Atatürk Müslüman Mıydı?

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Bir kere Üstad Kadir Mısıroğlu'ndan almadım. Zaten dediklerim kopyala yapıştır değil. O sizi ölçmek için bir şeydi. Ondan 2 kat büyüklükteki bombayı yakında patlatacağım.
1.si kadır arapoğlu dan aldığın belli.
2.si üstad diyorsunda bu fesli salak birtane konuşmasında donald trump un gerçek adı davut turan dır diyor bunu diyen adam nasıl kaynak olabilir veya üstad olabilir.

TENTEN

ll ☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Apateist
Atatürk'ün nufus kağıdının din ve mezhep hanesinde ne yazıyor? Bilen gören varmı?

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
1.si kadır arapoğlu dan aldığın belli.
2.si üstad diyorsunda bu fesli salak birtane konuşmasında donald trump un gerçek adı davut turan dır diyor bunu diyen adam nasıl kaynak olabilir veya üstad olabilir.
İslamcılığın ve Arapçılığın kelime anlamları bile farklı ama sen daha böyle diyorsun :D Hz. Muhammed'in hadislerinde ve Kur'an'ın ayetlerinde hiç bir zaman "Ey Araplar..." diye başlamaz. Hz. Muhammed'in tek Arap geçen sözü şudur :
Acem'in Arap'a, Arap'ın da Acem'e üstünlüğü yoktur.

Irkçılık yok edildi şu an :D

Davut Turan konusuna zaten değindim :D O videoyu izle. Sen böyle dersin ama şunlara da cevap ver hadi :
"Ayasofya'yı aç, petrol fışkırır."
"ABD 2020 yılında yıkılma sürecine girecek."
"Fetullah'a yeri geldiğinden 'senden papaz bile olamaz' diyecekler." (Bunu saymayabilirsin)
"Türk dünyasının fitili Karabağ'dan ateşlenecek."

Bunun yanında sence tarih bilgisini dememe gerek var mı? Sizi her zamanda gömdüğünden siz ona "cahil, deli" deyip geçiyorsunuz.

Benim kopyala yapıştır yaptığımı bile nereden çıkardın? Neyse ben Atatürk arşivi hazırlıyyorum, sana iyi günler.

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
İslamcılığın ve Arapçılığın kelime anlamları bile farklı ama sen daha böyle diyorsun :D Hz. Muhammed'in hadislerinde ve Kur'an'ın ayetlerinde hiç bir zaman "Ey Araplar..." diye başlamaz. Hz. Muhammed'in tek Arap geçen sözü şudur :
Acem'in Arap'a, Arap'ın da Acem'e üstünlüğü yoktur.
İslam arap olmayanlardan nefret eder Arap deme sebebim bu.

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Davut Turan konusuna zaten değindim :D O videoyu izle. Sen böyle dersin ama şunlara da cevap ver hadi :
"Fetullah'a yeri geldiğinden 'senden papaz bile olamaz' diyecekler." (Bunu saymayabilirsin)
"Türk dünyasının fitili Karabağ'dan ateşlenecek
Tamam sen inan donald trump un davut turan olduğuna. :D
FB_IMG_16046995670216018.jpg

