Arkadaşlar Bunu Neden Değiştirmiyoruz?

Düşünce
Ateist
Evet ,bu benim ilk konum ve bunu sayfada gördüğüm mühim bir problemi değiştirmek için (en azından denemek) yapıyorum.
Arkdadaşlar bu sayfanın adı anti-dogmatik ve sanal olarak dogma içermemesi gerekiyor ama sitenin şu anki durumu bunun tam tersi.Radikalleşmiş Müslüman proselitistler dinlerini yayacaklarına inanarak veya en azından insanların makaleler ve denemelerle sağladıkları "gerçek bilgi ortamına" burun sokmak kaydıyla sayfaya gelen diğer Müslümanlara inandırıcılık yapma amacıyla buraya geliyorlar.
Benim bahsettiğim şeyse bir politik doğruculuk sahtekarlıklarına karşı da olsa bizim bu insanlara izin vermememiz gerektiği çünkü bu sitenin no.1 hedefi "mantık çerçevesinde" bir araya gelen insanların tartışmaları.Biz Müslümanları siteye alacağız,Hristiyanları alacağız ama...Eğer Müslümanlar arasında radikalleşme ve hastalıklı ilüsif inanç algısı çok fazlaysa mesela, %90'ı alkıselimliğini yitirmişse biz bunları almıyoruz diye biz "politik olarak yanlış" olmayız veya onlar "Müslüman oldukları için siteye girememiş" olmaz.Radikal ilüsif imanlılar oldukları için girememiş olurlar.///Müslümanlık inananlarının %99'una bu etkiyi yapıyor olsa veya buna doğrudan doğruya yol açan İslam ya da Müslümanlık olsa da.
Bunları değerlendirebilecek modlar var mı? Çünkü ben bu siteye gelip dinlerinin inandırıcığını yapan insanları görmek istemiyorum.Politik doğruculuk ve "Bütün kültürler eşittir" sözü Dünyaya çok büyük zarar getirebilecek iki olgudur.

"İntoleransın toleransı şapşalcadır" -Ayaan Ali Hırsi

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ben bir Müslüman olarak, forumda kimseyi Müslüman yapma niyetim yok. Bu niyetle de gelmedim zaten. Gelişim Ateistlerin neden dinden çıktıkları, nasıl dini sorguladıkları v.s. Gerçek bilgi ortamına burun sokmak? Burada neden bahsettiğini anlamadım. Biraz daha basit anlatırsan iyi olur.

Düşünce
Ateist
O halde benim bahsettiğim kitlenin arasında değilsin.Benim bahsettiğim kitle kısaca dini kitaplarında hikayelerin ve anlatımların tamamen maddi ve somut olduğunu düşünüp ,sembolik düşünceye hiç yer bırakmadan Kuran ayetlerini kanıtlamaya çalışanlar ,veri seçenler ,mantığa karşı mantık kullananlar.(ki George Orwell buna çiftdüşün(doublethink) demiştir.)

Burası zenofobik bir site değil ancak koskoca "AntiDogmatik" başlığı altında "Hz.Muhammet (sav) anlattı siz cehenneme gideceksiniz kafirsiniz" diyen ortadoğu ucubeleri görmek istemiyorum.Beni sinirlendiren kısımsa İngilizce platformların en ana-akım kısımlarında (Türkiye'nin Demet Akalın veya slime videosu izleyen kesimlerini düşün) dahi durduk yere insanların dinlerini yanlışlar nitelikteki felsefi/bilimsel argümanları göstersen hatta hakaret etsen dahi insanlar sana muhtemelen kimse küfür etmeyecek ve dinini kanıtlamaya çalışmayacaktır.
Bir de aynısını Türkiye'de yaptığını düşün istersen.Teolojilerle ilgili dogma karşıtı başlıkların altına bile özellikle giren insanların ülkesinde...

