en son süpernovaya bağlamışlardı o dediğin nurcular. :) Spermin oluşması için gerekli maddeleri yazmış. Kuran 1400 yıl önce bu elementlerin süpernovadan geldiğini bilmiş e bağlamışlardı üstelik. Otobüste kızlara bakmamaya çalışıp akşam evde banyoya saklanıp "SÜPERNOVA PATLATAN NURCU" bunu cevaplamış mı oluyor şimdi?

Cevap BULMAK bu bak dikkat et. Cevap vermek değil. BULMAK. Sadece ne kadar saçma olursa olsun içinden daha çıkılmaz hale getirerek kendi aklını rahatlatmak. Elinde olan cevaplara bakıp biriyle deliği yamamak. Başkasının aklıyla ancak bu kadar olur tabi. Bu cevabın ne kadar OLAMAZLIĞI (imkansızlığı) öznel ve kişinin kendi aptallığınaXakıllılığına bağlı bir değer. Sen de haklısın.
Hocam şu Şeytanları taşlama ayetine ben de kendimce cevap vereyim. Kabul edip etmemek sana kalmış.

Mülk 5;
Ve lekad zeyyennâ-ssemâe-ddunyâ bimesâbîha ve ce’alnâhâ rucûmen lişşeyâtîn(i)(s) ve a’tednâ lehum ‘ażâbe-sse’îr(i)
(Ant olsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık ve onları, şeytanlar için taşlamalar yaptık. Ve onlar için alevli ateş azabını hazırladık.)

NOT!!! Ayette; Necm(yıldız) kelimesi yoktur, mesabiha kelimesi geçer, mesabiha = lamba,kandil demektir.

Meteorit: Meteorlar düşerken atmosferle buluştuktan sonra sürtünme ile yanmaya başlar ve birkısmı atmosferin birtakım özelliklerinden dolayı dayanamaz ve yok olur, yok olmayanlar ise boyutları küçülerek taş/kum gibi(şeytanlar için taşlamalar) boyutlara gelir. Bu düşen gök taşlarına ise "Meteorit" denir. Yani Meteorit, düşen Meteor'un katı bir kalıntısıdır. Meteorlara halk arasında "Kayan Yıldız" da denir, çünkü Dünya'ya düşerken çok hızlı oldukları için adeta ateş topu(kandil/lamba) gibi görünürler, Yanmaya başladıktan sonra Yeryüzüne düşerken gördüğümüz şeye "Kayan Yıldız" deriz ama az önce bahsettiğim gibi Kayan Yıldız değil düşen Meteordur.

Ayette de "alevli ateş" diyor, tıpkı Meteorların Dünya'ya gelirken atmosferle sürtününce yanmaya başlaması gibi, çok güzel bir benzetme ile "alevli ateş" demiş. Ve "taşlamalar yaptık" derken de Dünya'ya düşen gök taşları olan Meteoritleri kastediyor, tamda yerinde bir kelime olmuş ve Kuran çok güzel bir kelimeyle durumu izah etmiş.

Bu olayın benzeri bir olay Cin suresi 9.ayette geçer;
Cin 9: "Doğrusu biz göğün bazı mevkilerinde(dünya semasında) dinlemek için otururduk. Fakat şimdi her kim dinleyecek olursa kendini gözetleyen parlak bir alev(kandil) buluyor."

İlk görünüşte hata gibi görünen ayete biraz baktığımızda aslında çok güzel noktalara değindiğini ve çok yerinde bir izah ile durumu anlattığını görüyoruz.

Tabi yine ayeti mitolojik yada 7.yy arap bedevisinin saçmalıkları gözüyle bakarsan, hata aramak istediğin anlamı ayete yüklemeye çalışırsın.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sebeka geçti demektir ama öne geçti değildir! 🙂

Tersine sâbık geçmişteki demek. İşte sabık başbakan örneğin. Sabıkalı örneğin suç geçmişi olan demek.

Yani geçmişte kimsenin sabıkalı olmadığı bir suçu işliyorsunuz diyor. Bunu söylemek yani çok dar kalmışlık, çok cahillik, hiç bir şey bilmemek! Bu kadar cahil olunmaz. Bu cahillikle bir de kitap yazmaya kalkışmak!!!

