Artık doğruyu söyleme zamanı geldi.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
"Dinini değiştireni öldürün." (Buhârî, Cihâd, 149)

Recm ayeti varmış ama keçi yemiş, malesef ayet veremeyeceğim. Ama recm cezası haktır. Cübbeli'den dinleyebilirsin. Ama işine gelmediği için reddeceksin tabiki :)

Recim âyeti ve büyüklerin on defa süt emmeleri konusunda âyet inmişti. Bu âyet, karyolamın altında bir sahifede yazılıydı. Resulullah (a.s.m) vefat edince biz onunla meşgul olduk, o sıralarda bir hayvan (keçi) gelip onu yedi.”(İbn Mace, Nikah, 36).
Ya bırak bu işleri :D. Yok keçi yemiş, yok koyun yutmuş. Çocuk musunuz Allah aşkına.

"Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir." (Bakara, 2/256)

"Rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi mutlaka inanırdı, o halde sen mi insanları inanmaları için zorlayacaksın?" (Yûnus, 10/99)

"Biz onların aykırı iddialarını pek iyi biliyoruz, ama sen onları kuvvet kullanarak imana getirecek bir zorba değilsin. Sen sadece uyaran bir elçisin.Senin yapacağın iş, sadece tehdidimden endişe edecek kimseleri Kur’ân ile irşad etmektir." (Kaf, 50/45)

"İman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir."(Nisa, 4/137)

"Dinden döndürmek için işkence yapmak, adam öldürmekten beterdir." (Bakara, 2/137)

Ayetler dinde zorlama yoktur diyecek. Ama seni insanlar dinden çıkarmamak için zorlayacaksın, çıkarsa da öldüreceksin :D. Ayet mi? hadis mi?

Nihat

Üye
Düşünce
Ateist
Ya bırak bu işleri :D. Yok keçi yemiş, yok koyun yutmuş. Çocuk musunuz Allah aşkına.

"Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir." (Bakara, 2/256)

"Rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi mutlaka inanırdı, o halde sen mi insanları inanmaları için zorlayacaksın?" (Yûnus, 10/99)

"Biz onların aykırı iddialarını pek iyi biliyoruz, ama sen onları kuvvet kullanarak imana getirecek bir zorba değilsin. Sen sadece uyaran bir elçisin.Senin yapacağın iş, sadece tehdidimden endişe edecek kimseleri Kur’ân ile irşad etmektir." (Kaf, 50/45)

"İman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir."(Nisa, 4/137)

"Dinden döndürmek için işkence yapmak, adam öldürmekten beterdir." (Bakara, 2/137)

Ayetler dinde zorlama yoktur diyecek. Ama seni insanlar dinden çıkarmamak için zorlayacaksın, çıkarsa da öldüreceksin :D. Ayet mi? hadis mi?
Bunları diyen bunu da dedi:

Tevbe /5: Diyanet İşleri Başkanlığı: Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Sorun şu kardeşim, Muhammed güçlenmeden önce sizin dininiz size, benim dinim bana diyor. Güçlendikten sonra asmak kesmek kelle uçurmak.
Ayrıca hadisi inkar ediyorsun sanırım. Buhari sahih hadistir. Hadis'i inkar edemezsin.

Tekrar;

Ve son olarak, ayeti keçi yemiş diye ben değil Hz.Aişe anamız buyuruyor.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bunları diyen bunu da dedi:

Tevbe /5: Diyanet İşleri Başkanlığı: Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Sorun şu kardeşim, Muhammed güçlenmeden önce sizin dininiz size, benim dinim bana diyor. Güçlendikten sonra asmak kesmek kelle uçurmak.
Ayrıca hadisi inkar ediyorsun sanırım. Buhari sahih hadistir. Hadis'i inkar edemezsin.

Tekrar;

Ve son olarak, ayeti keçi yemiş diye ben değil Hz.Aişe anamız buyuruyor.
Ya aynı ayeti 750 kere mi açıklamam lazım dostum. Bahsettiğin ayet savaşta inen ayettir. Sen savaşta vatanını işgal eden adamlar ile oturup tavla mı oynayacaksın dostum? Tabiki de öldürmelisin. Ki Allah:

Enfal Suresi, 61. ayet: Eğer onlar barışa eğilim gösterirlerse, sen de ona eğilim göster ve Allah'a tevekkül et. Çünkü O, işitendir, bilendir.

Ve onların da iyiliğini düşünerek esir aldıklarınıza namaz kıldırın falan diyor. Allah'ın bunları onlara yaptırması bağışlayıcı olmasındandır. Sevap işlemekten güzel ne vardır.

Buhari'de veya Müslim'de geçen hiçbir hadis'e de kesin sahih diyemezsin. Hadisleri; 1 Kuran'ın süzgeçinden, 2 mantığın süzgeçinden, 3 kendi iç tutarlığına bakman lazim ki sahihliğine dair bir bilgi ver. Ki biz senin hadisini Kuran'ın süzgecinden geçirince malesef kalıyor :D.