Tabii bu Hristiyanlık geleneği+reform değerlerinin bir araya gelmesiyle bu hale gelmiştir ve belki Müslümanlarda hiçbir zaman mümkün olmayacaktır ama...
Sonuçta İslam inananlarından sürekli devasa talepleri olan ve Ortodoks gleneğinden başka bir geleneğe sahip olmayan bir din.Örneğin Avrupa ülkelerinde homoseksüelleri kabullenme oranlarının ortalaması %75 civarında.Yani Avrupa'da Hristiyanlığa inanan ortalama bir insanın bile oldukça özgür ve unortodoks fikirleri var.Fakat Türkiye'ye geldiğinde Türkiye'nin en seküler yaşam süren ve en ilerici olan Ege bölgesi (İzmir..vs.)'de yaşayan insanlar bile eşcinsellerden veya ateistlerden bahsedildiğinde endişelenmeye,tutuşmaya başlıyorlar.Hatta kendi hayat tarzları için biz de başörtülerine,namaz kılmaya (ve daha bir sürü şeye) inanıyoruz ama sadece yapmıyoruz diyorlar.Yani en seküler Müslüman ülkenin en seküler şehirlerinde bile ortodoks bir din anlayışı var.Lakin,bu sitenin amacı bu kafada olmayan insanları toplamak.Bu kafadaki bir insanın kendi iradesiyle sisteye girmemesi lazım normal koşullarda.Ama ilginçtir ki bu böyle olmuyor.Bu insanlar bu sitede hesap açıyorlar ve amaçları çoğu zaman rahatsız etmek ve trollükten başka bir şey değil.

İşte benim bahsettiğim şey bu.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Senin dediğin tiplerden değilim çok şükür. Mesela reformdan bahsetmişsin. Bizdede laiklik var, ama ne kadar? Bunu Müslüman'lık ( veya herhangi bir din'le ) sorgulamak yerine o Devlet'i sorgulaman daha iyi olucaktır. Şu an ki laikliği iktidar nasıl uyguluyor? Her mitinginde İnşallah Maşallah diyerek din kullanarak insanları kullanıyorlar. Bu mu laiklik? Zaten buna en müsait ülkede biziz. Siyaset yapmamaya çalışıyorum ama her kapı oraya çıkıyor. Herneyse. Bu arada foruma sanırım yeni gelmişsin, Hoşgeldin.

Düşünce
Ateist
Şimdi etraftaki yorumlarına baktım ve senin de tam bahsettiğim kitlenin bir parçası olduğunu gördüm.Bak arkadaşım sen özel değilsin,senin gibi bir sürüsü daha var.Pakistanda,Irak'ta,Afganistan'da,Mısır'da...Ben bunları da biliyorum.Hepiniz ortak bir Vahabist projenin ürünüsünüz ve farklı olmadığından da emin ol.O insanlar da senin gibi tek dilde düşünüp tek kültür gören insanlar ve tek farkları içinde düşündükleri dil ve bazı farklı kavramlar.Bunun dışında motivleri ve anlık hedefleri seninkilerle 1/1 aynı.Eğer rastgele bir konuya girip "Ben değilim" yazıyorsan bu yeterince histeriktir zaten.Olmasan dahi hiçbir şey yokken bunu yazmak oldukça gereksiz.Bir de bahsettiğim kitlenin bir parçası olduğunu gördükten sonra...pfff. kan-ser.

Ama benim teklifim bu insanların bu siteden uzaklaştırılması.Konuyu çarpıtma.

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Şimdi etraftaki yorumlarına baktım ve senin de tam bahsettiğim kitlenin bir parçası olduğunu gördüm.Bak arkadaşım sen özel değilsin,senin gibi bir sürüsü daha var.Pakistanda,Irak'ta,Afganistan'da,Mısır'da...Ben bunları da biliyorum.Hepiniz ortak bir Vahabist projenin ürünüsünüz ve farklı olmadığından da emin ol.O insanlar da senin gibi tek dilde düşünüp tek kültür gören insanlar ve tek farkları içinde düşündükleri dil ve bazı farklı kavramlar.Bunun dışında motivleri ve anlık hedefleri seninkilerle 1/1 aynı.Eğer rastgele bir konuya girip "Ben değilim" yazıyorsan bu yeterince histeriktir zaten.Olmasan dahi hiçbir şey yokken bunu yazmak oldukça gereksiz.Bir de bahsettiğim kitlenin bir parçası olduğunu gördükten sonra...pfff. kan-ser.