Bu cahiller nasıl ilk katil kardeşini öldüren Habil diye saçma sapan bir iddiada bulunuyorlarsa, bu Lut iddiası da böyle. Olacak şey değil. Bu kadar cahilken nasıl kitap yazmaya kalkışılır?

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Şeytanlar için taşlama diyor. Taşlama demiyor sadece.

Birincisi: Şeytan kaç kişi? Çok sayıda şeytan mı var?
Şeytan dünyada mı?
Meteoritler şeytanlara mı atılıyor? İfade aynen bu. Ben bir anlam vermiyorum .Ama burada heralde başka anlama gelme durumu yoktur. :) Buna yapma lütfen.
Dünyanın atmosferi şeytanı Allahtan mı koruyor?

Ama ayete "....istediğin anlamı yüklemek..." hangimizin yaptığı? Ben olduğu gibi yazdığı gibi okuduğum gibi VAHYOLDUĞU İDDİA EDİLEN ŞEKLİYLE değerlendiriyorum. Sen onu modernize ediyorsun. Bu yaptığın imanın ilkelerine aykırı zaten. Vahyi dahi kabul etmemek bu.

Bunlar materyalist görünüyor sana tamam biliyorum. Ama ya ben "hata aramak istediğim anlamı ayete yüklüyorum" ya da sen "hatayı örtmek istediğin anlamı ayete yüklüyorsun"

Ben bir anlam yüklemiyorum yazılana bakıyorum; sen yorumluyorsun. Sence hangimiz?
Müslim modu açtım geliyorum.

Şimdi bak kardeşim bu meteorlar dünyaya düşüyor, yerde taş oluyor. Sonra biz Müslümanlar Allah c.c'nin evi Kabe'ye gidiyoruz ve o yerdeki taşlarla şeytan taşlıyoruz. Bak görüyor musun Allah nasıl güzel söylemiş? Vesile olur inşallah.

Müslim mod kapatılmıştır.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Müslim modu açtım geliyorum.

Şimdi bak kardeşim bu meteorlar dünyaya düşüyor, yerde taş oluyor. Sonra biz Müslümanlar Allah c.c'nin evi Kabe'ye gidiyoruz ve o yerdeki taşlarla şeytan taşlıyoruz. Bak görüyor musun Allah nasıl güzel söylemiş? Vesile olur inşallah.

Müslim mod kapatılmıştır.
Güncelleme V1.02 Yeni soru eklendi:
Allah milyonlarca yıldır şeytana ne kadar zarar verebildi? Yoksa bu ikisi ortak mı? :)
Güncelleme başarılı.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
bazı eşcinseller doğuştan öyle oluyor.
Bazı insanlar doğuştan böyledir
Son araştırmalara göre eşcinsellik geni yok. Yani kimse doğuştan eşcinsel değil.

Bir kez daha bilimin gelişmesiyle yalanlar ortaya çıktı ve Kuran yine haklı çıktı.
Cennet veya cehenneme gitmeyecek olan hayvanlarda eş cinsellik neden vardır?
Hayvan oldukları için onlarla bizim uymamız gereken kurallar aynı değil.

Mesela yeri gelir çiftleştiği hayvanı öldürüp yer. Sizce insan aynısını yaparsa bu normal midir?
Orayla bir sorunum yok ama, "Misafirleri rahat bırakın alın kızlarımı s.kin" denilmesi baya değişik. :) (Hud-78)
Örnek bir peygamber ahlakı.
Yazmıştık:
Madde 1 örneği

Bir peygamberin evlenmeden ilişki kurması için izin vereceğini iddia etmek ancak sapık bir bilinçaltının göstergesidir. Bir peygamber ümmetinin babası gibidir. Kızlarım diyerek bütün bir kavmin kızlarını kastettiği ortadayken, sadece kendi kızlarını zina için teklif ettiğini iddia etmek iki açıdan saçmadır. Birincisi bir peygamber zina teklif etmez. İkincisi sadece kendi kızları kavmin bütün erkeklerinden sayıca çok az. Dolayısıyla aksi her iddia, bir peygamberin temizliğine zerre olumsuz tesir etmez; sadece iddia sahiplerinin sapık bilinç altlarını gösterir

Her neye bakarsan kendi yüzündür,

Kimde ne görürsen kendi özündür.

Yunus Emre

Yine yazmıştık:
Bir Yaratıcının varlığını kabul etmeden genelgeçer/evrensel insan ahlakından bahsedemezsiniz.

