Araf Suresi ''Eşcinsellik''

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Araf (7) / 80: Lut’u da Peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?"

Araf (7) / 81: "Hakikaten siz kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Hayır, siz haddi aşan bir toplumsunuz."

Araf (7) / 84: Onların üstüne bir azap yağmuru yağdırdık. Bak, suçluların akıbeti nasıl oldu.

- - - - - - - - - - - -

Eşcinselliğin daha önce hiçbir alemde gerçekleşmediği söylenmiş… Alemler içinde hayvanlar alemi de bulunur. Bugün 1500 hayvan türünde eşcinsellik gözlemlenmiş ve 500’den fazlası akademik makalelerde yayımlanmış. Demek ki hür iradeden yoksun olan hayvanlarda, eşcinsellik o ana dek yoktu; ilginç. Ayrıca günümüz bilimi eşcinselliğin tercihen oluşmadığını, genler veya anne karnında maruz kalınan hormonal etkenler temelli kendiliğinden oluştuğunu söylemektedir. Bu arada bu ve benzer Kuran ayetlerinde, doğal olan ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından da onaylı bir psikolojik rahatsızlık olmayan eşcinselliği aşağılama ve halkı bu masum kişilere karşı kin ve nefrete teşvik etme de görülüyor ki günümüzde bilimle hareket eden ülkelerde bu ağır bir suçtur.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Sitede bu konuyla ilgili iki tane yazı olması lazım. Birinde de Zakir Naik konuşuyor.

NaMüsülman

Üye
Düşünce
Agnostik
Tanrı hem insanların eşcinsel olmasına izin veriyor, hem de escinselliği lanetliyor. Gerçekten tuhaf çelişki. Sınav yapıyor diyen yobazları duyar gibiyim. Sonucu belli olan şeyin sınavı olmaz. Escinseller bu durumu seçerek mi yaşıyor sanıyorsunuz. Escinsellik bir tercih değildir. Cinsel bir kimliktir. Kimse cinsiyetini seçemediği gibi cinsel kimliğini de belirleyemez.

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Tanrı hem insanların eşcinsel olmasına izin veriyor, hem de escinselliği lanetliyor. Gerçekten tuhaf çelişki. Sınav yapıyor diyen yobazları duyar gibiyim. Sonucu belli olan şeyin sınavı olmaz. Escinseller bu durumu seçerek mi yaşıyor sanıyorsunuz. Escinsellik bir tercih değildir. Cinsel bir kimliktir. Kimse cinsiyetini seçemediği gibi cinsel kimliğini de belirleyemez.
Aynen dediğiniz gibi..

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Araf (7) / 80: Lut’u da Peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?"

Araf (7) / 81: "Hakikaten siz kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Hayır, siz haddi aşan bir toplumsunuz."

Araf (7) / 84: Onların üstüne bir azap yağmuru yağdırdık. Bak, suçluların akıbeti nasıl oldu.

- - - - - - - - - - - -

Eşcinselliğin daha önce hiçbir alemde gerçekleşmediği söylenmiş… Alemler içinde hayvanlar alemi de bulunur. Bugün 1500 hayvan türünde eşcinsellik gözlemlenmiş ve 500’den fazlası akademik makalelerde yayımlanmış. Demek ki hür iradeden yoksun olan hayvanlarda, eşcinsellik o ana dek yoktu; ilginç. Ayrıca günümüz bilimi eşcinselliğin tercihen oluşmadığını, genler veya anne karnında maruz kalınan hormonal etkenler temelli kendiliğinden oluştuğunu söylemektedir. Bu arada bu ve benzer Kuran ayetlerinde, doğal olan ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından da onaylı bir psikolojik rahatsızlık olmayan eşcinselliği aşağılama ve halkı bu masum kişilere karşı kin ve nefrete teşvik etme de görülüyor ki günümüzde bilimle hareket eden ülkelerde bu ağır bir suçtur.
Eşcinsel olmalarını suçlamıyor. Bunu uyguladıkları için uyarıyor. Bu senin sınavındır. Sen eşcinsel olsanda yapıp yapmamak senin elinde. Örneğin mastürbasyon gibi.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Aşırı'ya kaçınca evet. Ama artık kendine hakim olamıyorsan, yoldan geçen kadınlara bile bakıp gözlerine ve nefsine sahip çıkamayacak duruma geldiysen, şehvetini gidermek için mastürbasyon yapmak caiz.
Nerede yazıyor? Kuran, Hadis?

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Kabul etmeyeceksiniz çok iyi biliyorum ama akılların bir köşesinde kalır diye yinede yazıyorum. Vahdeti vüçutçu düşünce ya da felsefede Tora olsun İncil olsun Kuran olsun erkek vücut ikliminizin erkeğidir ve muhabbetleriniz zevkleriniz sevgilerinizdir. Kadınsa o zevklerin sorumlulukları sıkıntıları düşünceleridir. Yaşamda her işimizde bu iki unsur vardır. İşimiz, Ailemiz hem zevk ve sevgimiz hem de dertlerimizdir. İşte bunların sorumluluk ve sıkıntılarından kaçıp sırf zevk üstüne zevklerini yaşamaya başlarsak bu eşcinsellik gibidir hatta dahada beterdir. Onları bir gün gelir kaybedebiliriz. Oradaki Lutsa yaşam sevgisidir. Yaşam sevgisinin bu kayıplarından sonra sığındığı şehirse kanaat şehridir. Anlatılmak istenilense eş cinsellik olmayıp hatalarımızdan dolayı yaşamda bir çok şeyimizi kaybetsek de varsın olsun yinede güzeldir yaşamak, ah yaşamak.

