Anket Aşağıdakilerden hangisinin psikiyatriye ihtiyacı vardır?

Aşağıdakilerden hangisinin psikiyatriye ihtiyacı vardır?

• A) Gökten koç indiğine inanan Ali'nin

Oy: 1 3.1%
  • B) Bastonun yılana dönüştüğüne Bilge'nin

Oy: 0 0.0%
  • C) Karıncanın konuştuğuna inanan Mehmet'in

• D) Balığın karnında bir adamın yaşadığına inanan Aslı'nın

• E) Tanrı yoktur diyen Burcu'nun

Oy: 4 12.5%
  • F) Ali Bilge Mehmet ve Aslı'nın A,B,C,D

Oy: 25 78.1%

• Tüm seçmenler
    32

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Selam,
İnanın oy verecektim. Ama şıklarda sıkıntı var. A-B-C-D şıklarındaki olayları sadece Kuran'dan dinlediğinizde 180 derece ters olduğunu görürsünüz. Uydurulmuş hadislerden gelen yanlış inanışlar ile karar verdiğinizde size hak veriyorum zaten. Saçma sapan uydurmalar. Ama Kuran okumuyorsunuz. Kuran uydurulmuş hadislerin tam tersine şeyler söylüyor. Hepsine cevabım var. Bunu saklı tutacağım. Ama bir tanesine hemen cevap vereyim.
Balığın arkadaşı Yunus peygamber olayı. Siz sanıyorsunuz ki Yunus peygamberi balina yutmuş falan. Ama Kuran'a göre öyle değil. Balık olarak çevrilen kelime aslında depresyona-bunalıma girmiş demek. Yunus peygamber bir bunalıma giriyor.
Hakkı Yılmaz çok başarılı bir tebyin yapmıştır.
Önce doğrusunu öğrenelim, sonra karar verelim.
O nedenle sizin ankete katılamadım. Ama %80 güç olması için sample size'a katkı sağlamak isterdim.
Selametle,

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Sayın izleyiciler...

Kısa bir reklam arası verdiğimizi tahmin etmişsinizdir.
Anketimiz biraz sonra kaldığı yerden devam edecektir.

Sevgiler

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Balık olarak çevrilen kelime aslında depresyona-bunalıma girmiş demek.

1400 yıllık balık, oldu depresyon bunalım bir akıllı sizsiniz dimi? 1400 yıldır islam alimleri balık diyor, anadili arapça olan balık diyor, son birkaç sene ortaya çıkan reformistler balığı bunalım yapıyor. Muvahhid misin? 19 cumusun?

Mucize de geç niye yırtınıyorsun.

Sana birşey söylim mi? Araplar bu dini size yedirmez boşuna ayet büküp durmayın islam 1400 yıldır değişmiyor, kuranda ne yazılı ise islam coğrafyasında aynen öyle yaşanıyor. 1400 yıldır yaşanan islam bundan sonraki yaşanacak olan islamında teminatıdır.

Çok reformist islamcı geldi geçti bu dünyadan, islam 1400 yıldır olduğu yerde. Ya şu dini terkedin yada kıvırmadan olduğu gibi kabul edin.

Sizi ciddiye alacağıma islamı olduğu gibi kıvırmadan kabul eden gerçek bir müslümanı ciddiye alırım daha iyi. En azından adamlar davalarında samimiler.

Yazan tarafından düzenlendi:

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Sayın Burcuva'ya yazdığım cevabı size de yazıyorum Sayın Entropyy22,

Sadece siz akıllısınız değil mi? Cevap: Hayır

Biz de aklımızı kullanıyoruz. Beni aklını kullanmayan dincilerle karıştırma. Ben Kuran’ı kelime kelime inceleyen birisiyim. Programcıyım. Yazılım yaparım. Arapça bilen birisiyim. Sitedeki PHP programlarını kendim yazdım. Her şeyi sorgularım. Kesin kanıt görmeden inanmam. Bir şey okuyunca gider onu kendim konfirme ederim doğru mu diye.

İstatistik bilirim. Bir hipotezin istatistiksel olarak doğruluk analizleri nasıl yapılır bilirim.

Allah büyük konuşturmasın; Yüce Rabbimden bana Zül Fadlil Azim sıfatı ile verdiği lütuftur bunlar.

Ama sizin karşınızda molla dinci yok.

Benim analizlerime göre Kuran sadece Allah katından olabilir. Bir beşer yazamaz onu.

İlmini kavrayamadığınız bir şey hakkında yanlış yorumlar yapıyorsunuz.

Selametle,

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuran sadece Allah katından olabilir. Bir beşer yazamaz onu.

Tam tersine Kuran çok cahilce yazılmıştır. İçinde hiç bir doğru bilgi olmadığı gibi vahim yanlışlarla doludur. Üstelik anlatımı son derece bozuktur. Bilimle hiç alakası olmadığı gibi insan haklarına da temelden, direk olarak aykırıdır.

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Sayın Burcuva,
Kuran'da tam olarak 365 gün kelimesi geçiyor. 30 günler ve 12 ay kelimesi geçiyor. Tek tek saydım. Sizi hiç düşünmeye sevk etmiyor mu?
Kuran’da (يوم) yevm (gün) kelimesi tam olarak 365 kez geçer.

