Anket Aşağıdakilerden hangisinin psikiyatriye ihtiyacı vardır?

Aşağıdakilerden hangisinin psikiyatriye ihtiyacı vardır?

• A) Gökten koç indiğine inanan Ali'nin

Oy: 1 3.1%
  • B) Bastonun yılana dönüştüğüne Bilge'nin

Oy: 0 0.0%
  • C) Karıncanın konuştuğuna inanan Mehmet'in

• D) Balığın karnında bir adamın yaşadığına inanan Aslı'nın

• E) Tanrı yoktur diyen Burcu'nun

Oy: 4 12.5%
  • F) Ali Bilge Mehmet ve Aslı'nın A,B,C,D

Oy: 25 78.1%

• Tüm seçmenler
    32

EnthalpyC1

Çaylak
Düşünce
Ateist
Bunu ben de düşünmüştüm kontrol ederken ama türkçe gramerindeki gibi 12 ay ay kelimesi tkil formda yer alıyor, ingilizcedeki fgibi bir gramer olsaydı 12 aylar (12 months) olarak yazılırdı ve çoğul form olurdu.
Buradam anlamın oğulluğuna bakmak da yeni gramer kuralı icad etmektir. İnkar edecez diye yeni kurallar uyduruyorsunuz.
Sorun burada zaten. Eğer iki dilde çoğul ve tekil farklıysa, bu sayımların ne evrenselliği kalır? İngilizce bir kuranda saysan çıkmaması gerek mesela. Bir dilden bir dile çevirirken de zaten kelime kelime çevirirsen genelde yanlış olur, nedeni de her dilin farklı olması.
Bu yüzden bence anlam olarak bakmak en mantıklısı, bu yeni uydurulmuş bir kural da değil. Asıl siz gün sayısı 365 olsun diye "tekil olmalı" ve "sondan eklemeli eki olmamalı" diyerek kural getiriyorsunuz, çok zorlama duruyor.

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Çok hatalı bir görüş, bir muvahhidden duymak üzücü.
Buna kesinlikle katılamıyorum. Bu konuda her türlü iddiaya girerim. Kuran'da 365 gün kelimesi geçer. 30 günler, 12 ay ve 27 kamer geçer. Bu kendi varlığımı bildiğim kadar doğrudur. Şimdi Ya @fameraft söyle düşün;
Sen şu an nefes alıyor musun? Evet diyeceksin. Kesin alıyorum. 1.000 değil 100.000 kişide senin nefes aldığını konfirme etse nefes aldığın bellidir.
100.000 kişide kontrol etse Kuran'da 365 gün kelimesi geçer. 30 günler, 12 ay ve 27 kamer geçer. Gereksiz ve aşırı mütevazı olmak gerçekleri örtmemeli.
Selametle,

KindarSürpriz

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Yahu bu kitap Arapça indirilmiş. Türkçe kurallarına göre mi değerlendiricez. saçmalık. Bir ingiliz gelsin türkler 10 elma diyor, bu salaklar gramer bilmiyor. Doğrusu 10 elmalar olmalı desin. Ne kadar mantıklı değil mi.

KindarSürpriz

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Buna kesinlikle katılamıyorum. Bu konuda her türlü iddiaya girerim. Kuran'da 365 gün kelimesi geçer. 30 günler, 12 ay ve 27 kamer geçer. Bu kendi varlığımı bildiğim kadar doğrudur. Şimdi Ya @fameraft söyle düşün;
Sen şu an nefes alıyor musun? Evet diyeceksin. Kesin alıyorum. 1.000 değil 100.000 kişide senin nefes aldığını konfirme etse nefes aldığın bellidir.
100.000 kişide kontrol etse Kuran'da 365 gün kelimesi geçer. 30 günler, 12 ay ve 27 kamer geçer. Gereksiz ve aşırı mütevazı olmak gerçekleri örtmemeli.
Selametle,

Dediğimi anlamamışsın. Biri şurda hata yaptınız diyorsa, oraya bakılır diyorum. Biz saydık kesin böyledir demek saçma. Kimse kusursuz değil.

KindarSürpriz

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Neyse ben size bir şey demiyorum. Sen anlamamış olamaz mısın? Kimse kusursuz olmadığına göre!!
Selametle,

"Biz bu sayımları yeni yapmıyoruz. Binlerce insan bu sayımları tek tek yaptı. Konfirme edilmiş sayımlardır. Burada hata bulamazsın. Benim sana tavsiyem önce bizim nasıl saydığımızı takip ederek incelemek. Belki bende hata vardır. Anlatamıyor olabilirim. " Bu sözünüze ithafen söyledim. Bir grup insan, çoğunluk bir şeyi onayladı diye doğru olmaz. Onun doğruluğu kendindendir. Sizin bulmadığınız bir hatayı birisi gelip bulabilir.