Sizin veya bir topluluğun veya çoğunluğun ahlak anlayışından bahsedebilirsiniz ama bir kişi bile bu ahlak anlayışını kabul etmiyorsa Yaratıcının varlığını kabul edip bu ahlak anlayışının kaynağının Yaratıcı olduğunu kabul etmedikçe o ahlak anlayışının genelgeçer olduğunu iddia edemezsiniz.

Yaratıcının varlığını kabul etmeyen biri olarak ahlakın genelgeçer olma ölçütünüz nedir? Çoğunluğun ahlak anlayışı mı?

biz kelimenin anlamını değiştiren eklerden bahsediyoruz.
Kelimenin aldığı ek 3. çoğul şahıs formuna getiriyor kelimeyi. Bu mu anlam değişikliği? :)
Ben senin düşüncenin değişip değişmemesinde değilim.
Bu durumun seni sürükleyeceği çöküntüyü düşünmeni istiyorum.
Aynı çöküntüyü bu dünyada daha kötüsü ahirette siz yaşayınca ne olacak?

Siz bunu hiç düşündünüz mü?
Kurandan mucizeler çıkarma çabası imanın temel esaslarına aykırı bir durum. İslamın istediği iman, kurandan bilim çıkarmaya çalışmaz, böyle bir şeyi de gereksiz görür. Görmelidir.
Bu sizin temelsiz uydurmanız.
Bunun doğruluğunu teyit etmeye veya test etmeye çalışırsan benim gibi ateist olmak zorunda kalırsın.
Farz-ı muhal Kuranda hata olsa bile bu İslam'ın yanlış olduğunu gösterir, bir Yaratıcının olmadığını değil.

"Kuran yanlış öyleyse Yaratıcı yok." :)

Bu mantık katliamıyla ulaşılan sonucun ateizm gibi bilimsel ve mantıksal hiçbir temeli olmayan bir dogma olması çok normal. :)
İman ediyorsan ussal olmadığını bile bile iman edeceksin
Bu da sizin temelsiz uydurmanız.

Gayb ile alakalı konuları insanın bilmemesi o şeyin mantık dışı yani olanaksız olduğunu göstermez. Sadece bilmediğimizi gösterir.

İslam'da akıl ve mantıkla çelişen tek bir şey yoktur.

Gerçi Kuran hatalıysa Yaratıcının olmadığı çıkarımını yapan ve bir ussal çıkarım yaptığını zanneden birinin bunları anlamasını beklemek ne derece doğru, onu bilmiyorum. :)

Yazan tarafından düzenlendi:

apokalips

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Son araştırmalara göre eşcinsellik geni yok. Yani kimse doğuştan eşcinsel değil.

Bir kez daha bilimin gelişmesiyle yalanlar ortaya çıktı ve Kuran yine haklı çıktı.

Bilim insanları tarafından yapılan araştırma sonucunda, 'eşcinsel geni' diye bir şey bulunmadığını, ancak genlerin cinsel yönelimi etkilediğini açıkladı.

FİLEozof

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Kelimenin aldığı ek 3. çoğul şahıs formuna getiriyor kelimeyi. Bu mu anlam değişikliği?
Önemli olan kelimede hangi boyutta bir anlam değişikliğinin meydana gelmesidir.
Kitap=>Kitaplar
Kitap=>Kitapçı

İkincisindeki anlam farklılığı daha fazladır.

apokalips

Çaylak
Düşünce
Bağımsız

Kuran haklı falan çıkmadı.

apokalips

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Tek bir genin değil birden çok genin bir arada çalışarak (ve çevresel faktörlerin de etkisiyle) eşcinselliği ortaya çıktığını öğrendik.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
"Kuran uydurmadır" dese kitabın içinde, oo kuran her şeye uygun olduğunu binbeşyüzyüz yıl önce bilmiş diyor.
O ayeti de "Sanane allah değil mi istediğine DAŞ atar" der şimdi senin o nurcu mücahit muzaffer rehberlerin.
Otobüste kızlara bakmamaya çalışıp akşam evde banyoya saklanıp "SÜPERNOVA PATLATAN NURCU" bunu cevaplamış mı oluyor şimdi?
Sadece ne kadar saçma olursa olsun içinden daha çıkılmaz hale getirerek kendi aklını rahatlatmak. Elinde olan cevaplara bakıp biriyle deliği yamamak. Başkasının aklıyla ancak bu kadar olur tabi. Bu cevabın ne kadar OLAMAZLIĞI (imkansızlığı) öznel ve kişinin kendi aptallığınaXakıllılığına bağlı bir değer. Sen de haklısın.
Saman adam safsatası ve ad hominem (insan karalama) safsatası yapmışsınız.

