Arkadaşıma evrimi nasıl kabul ettirebilirim?

Atasımaymun

Çaylak
Düşünce
Apateist
Sayıdan değil oranlardan bahsediyoruz. Genetik benzerlik oranlarını uyuşmasını bekleyemiyorsak genetik benzerlik ortak ata için kanıt değil demektir zaten :)
Oranların uyuşması derken kastettiğim şeyi anlamadın sanırım. Şempanze ile insanın farkı %1,22
İki sölekant türünün farkı %1,3. Senin iddia ettiğin şey "buna göre şempanze ile insanın daha yakın akraba olması gerekir ama değiller o zaman genetik benzerlik kanıt değildir" ben de diyorum ki "hayır öyle olması gerekmez, genetik benzerlik hala kanıttır".

KindarSürpriz

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Muvahhid
Oranların uyuşması derken kastettiğim şeyi anlamadın sanırım. Şempanze ile insanın farkı %1,22
İki sölekant türünün farkı %1,3. Senin iddia ettiğin şey "buna göre şempanze ile insanın daha yakın akraba olması gerekir ama değiller o zaman genetik benzerlik kanıt değildir" ben de diyorum ki "hayır öyle olması gerekmez, genetik benzerlik hala kanıttır".

Bu öyle savunulmaz dostum. Konuyu bilmeyen biri olsam evrim yalan(!)derdim şuan :D Siz gerçekten böyle düşünceler üzerine kendini temellendiriyorsanız evrim yalan diyen müslümanlara karşı bir başarı elde edemezsiniz. Yahu ateistlere nasıl ateizm savunusu yapılır derside mi verelim :(

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Aşağıdaki resimlerin çıktısını al arkadaşınla beraber bir kadın doğum uzmanına git ve aşağıda yazmış olduğum 3 soruyu sor.

1-Resimde görünen insan embriyosunda 31-42 gün aralığına dahada belirgin olan kuyruğun oluşma sebebi nedir?
2-Daha sonra kuyruk neden yok olmaktadır?
3-Neden bazı bebeklerde kuyruk yok olmayıp kuyruklu doğum gerçekleşmektedir?

Alacağınız cevapları ve arkadaşınızın tepkisini burada paylaşın kolay gelsin.

3647 ekini görüntüle

3650 ekini görüntüle

Ben de diyordum kimse bu kısma girmemiş mi diye :D Eline sağlık dostum izninle bunu da kullanacağım evrimi anlatırken :D

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Çok basit sorular sor. Örneğin kurbağaları, kelebekleri ve iki hücrenin nasıl insanı meydana getirdiğini sor. Ama özellikle kurbağa ve kelebekler bunu anahtarı. Bana evrimi göster diyorsa herhangi bir canlının hamilelik sürecini al. Yukarıda @Entropyy22 zaten durumu açıklamış.

Hee bir de temel tanımları öğretmen lazım. Ortak ata, mutasyon, adaptasyon, varyasyon, doğal seçilim vs... Teori ne demek onu da öğret bir zahmet :D

Yalnız o kadar uğraşmana rağmen hala anlamadıysa boşverip yokmuş gibi davran. Evrime değil arkadaşına.

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bu öyle savunulmaz dostum. Konuyu bilmeyen biri olsam evrim yalan(!)derdim şuan :D Siz gerçekten böyle düşünceler üzerine kendini temellendiriyorsanız evrim yalan diyen müslümanlara karşı bir başarı elde edemezsiniz. Yahu ateistlere nasıl ateizm savunusu yapılır derside mi verelim :(

İşte sitede iki müslümansınız ama aranızdaki bariz fark kilometrelerce öteden belli oluyor :D

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
sen hiç konuşma münafık. sen ne rezilmişsin be? senin ne tarafta olduğun belli değil rezil mahluk.

Peygamber çocuklar inkar ederek kafir oldular, sizin gibi, ALLAH'a karşı (haşa) sapık sapık şeyleri öne sürerek değil. iki tarafta Cehennemlik ama savunduğunuz evrimin kendine faydası yokken, kainatta karşılığı yokken bide kalkıyorsunuz 160 yıllık uydurma pisliği sapıklığı baş tacı ediyorsunuz.

arkadaşını evrim sapıklığına sürüklesin diye kuş beyninle verdiğin akla bak. sizin, Ahiret'te vay halinize.
Cık cık cık sen islamı çok iyi temsil ediyorsun afferim sana terbiyesiz seni iyikide ban yemişsin

selsebil

Çaylak
Düşünce
Sünni
Müslüman bir arkadaşım olgu olan evrimi kabul etmiyor. Ona defalarca makale, video, yazı attım ancak yine de kabullenmek istemiyor. İngilizce Vikipediden 52 farklı kaynağa sahip olan "Experimental evolution" sayfasını atınca bile bana taraflı sayfalar atma diyor. sizce ne yapsam kabul ettirebilirim?