Yanlış sayım varsa biri itiraz eder bakılır, ama yok. İtirazlar böyle değil.

Bu arada geçmişte yanlış sayım olduğu bulundu ve düzeltildi. Daha mucizevi bir durum ortaya çıktı. Edip'in tartıştığı bir adam yanlış sayımı gösteriyor. Daha sonra gerçekten yanlış olduğu ortaya çıkıyor ancak farklı bir yerde atlanan bir kelime de bulunuyor. O tartışmayı bulamadım ama 19.org da tartışmalarda bir yerdeydi. Edip kabul ediyor ve düzeltiyor.

Mesela ben kendim sayarken yevmeizininin sayılmadığını görünce saçmalamış bu adam diye reddetmeiştim, uyduruk diye düşünmüştüm. Sonra baktım ne yazılmış bu konuda, bir zeki ben değilimdir heralde dedim. Tartışmalara baktım, yewmeizinin anlamına baktım, jeton düştü.

Bir kişi itiraz ediyor diye yanlış, herkes kabul ediyor diye doğru olmaz. Kriterler ortaya konur, bilgi ortaya konur. Doğru ortaya çıkar. Birileri inadına reddediyor ya da yalanlıyor diye bir şey değişmez.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ve bil yevmil ahiri deyince alıyorsun, yevme izin anin naim deyince almıyorsun. Bu apaçık dolandırıcılık ve sahtekarlık. Önce bir dürüst olun ondan sonra laf konuşun.

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Ve bil yevmil ahiri deyince alıyorsun, yevme izin anin naim deyince almıyorsun. Bu apaçık dolandırıcılık ve sahtekarlık. Önce bir dürüst olun ondan sonra laf konuşun.
Ya Allah için (veya kendi onurun için her neyse) bir dürüst ol ya!
Sen ya gerçekten gerçeklerin üzerini örmeye çalışan ….. birisin. Arayı okuyucular doldursun. Veya gözlerin kör.

2:8’de ‘ve bil-yevmi’ ‘وَبِٱلْيَوْمِ’ ayrı bir kelime. Bu nedenle sayıma dâhil edilir. Kelimenin sonuna ek almamış. Başına ek alanlar sayıma dâhil ediliyor.

2|8|وَمِنَ ٱلنَّاسِ مَن يَقُولُ ءَامَنَّا بِٱللَّهِ وَبِٱلْيَوْمِ ٱلْءَاخِرِ وَمَا هُم بِمُؤْمِنِينَ

‘Yevmeizin’ ‘يَوْمَئِذٍ’ ise bitişik tek bir kelime. Sonuna ek almış. Gözün görmüyor mu? Gözün kör mü senin? Kelimenin sonuna ek aldığını görmüyor musun?

Diyecek lafım yok sana Burcuva.

3|167|وَلِيَعْلَمَ ٱلَّذِينَ نَافَقُوا۟ وَقِيلَ لَهُمْ تَعَالَوْا۟ قَٰتِلُوا۟ فِى سَبِيلِ ٱللَّهِ أَوِ ٱدْفَعُوا۟ قَالُوا۟ لَوْ نَعْلَمُ قِتَالًا لَّٱتَّبَعْنَٰكُمْ هُمْ لِلْكُفْرِ يَوْمَئِذٍ أَقْرَبُ مِنْهُمْ لِلْإِيمَٰنِ يَقُولُونَ بِأَفْوَٰهِهِم مَّا لَيْسَ فِى قُلُوبِهِمْ وَٱللَّهُ أَعْلَمُ بِمَا يَكْتُمُونَ

Selametle

Kuran Mucizeler

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Ya Allah için (veya kendi onurun için her neyse) bir dürüst ol ya!
Sen ya gerçekten gerçeklerin üzerini örmeye çalışan ….. birisin. Arayı okuyucular doldursun. Veya gözlerin kör.

2:8’de ‘ve bil-yevmi’ ‘وَبِٱلْيَوْمِ’ ayrı bir kelime. Bu nedenle sayıma dâhil edilir. Kelimenin sonuna ek almamış. Başına ek alanlar sayıma dâhil ediliyor.