Nagarjuna

Üye
Düşünce
Agnostik
Artık, geceleyin bir ara ,aileni yola çıkar, sen de arkalarından git ,hiç biriniz arkaya bakmasın,"emrolundugunuz yere doğru yürüyün "dediler.
Hicr63/65
Ilginç bir ayet paylaşmak istedim.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Artık, geceleyin bir ara ,aileni yola çıkar, sen de arkalarından git ,hiç biriniz arkaya bakmasın,"emrolundugunuz yere doğru yürüyün "dediler.
Hicr63/65
Ilginç bir ayet paylaşmak istedim.
İlginç olan ne? Keşke ilginç bulduğun şeyi söyleseymişsin. Tek bir ayet atınca tabikide (size göre) ilginç olur.

İlgili ayetin tefsiri:

Melekler, Lût’un kaygısını gidermek üzere, gerek kendisi gerekse öteki müminler için korkulacak bir şey olmadığını; insanların yani inkârcı kavminin, kendilerine haber verilip uyarıldıklarında kuşkuyla karşılayıp reddettikleri (Zemahşerî, II, 316) felâketi gerçekleştirmek üzere Allah tarafından gönderildiklerini, böylece gerçeği getirdiklerini yani Allah’ın, inkârcılıkları sebebiyle müstahak olanlar için hükmettiği belânın gerçek olduğunu ispatlamak için geldiklerini haber verdiler; ardından da Hz. Lût’un ve ona iman eden yakınlarının söz konusu felâketten kurtulabilmeleri için yapmaları gerekeni bildirdiler. (Kur'an Yolu Tefsiri Cilt: 3 Sayfa: 360 )

Nagarjuna

Üye
Düşünce
Agnostik
Hiç biriniz arkaya bakmasın denmesi ilginç geldi ,insan yola çıkarken neden arkaya bakar yada neden bakmaz burda sanki teşbih yapılmış yada başka birşey anlatılmak isteniyor,su anda kaynak veremem ama bu yola çıkarken arkaya bakmak mevzusu yabancı kaynaklarda geçer yani demek istediğim çok eski bir mit olabilir,ayrıca tefsirinde yetersiz kaldığı noktalar vardır sonuçta onlarda insan ürünü.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hiç biriniz arkaya bakmasın denmesi ilginç geldi ,insan yola çıkarken neden arkaya bakar yada neden bakmaz burda sanki teşbih yapılmış yada başka birşey anlatılmak isteniyor,su anda kaynak veremem ama bu yola çıkarken arkaya bakmak mevzusu yabancı kaynaklarda geçer yani demek istediğim çok eski bir mit olabilir,ayrıca tefsirinde yetersiz kaldığı noktalar vardır sonuçta onlarda insan ürünü.
Hiç biriniz arkaya bakmasın derken; yani emrime itaatsizlik göstermeyin, benim dediğim doğrudur manasında söylüyor. Tefsir yetersiz kalmaz. Sahih hadislerden ve sahih kaynaklardan bilgi alınır tefsirlerde. Ve bende eminim ki sen bu ayeti yazarken; ne hakkında indiğini, ayette anlatılan olayı falan bilmiyordun. Sadece ilginç geldiği için attın.

Nagarjuna

Üye
Düşünce
Agnostik
Hiç biriniz arkaya bakmasın derken; yani emrime itaatsizlik göstermeyin, benim dediğim doğrudur manasında söylüyor. Tefsir yetersiz kalmaz. Sahih hadislerden ve sahih kaynaklardan bilgi alınır tefsirlerde. Ve bende eminim ki sen bu ayeti yazarken; ne hakkında indiğini, ayette anlatılan olayı falan bilmiyordun. Sadece ilginç geldiği için attın.
Evet doğru ilginç bulduğum için attım, açıklaman için de teşekkür ederim ama dedigim gibi bu arkaya bakma mevzusu baska kaynaklarda da geciyor.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Evet doğru ilginç bulduğum için attım, açıklaman için de teşekkür ederim ama dedigim gibi bu arkaya bakma mevzusu baska kaynaklarda da geciyor.
Dediğim gibi; gözünüz arkada kalmasın, benim dediğim doğrudur anlamında. Diğer kaynaklar da nasıl geçiyor neler denmiş bu konu ile ilgili?

Nagarjuna

Üye
Düşünce
Agnostik
Dediğim gibi; gözünüz arkada kalmasın, benim dediğim doğrudur anlamında. Diğer kaynaklar da nasıl geçiyor neler denmiş bu konu ile ilgili?
Dostum yaptığın açıklama mantıklı ben buna takilmadim ama dedigim gibi bu arkaya bakma mevzusu başka kaynaklarda da geçiyor bunu biliyorum bir tesbih olarak sembolik anlamda bu kuran kissalarin cogu 3 asagi 5 yukari baska kaynaklardada geciyor tabi asil mesele ne anlattığını bilmek ben bu konuda yeterince bilgi sahibi degilim ,kendi çapımda internetten araştırıyorum ve böyle nezih tartışma ortamından da yararlanıyorum , bunuda kimseyi kirmadan dökmeden yapmaya calisiyorum.