365 sayısı aslında Dünya'nın Güneş etrafında tam olarak 1 tur döndüğünde (sidereal dönüş, yıldızlar referans olarak alınır, Zodiak kuşağı yıldızları) kendi etrafında dönme sayısıdır ve 1 Güneş yılındaki gün sayısına eşittir. Evet; gerçekten de Dünya Güneş etrafında bir turunu tam olarak 365,242181 günde tamamlar. Buna sidereal yıl denir ve tam sayı olarak 365 gündür.

Kuran'daki gün kelimesinin 365 kez geçmesi ile ilgili mantıksız bir eleştiri de Arapların Ay takvimini kullanmalarına rağmen Kuran'da neden Güneş takviminde 1 yıl olan 365 geçmektedir eleştirisidir. Bu eleştiri tamamen temelsizdir. 365 sayısını Allah belirlemiştir. 365 sayısını insanlık sadece keşfetmiştir. Dünya'nın Güneş'imiz etrafında 1 turunu tamamladığında kendi etrafında kaç kez döndüğünü belirten astronomik bir ölçüdür ve bu da 365 dönüştür. Tam olarak 365,242181 gün.

Kuran'da (يوم) yevm (gün) kelimesinin geçiş yerleri ve sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu mucizeye siz de tanık olabilirsiniz. Aşağıda bu kelimeleri Kuran'da nasıl arayacağınız ile ilgili bilgi mevcuttur.

*Sondaki (ا) harfi ek olmayıp Arapça gramer kuralıdır.

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
12 ay (month) kelimesi geçer.

Yüce Allah Kuran'da ayların (takvim) sayısının kendi katında 12 olduğunu belirtmiştir.

9:36 "Gökleri ve yeri yarattığı gündeki yazısına göre, Allah katında ayların sayısı onikidir."

Mucizevi şekilde Kuran'da ay (şehr) (takvim olan) kelimesi 12 defa geçmektedir. Aşağıdaki tabloda geçiş yerleri ve sayıları görülebilir.

ArapçasıOkunuşuTürkçesiGeçiş sayısıAnaliz Raporu
شهرşehray4Göster
الشهرeş-şehro ay4Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/sehr/essehr.pdf
شهرا *şehranay2Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/sehr/sehran.pdf
بالشهرbiş-şehray ile1Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/sehr/bissehr.pdf
والشهرve eş-şehrve o ay1Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/sehr/veessehr.pdf
Toplam=12 Tümünü Göster
*Sondaki (ا) harfi ek olmayıp Arapça gramer kuralıdır.

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
30 günler kelimesi geçer. Gün kelimesinin çoğulu.

Kuran’da (يوم) yevm (gün) kelimesinin tekil formları 365 kez geçer iken çoğul formları olan يومين (Yevmeyn) ve ايام (Eyyam) 30 adet geçmektedir. Arapça'da يومين (Yevmeyn) 2 gün anlamına gelir. ايام (Eyyam) ise günler anlamına gelir.

30 adet çoğul gün (2 gün ve günler) kelimesi geçişi 1 aydaki gün sayısını olan 30'u işaret eder. Dünya Güneş etrafında bir turunu tam olarak 365,242181 günde tamamlar. Buna bir güneş yılı denir. 1 güneş yılında tam 12 ay mevcuttur. 365,242181'i 12'ye böldüğümüzde 1 ayda olan günleri buluruz ki bu da 30,4368484 olup tam sayıya çevrildiğinde 30 güne eşittir.

ArapçasıOkunuşuTürkçesiGeçiş sayısıAnaliz Raporu
ايامeyyamgünler20Göster
يومينyevmeyn2 gün3Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/eyyam/yevmen.pdf
الايامeleyyamgünler2Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/eyyam/eleyyamu.pdf
اياماeyyamengünler3Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/eyyam/eyyamen.pdf
واياماve eyyamenve günler1Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/eyyam/veeyyamen.pdf
بايىم*bieyyamgünlerini1Gösterhttps://kuranmucizeler.com/images/eyyam/bieyyami.pdf
Toplam=30 Tümünü Göster

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben şimdi otomatik saydırdım yevm kelimesi 380 kere çıktı! :kay:

Tam listesini de şak diye çıkardı! 380 maddelik kapı gibi liste çıktı!!! (:D :kay: (:D :kay:

365 olsa da hiç etkilenmezdim, çünkü yılın 365 gün olduğu taş devri bilgisi! İnsanlar milattan beş bin yıl önce yılın 365 gün olduğunu biliyorlardı. Kanıtı, İngiltere'deki Stonehenge taş anıtıdır!

Yazan tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Basbayağı otomatik sayan siteler var. Açar yazarsın hemen şak diye sayar. PNP yazmış adama da öğreteceksek, ühüüüüü! (:D

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Çok mu zor hangi siteden ve nasıl saydığınızı yazmak :)
Bekliyorum. En azından hangi siteden saydınız. Gün kelimesinin nasıl yazdınız?
Selametle,

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Burcu ile Burcuva'nın psikiyatra çok ihtiyaçları var!!! :kay: Gel Burcu ikimiz psikiyatra gidelim! Valla pis yatıra gitmekten iyidir! (:D

Lan geberecem gülmekten, yeter!

shepard

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
(yevm)
Türkçe Transcript içinde 412 adet sonuç bulunmuştur.

shepard

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Orjinal metinde ise sizin verdiğiniz يوم kelimesi tam 415 kere geçiyor!
1579467495838.png

Son konular