Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Beyler; facebookta birisinin bir paylaşımı: (bence doğru söylüyor)

"Ateistim, ama namaz ve zikir gibi ibadet şekillerinin müthiş işlevsel olduğunu düşünüyorum. Günde 5 kez sürekli aynı düşünceye odaklanıyorsun, yetmiyor boş zamanlarında da elinde bir tespih ya da zikirmatik, sürekli aynı konuda tutuyorsun zihnini. Beyin yıkamak ve sorgulamanın önüne geçmek için müthiş bir ritüel. Bir süre sonra insanları başka türlü düşünemez hale getiriyor."

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Beyler; facebookta birisinin bir paylaşımı: (bence doğru söylüyor)

"Ateistim, ama namaz ve zikir gibi ibadet şekillerinin müthiş işlevsel olduğunu düşünüyorum. Günde 5 kez sürekli aynı düşünceye odaklanıyorsun, yetmiyor boş zamanlarında da elinde bir tespih ya da zikirmatik, sürekli aynı konuda tutuyorsun zihnini. Beyin yıkamak ve sorgulamanın önüne geçmek için müthiş bir ritüel. Bir süre sonra insanları başka türlü düşünemez hale getiriyor."
Bu paylaşım altındaki bir yorum:

''Evet o yüzden İslamın bol yaşandığı ülkelerdeki profesörler 5 vakit namaz kılarken eğitim veremiyor ve o ülkelerde hiç doktor, avukat, savcı yok ve bizim ülkemizde de aslında iyi yerlerde olan iş adamları 5 vakit namaz kılarken üretim yapamıyorlar fabrika idare edemiyorlar hepsini geçtim. :D

Evdeki 5 vakit namaz kılan annelerimiz veya eşimiz kızımız aslında namaz kıla kıla günlük hayattaki işleri yapamıyorlar aslında akşam eve geldiğimizde yediğimiz yemek; yemek şirketinden geliyor ve ortalığı da namaz kılmayan Ayşe hanım temizlemiş..."

"Beyin yıkamak ve sorgulamanın önüne geçmek için müthiş bir ritüel. Bir süre sonra insanları başka türlü düşünemez hale getiriyor."

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Sıcak duşu da severim.

"Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar." -Richard Dawkins

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sıcak duşu da severim.

"Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar." -Richard Dawkins
Waovv Richard Dawkins'i seviyorsunuz galiba. Benim de en sevdiğim mantıklı ve zeki bir adam. Youtube'da hep videolarını izliyorum. Şuan da bile izliyorum. Eğer adamı pek tanımıyorsanız size de o adamı takip etmenizi öneriyorum.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Dur yazıyorum, allaa çok hojdir ama benane. Ahiret huri nuri falan.

Bak şunu kafanın içine sok, ben İNANMIYORUM. Eğer beni bekleyen bir ceza varsa bunu göze alabilirim. Bu benimle koca adamın(!) arasında.