Zaten safsatadan başka elinizde hiçbir şey yok.
Güneşin örtüsüz olduğu bir yere zülkarneynin gitmesi mi?
Ayette güneşin örtüsüz olduğunu söyleyip sizi mi keklediler yoksa bunu siz mi uydurdunuz?

Bu iddianızın yanlış olduğunu itiraf edecek erdem varsa diğer iddialarınız hakkında konuşmaya değer, bu kadarcık erdeminiz yoksa zaman harcamak anlamsız olur.
Aklımın yetmediği yerde senin de internetteki o siteyi yazan nurcunun da aklı yetmiyordur emin ol.
En zekinin en akıllının kendiniz olduğunu mu zannediyorsunuz?

Üstelik Kuran'da farz-ı muhal hata olmasının kişiyi ateist yapacağı çıkarımı yapıp bunun ussal çıkarım olduğunu zannetmenize rağmen, öyle mi? :)

Bilim insanları tarafından yapılan araştırma sonucunda, 'eşcinsel geni' diye bir şey bulunmadığını, ancak genlerin cinsel yönelimi etkilediğini açıkladı.
İslam'a göre insanda özgür irade vardır. İnsan kendisinde var olan eğilimleri iyiye kanalize edebilir yani doğuştan eli mahkum değil.

Bilimin ulaştığı en güncel sonuç eşcinsellik doğuştan gelen bir zorunluluk değildir. İnsan isterse eşcinsel olmamayı tercih edebilir. İnsanların zorunlu olmayıp kendi yaptıkları tercihlerden sorumlu tutulmaları da gayet normal.
Önemli olan kelimede hangi boyutta bir anlam değişikliğinin meydana gelmesidir.
Kitap=>Kitaplar
Kitap=>Kitapçı

İkincisindeki anlam farklılığı daha fazladır.
Kelimeyi 3. şahıs formuna getiren ek 1. örneğinize mi ikinci örneğinize mi daha çok benziyor?
Tek bir genin değil birden çok genin bir arada çalışarak (ve çevresel faktörlerin de etkisiyle) eşcinselliği ortaya çıktığını öğrendik.
Öyle olsaydı "eşcinsellik geni yok" değil "birden fazla geni var, onlar da şunlar" denilirdi.

Yukarıda eşcinsellik doğuştan gelen bir zorunlukmuş gibi Kuranın ve İslam'ın tavrı eleştirildi.

Biz de bilimsel olarak doğuştan gelen bir zorunluluk olmadığı, kişinin eşcinsel olmamayı da seçebileceğini bilimsel olarak ispatladık.

Kuran ve İslam kişileri zorunlu olmayan tercihlerinden dolayı sorumlu tuttukları ortaya çıktı. Bilim Kuranın ve İslam'ın haklılığını bir kez daha gösterdi.

Kabul etmek isteseniz de istemeseniz de en güncel durum bu.

apokalips

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Öyle olsaydı "eşcinsellik geni yok" değil "birden fazla geni var, onlar da şunlar" denilirdi.

Yukarıda eşcinsellik doğuştan gelen bir zorunlukmuş gibi Kuranın ve İslam'ın tavrı eleştirildi.

Biz de bilimsel olarak doğuştan gelen bir zorunluluk olmadığı, kişinin eşcinsel olmamayı da seçebileceğini bilimsel olarak ispatladık.

Kuran ve İslam kişileri zorunlu olmayan tercihlerinden dolayı sorumlu tuttukları ortaya çıktı. Bilim Kuranın ve İslam'ın haklılığını bir kez daha gösterdi.

Kabul etmek isteseniz de istemeseniz de en güncel durum bu.
Yazmıştık:

apokalips

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Bir şeyi ispatlayamadınız. Okuduğuma göre tek bir genin değil birden fazla genin eşcinselliği ortaya çıkardığını gördüm.

Son konular