Önce evrimin Tanrı inancıyla veya islamla çelişmediğini anlatmalısın. Onların evrime karşı çıkmaları evrimi anlamalarından dolayı değil

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnsan evrimi islam'ın yaratılışına ve Adem ile Havva olayına ters düşmüyor mu?

Öyle. Ama buna iki çare buluyorlar:

1. Diğer canlıların evrimi tamam ama insan özel yaratıldı o evrimden muaf diyorlar. Bunu da kendileri için değil, Muhammed için yapıyorlar. Muhammed'in atası maymun dememek için.

2. Adem'in "salsalin kel fahhar" dan yaratılması mecaz deyip işin içinden sıyrılıyorlar. Ama bunun da devamını getirmiyorlar. Tamam öyleyse Muhammed'in atası maymun mu deyince hâşaaaa diyorlar. Yani yine birinci şıkka dönüyorlar.

Özetle bunların insanın "eşrefi mahlukat" saplantısından çıkabilmesi söz konusu değil. Bunlar eşrefi mahlukat olduklarına inandıkları için aşağı bir yaratık olan koyunları boğazlamayı ibadet zannedip bununla allahlarının kan görme isteğini tatmin ediyorlar.

Kuran'da esasen kökten bir ayrıma gidilmiştir. Allahın canlıları sudan, insanı çamurdan yarattığı yazılarak. Dolayısıyla Kuran devreden çıkarılmadıkça bu saplantının sona ermesi olanaksız. Yani insan deyince hemen çamura yatıyorlar. Çünkü insan özel ayrı yaratılmasa din olmaz. Dinin olabilmesi için bu şart. Tek yol dinsizlik.

Yazan tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
İnsan evrimi islam'ın yaratılışına ve Adem ile Havva olayına ters düşmüyor mu?
İnsanın bilimsel olarak doğru olan mikroEvrim’i ters düşmüyor. Maymunun insan olması iddiası ise bilimsel temeli olmayan hayali bir VARSAYIM.

Detaylı bilgi için arzu ederseniz linki inceleyebilirsiniz.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Öyle. Ama buna iki çare buluyorlar:

1. Diğer canlıların evrimi tamam ama insan özel yaratıldı o evrimden muaf diyorlar. Bunu da kendileri için değil, Muhammed için yapıyorlar. Muhammed'in atası maymun dememek için.

2. Adem'in "salsalin kel fahhar" dan yaratılması mecaz deyip işin içinden sıyrılıyorlar. Ama bunun da devamını getirmiyorlar. Tamam öyleyse Muhammed'in atası maymun mu deyince hâşaaaa diyorlar. Yani yine birinci şıkka dönüyorlar.

Özetle bunların insanın "eşrefi mahlukat" saplantısından çıkabilmesi söz konusu değil. Bunlar eşrefi mahlukat olduklarına inandıkları için aşağı bir yaratık olan koyunları boğazlamayı ibadet zannedip bununla allahlarının kan görme isteğini tatmin ediyorlar.

Kuran'da esasen kökten bir ayrıma gidilmiştir. Allahın canlıları sudan, insanı çamurdan yarattığı yazılarak. Dolayısıyla Kuran devreden çıkarılmadıkça bu saplantının sona ermesi olanaksız. Yani insan deyince hemen çamura yatıyorlar. Çünkü insan özel ayrı yaratılmasa din olmaz. Dinin olabilmesi için bu şart. Tek yol dinsizlik.
Baştan sona saman adam safsatası

Turanizhm

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Müslüman bir arkadaşım olgu olan evrimi kabul etmiyor. Ona defalarca makale, video, yazı attım ancak yine de kabullenmek istemiyor. İngilizce Vikipediden 52 farklı kaynağa sahip olan "Experimental evolution" sayfasını atınca bile bana taraflı sayfalar atma diyor. sizce ne yapsam kabul ettirebilirim?
Müslümanlar onlara aykırı şeylere her zaman olumsuz bakarlar. Ona tarafsız bakmayı öğret. Ya da boşuna çabalama.

Nightmare

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Kimsenin kabul etmesine gerek yok ancak şu örnekleri söyleyebilirsin:

-Darwin ispinozu
-4 ayaklı balina
-Körelmiş organlar
-Maymunlarla insanlar arasındaki genetik benzerliğin %98 olması

Bunlardan sonra kabul etmezse, alnından öp.

Son konular