2|8|وَمِنَ ٱلنَّاسِ مَن يَقُولُ ءَامَنَّا بِٱللَّهِ وَبِٱلْيَوْمِ ٱلْءَاخِرِ وَمَا هُم بِمُؤْمِنِينَ

‘Yevmeizin’ ‘يَوْمَئِذٍ’ ise bitişik tek bir kelime. Sonuna ek almış. Gözün görmüyor mu? Gözün kör mü senin? Kelimenin sonuna ek aldığını görmüyor musun?

Diyecek lafım yok sana Burcuva.

3|167|وَلِيَعْلَمَ ٱلَّذِينَ نَافَقُوا۟ وَقِيلَ لَهُمْ تَعَالَوْا۟ قَٰتِلُوا۟ فِى سَبِيلِ ٱللَّهِ أَوِ ٱدْفَعُوا۟ قَالُوا۟ لَوْ نَعْلَمُ قِتَالًا لَّٱتَّبَعْنَٰكُمْ هُمْ لِلْكُفْرِ يَوْمَئِذٍ أَقْرَبُ مِنْهُمْ لِلْإِيمَٰنِ يَقُولُونَ بِأَفْوَٰهِهِم مَّا لَيْسَ فِى قُلُوبِهِمْ وَٱللَّهُ أَعْلَمُ بِمَا يَكْتُمُونَ

Selametle
Arapça kelimeleri Türkçe yazılışları ile alıp oradan hüküm çıkarmaya çalışıyorsun. Sana yakışmadı bu seviye. Arapça biliyorsun madem Arapça ile karşımıza çık.
Selametle,

boron

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Tımarhanelikler bu başlıkta da kafayı kuma gömmüş.

Asdo0998

Çaylak
Düşünce
Sünni
Bu anketi yapan arkadaş, sen Tanrı'sız bir Evren'e inanıyorsun.Tanrı'sız Evren'de kaos mümkündür ve normaldir çünkü Evren başsızdır.Sen Evren'in başsız ve düzensiz olduğunu savunuyorsun ama mucizelere saçmalık diyorsan bence senin psikiyatriye gitmen gerek :)

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Bu anketi yapan arkadaş, sen Tanrı'sız bir Evren'e inanıyorsun.Tanrı'sız Evren'de kaos mümkündür ve normaldir çünkü Evren başsızdır.Sen Evren'in başsız ve düzensiz olduğunu savunuyorsun ama mucizelere saçmalık diyorsan bence senin psikiyatriye gitmen gerek :)
Şu düzen konusunu defalarca yazdık hala aynı idda...

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
mucizemi ? Karıncanın konuşmasımı mantıklı :)

Asdo0998

Çaylak
Düşünce
Sünni
Zaten kaos var yalnızca kaosun nispeten evrenin diğer yerlerine göre daha az olduğu mavi bir gezegende yaşıyoruz okadar.
ki zaten entropi kanununa göre kaos olmak ZORUNDA.
Kaos yoktur.Düzen vardır, entropi kanunları dediğin kanunlar bile bu düzene göre yazılır :) Kaos olan yerde sen neyin yasasını çıkartacaksın şaka mı bu? Belirli bir kuralı ancak düzenli bir ortamda koyabilirsin.Çünkü bu kurallar düzenli ortamlarda adam akıllı işler.

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Kaos yoktur.Düzen vardır, entropi kanunları dediğin kanunlar bile bu düzene göre yazılır :) Kaos olan yerde sen neyin yasasını çıkartacaksın şaka mı bu? Belirli bir kuralı ancak düzenli bir ortamda koyabilirsin.Çünkü bu kurallar düzenli ortamlarda adam akıllı işler.
1.si düzen olan bı yerde niye yasa olamasın? Kanunu olan ancak doğru düzgün bir düzeni olmayan ülke bile varken.
2.si entropi kanunları değil entropi kanunu.
3.sü entropi kanunun agöre kaos olmak ZORUNDA ve bu fizik yasası

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Niye mantıksız? Ateist bir adam Evren'in kaos ile tesadüflerle oluştuğunu söyler ama iş mucizelere gelince mantıksızlık olur :) Hayır bu neden mantıksızlık Tanrı izin verirse her şey olur.
Yazmıştık: zaten entropiye göre kaos olmak zorundadır.
Yazmıştık: Heisenberg ilkesi ve multivers dolayısıyla rastlantısallık mümkündür.
Yazmıştık: tesadüf değil rastlantısallık.
karınca nasıl konuşsun?

Son konular

Son mesajlar