FB_IMG_16050034477906622.jpg

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
"Türk dünyasının fitili Karabağ'dan ateşlenecek
Ha bide Shakespeare
aslında şeyh pir vardı. :D JakskaksnamnznananMMnanamMmamJamamNnanjamanznamNjamama.DnsmkakzjsjajzsjzkdmskzndjskznsjakKxmalakznakalxnkalanznslakajskalzkxjskmzndkszkjdlqwndnxjlskwbrhfkzlNwnwdjzkskwjdjjxkealzkdjwmMjdkssnskwlalxowkkakKzlslwlaoJNsnmwlwlsbnanzmwmzjmamakajjznsnamammanznskamamsnjsnanwkaksnkxkxjznanqlakaksnnzmzmamalkakzksnnwnakakJjsjamkKjkjJJAJWMSLKksmwjwnsnsnkJJjwjsnnajsjİakwnkzkJqnsnmLMamsjnamamakKİjamamamnamammamsmsmsmmsmsmksDnsmkakzjsjajzsjzkdmskzndjskznsjakKxmalakznakalxnkalanznslakajskalzkxjskmzndkszkjdlqwndnxjlskwbrhfkzlNwnwdjzkskwjdjjxkealzkdjwmMjdkssnskwlalxowkkakKzlslwlaoJNsnmwlwlsbnanzmwmzjmamakajjznsnamammanznskamamsnjsnanwkaksnkxkxjznanqlakaksnnzmzmamalkakzksnnwnakakJjsjamkKjkjJJAJWMSLKksmwjwnsnsnkJJjwjsnnajsjİakwnkzkJqnsnmLMamsjnamamakKİjamamamnamammamsmsmsmmsmsmksDnsmkakzjsjajzsjzkdmskzndjskznsjakKxmalakznakalxnkalanznslakajskalzkxjskmzndkszkjdlqwndnxjlskwbrhfkzlNwnwdjzkskwjdjjxkealzkdjwmMjdkssnskwlalxowkkakKzlslwlaoJNsnmwlwlsbnanzmwmzjmamakajjznsnamammanznskamamsnjsnanwkaksnkxkxjznanqlakaksnnzmzmamalkakzksnnwnakakJjsjamkKjkjJJAJWMSLKksmwjwnsnsnkJJjwjsnnajsjİakwnkzkJqnsnmLMamsjnamamakKİjamamamnamammamsmsmsmmsmsmksDnsmkakzjsjajzsjzkdmskzndjskznsjakKxmalakznakalxnkalanznslakajskalzkxjskmzndkszkjdlqwndnxjlskwbrhfkzlNwnwdjzkskwjdjjxkealzkdjwmMjdkssnskwlalxowkkakKzlslwlaoJNsnmwlwlsbnanzmwmzjmamakajjznsnamammanznskamamsnjsnanwkaksnkxkxjznanqlakaksnnzmzmamalkakzksnnwnakakJjsjamkKjkjJJAJWMSLKksmwjwnsnsnkJJjwjsnnajsjİakwnkzkJqnsnmLMamsjnamamakKİjamamamnamammamsmsmsmmsmsmksshjaka

boron

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Ne alaka? Dogmatiklik sadece dinle veya inançla olmuyor. Ben çok ateist tanıdım dogmatik olan. Bu sebeple açıkçası bunun inançla alakalı olduğunu düşünmüyorum ama bu burada tartışılacak bir konu değil. Bunu sonraya bırakalım.
Evet haklısın, Atatürk bugün yaşasa bir çok ilke ve inkilabı revize ederdi. Bilim, olağan hayat gelişime, değişime her daim açık olmak zorundadır. Aksi dogmatikliktir. Kutsallaştırmanın her türlüsü dogmatizmi beraberinde getirir.

NatSot Kedi

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Satanist
Bu sonuna kadar yanlış ama :D Türkler İslâm'ı kabul etmeden önce Çin sömürgesindeydi. Türkler o zamanlar Çinlilere paralı asker oluyordu. Abbasi ve Çin savaşı olan Talas savaşında biz taraf değiştirdik.
Bu başka bir konu, şimdiki konumuz Atatürk. Ben sadece Atatürk'ün söylediği sözü alıntı yaparak belgesini paylaştım.

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Evet haklısın, Atatürk bugün yaşasa bir çok ilke ve inkilabı revize ederdi.
Katılıyorum açıkçası ve ülke aslında daha iyiye gideceğine daha kötüye gitti ne yazık ki. Çünkü devlet dairelerinde Atatürk gibi biri yok maalesef ki aslında bunu birçok alanda görüyoruz. En basit örnek denizcilik.
Bilim, olağan hayat gelişime, değişime her daim açık olmak zorundadır. Aksi dogmatikliktir. Kutsallaştırmanın her türlüsü dogmatizmi beraberinde getirir.
Ben bunun sadece bilim üzerinde olması gerektiğini düşünmüyorum. Dogmatiklik bir ideolojiyi savunurken de karşımıza çıkabilir ya da bir inancı/inançsızlığı savunurken de. Çünkü ne olursa olsun gerçeği aramalıyız. Eğer kendi inançlarımızı, değerlerimizi, düşüncelerimizi sorgulayamıyorsak bir anlamı yok. Ben bugün panteistim diye tanımlarken kendimi bunu da sorguluyorum açıkçası. Ya gerçek değilse?

kavak

Vl ☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Yanıtım konu başlığındaki soruya...
Kime ne?
Kendisini icraatları ile değerlendirin ki en doğrusu bu aslında.

bilgelikyolunda

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Tekfir meselesini biliyor musun?
Arzu edenler linki inceleyebilir