Ama benim teklifim bu insanların bu siteden uzaklaştırılması.Konuyu çarpıtma.
Neyi gördüğünü anlatırmısın dostum? Sen özel değilsin diyosun. Foruma geleli 1-2 gün olmuş milleti sorguluyorsun. Beğenmiyorsan zorla tutan yok. Tuttuğunuz yerde İslam'a sallamayı biliyorsunuz. Bizler cevap verince mi şey oluyoruz? Uzaklaştıran da uzaklaştırsın. Ben bi hatam olduğunu düşünmüyorum..

Düşünce
Ateist
Foruma geleli 1-2 gün olmuş milleti sorguluyorsun.
Ad-Fucking-Hominem

(AntiDogmatiğe hoşgeldiniz...)

Tuttuğunuz yerde İslam'a sallamayı biliyorsunuz.
Sayfanın amacı zaten bir dinin içinde olan insanlara "...'ya sallama" olarak gelecek şeylerin rahatça söylenmesi.Daha mind-set bakımından buradan Dünya'nın öteki yarısı kadar uzaksın.Ayrıca geçmiş postlarında yaptığın tek şey İslam'ı ifşa edenlere cevap vermek değil artık insanlara "normal" gelmeye başlayan Kur'an ayetlerinin bilimsel değeri olduğunu iddia ederek insanlara dinini kanıtlamaya çalışmak da var.ben bu veri seçici,şartlanmış mantığı görmek istemiyorum.

Yazarı tarafından düzenlendi:
Düşünce
Ateist
Gerçekten kendini birşey zannediyorsun ama..
bak bir konuyu daha manipüle ediyorsun.Sizin amacınız dininize neden inandığınızı açıklamak değil,Dininizi ifşa eden insanları bağırıp çağırarak bir şekilde "susturup" bir de üstüne bu gibi konuları manipüle ederek sonsuza dek burada barınabilmek.
Kısaca sizin amacınız burada gördüğünüz bilgilerin gerçek bilgiler olduğunu bildiğiniz ve dininizdeki "Kuran sorgulanmaz" mantığının aptallığnın da bilinçaltında farkında olduğunuz için kendinizi rahatlatmak ve sayfadan ayrılmadan konuları manipüle ederek sayfaya ziyeretçi olarak girecek "din kardeşlerinizin" de susturulmuş bilimi görüp içlerini rahatlatmalarını sağlamak.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
bak bir konuyu daha manipüle ediyorsun.Sizin amacınız dininize neden inandığınızı açıklamak değil,Dininizi ifşa eden insanları bağırıp çağırarak bir şekilde "susturup" bir de üstüne bu gibi konuları manipüle ederek sonsuza dek burada barınabilmek.
Kısaca sizin amacınız burada gördüğünüz bilgilerin gerçek bilgiler olduğunu bildiğiniz ve dininizdeki "Kuran sorgulanmaz" mantığının aptallığnın da bilinçaltında farkında olduğunuz için kendinizi rahatlatmak ve sayfadan ayrılmadan konuları manipüle ederek sayfaya ziyeretçi olarak girecek "din kardeşlerinizin" de susturulmuş bilimi görüp içlerini rahatlatmalarını sağlamak.
haha :D. Manipüle etmek mi? Dinizi ifşa etmek? :D. Dostum komiksin komik. Burası tarışma alanı. Ortaya bişey atarsınız İslam ile ilgili, bizde bi Müslüman olarak cevap veririz. Saygısız herifin tekisin. İnsanları aşşağılayıp duruyorsun. Özellikle Müslümanlar'ı aynı diğer arkadaşların gibi. Kuran sorgulanmaz mantığınıda nerden uydurdun? Aynı böyle sallayıp sallayıp tutuyosunuz ...

Düşünce
Ateist
Abi gerçekten düşünme yetilerini kökten yitirmişsin.Şuna bakar mısın...
Kuran sorgulanamaz mantığını da nereden uydurdun diyor.Kardeşim bak senin kafandaki insanların gezdiği yerler var.
Al link atıyorum hatta:http://www.islamiforum.net/

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Abi gerçekten düşünme yetilerini kökten yitirmişsin.Şuna bakar mısın...
Kuran sorgulanamaz mantığını da nereden uydurdun diyor.Kardeşim bak senin kafandaki insanların gezdiği yerler var.
Al link atıyorum hatta:http://www.islamiforum.net/
Ya olum ne alakası var onunla sen iyimisin? Ne konuşuyoruz sen ne diyosun. Banane forumlardan?

Üst Alt