ATATÜRK'E HAKARET - 5816 NEREDE?

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Soyağacını attım ve adamın gidip ülkenin kurucusuna PİÇ demesini normal karşılıyorsan bence sıkıntı sendedir. Ağır şeyler söylemek eleştiri değil hakarettir, adamın babası belirsiz piç demesi sana göre eleştiriyse gözden geçir bu düşünceni. İftiradır bu eleştiri değil. Kimse Atatürk'e de Muhammed'e de HAKARET edemez zaten, etmemeli ya :D Neden kıyaslıyorsun anlamadım, yanlışı yanlışla mı kapayacaksın yoksa iki yanlışı da mı bitireceksin? İki yanlışı da bitireceksin.
Ne derse desin,sanane..
Bunları söyledi diye hapse atıp,yoksul halktan aldığın vergilerle,bu kişinin önüne 3 öğün yemek koymak daha mı doğru?

Burada sıkıntı,senin gibi müslüman kafasından kurtulamayan dinsizlerde..Bu müslüman kafasından kurtulmanız lazım..

Muhammed'e kimse hakaret edemezmiş..Niye?Müslüman mısın sen?Niye Muhammed'e dokunulmazlık zırhı koyuyorsun?
Muhammed'in isminin önüne HZ,arkasına da SAV koyalım mı?
Hakaret anlayışın nedir?Bak burası önemli..Çünkü herkesin hakaret anlayışı farklıdır..Biri ''Muhammed diyemezsin,önüne HZ koyman lazım'' derse,buna nasıl itiraz edeceksin?
''X kişisi HZ Muhammed değil de,Muhammed diyerek Muhammed'e hakaret etti'' diyerek,seni bir yerlere şikayet etse,mutlu mu olacaksın?

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ denilen şeyin içinde,hakarette olmalı,küfür de olmalı..Benim bu konuda düşüncem NET..Bu bakımdan seninle anlaşmamız mümkün değil..!

Yazan tarafından düzenlendi:

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ denilen şeyin içinde,hakarette olmalı,küfür de olmalı..Benim bu konuda düşüncem NET..Bu bakımdan seninle anlaşmamız mümkün değil..!
Sana şimdi çıkıp o.cocuğu desem bu ifade özgürlüğümü oluyor?

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Sana şimdi çıkıp o.cocuğu desem bu ifade özgürlüğümü oluyor?
İfade özgürlüğüne bir sınır koyarsan,bu ifade özgürlüğü olmaz ki..
''Şunu şunu dersek ifade özgürlüğü,şunu şunu dersek ifade özgürlüğü aşılmış olur'' diyemezsiniz ki..Çünkü herkesin kendini ifade etme tarzı farklıdır..

Birine küfür etmeniz de ifade özgürlüğüdür..Adı üstünde ÖZGÜRLÜK..

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Ne derse desin,sanane..
Bunları söyledi diye hapse atıp,yoksul halktan aldığın vergilerle,bu kişinin önüne 3 öğün yemek koymak daha mı doğru?

Burada sıkıntı,senin gibi müslüman kafasından kurtulamayan dinsizlerde..Bu müslüman kafasından kurtulmanız lazım..

Muhammed'e kimse hakaret edemezmiş..Niye?Müslüman mısın sen?Niye Muhammed'e dokunulmazlık zırhı koyuyorsun?
Muhammed'in isminin önüne HZ,arkasına da SAV koyalım mı?
Hakaret anlayışın nedir?Bak burası önemli..Çünkü herkesin hakaret anlayışı farklıdır..Biri ''Muhammed diyemezsin,önüne HZ koyman lazım'' derse,buna nasıl itiraz edeceksin?
''X kişisi HZ Muhammed değil de,Muhammed diyerek Muhammed'e hakaret etti'' diyerek,seni bir yerlere şikayet etse,mutlu mu olacaksın?

Demesin kardeşim :D O olmasa yaşayamayacağı kişiyi eğer kişisel olarak tanımıyor ve kavgalı değilse küfür edemez, Müslüman kafasıyla alakası yok bana kalırsa hiçbir tarihi kişiliğe küfür etmemen lazım. Hz. koymamak bir hakaret değil sen Hz. koymamak ile adama PİÇ demeyi aynı kefeye koyuyorsan bu senin sıkıntın. İfade özgürlüğü de bir yere kadar, insanları başıboş bırakmamalısın. Anarşiye gider

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Demesin kardeşim :D O olmasa yaşayamayacağı kişiyi eğer kişisel olarak tanımıyor ve kavgalı değilse küfür edemez, Müslüman kafasıyla alakası yok bana kalırsa hiçbir tarihi kişiliğe küfür etmemen lazım. Hz. koymamak bir hakaret değil sen Hz. koymamak ile adama PİÇ demeyi aynı kefeye koyuyorsan bu senin sıkıntın. İfade özgürlüğü de bir yere kadar, insanları başıboş bırakmamalısın. Anarşiye gider
Ha bu dediğimiz şey saygıdır, milli değerdir bu arada. İfade özgürlüğü deyip eleştirmek başka adama iftiralar atıp piç demek bambaşka. İfade özgürlüğü var diye saygısız olamazsın. Olursan da ceza yersin.

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Tipik ortadoğu insanısın..Demesinmiş..Dese ne olacak?
Atatürk'e saatlerce küfür etse,ne değişecek?
Atatürk'ün kıymeti mi azalacak?

Tweetterda gazeteci Hakan Aygün ''ey iban edenler'' diye başlıyan bir tweeti,retweet ettiği için tutuklandı bu ülkede..!
Niye biliyor musun?
Hep senin gibiler yüzünden..
Atatürk'e küfür edemezsin,tarihi kişilere küfür edemezsin dersen;karşındaki kişi de ey iban edenler diyenleri,hatta demediği halde retweet yapanları tutuklar..

İfade özgürlüğünün olmadığı bir yer,b.ktan bir yerdir,yaşanmayacak bir yerdir..
Bak ortadoğuya..Türkiye dahil bir tane ülkede ifade özgürlüğü yoktur ve tüm bu ülkeler yoksullukla/açlıkla boğuşuyor..

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Tipik ortadoğu insanısın..Demesinmiş..Dese ne olacak?
Atatürk'e saatlerce küfür etse,ne değişecek?
Atatürk'ün kıymeti mi azalacak?

Tweetterda gazeteci Hakan Aygün ''ey iban edenler'' diye başlıyan bir tweeti,retweet ettiği için tutuklandı bu ülkede..!
Niye biliyor musun?
Hep senin gibiler yüzünden..
Atatürk'e küfür edemezsin,tarihi kişilere küfür edemezsin dersen;karşındaki kişi de ey iban edenler diyenleri,hatta demediği halde retweet yapanları tutuklar..

İfade özgürlüğünün olmadığı bir yer,b.ktan bir yerdir,yaşanmayacak bir yerdir..
Bak ortadoğuya..Türkiye dahil bir tane ülkede ifade özgürlüğü yoktur ve tüm bu ülkeler yoksullukla/açlıkla boğuşuyor..
Nasıl da ezerek üste çıkmaya çalışıyorsun ukala, Ortadoğulu değilim ben. Atatürk'ün kıymeti azalmayacak, ama halk birbirine girecek, milli değerlere sahip olmazsan ne uğruna yaşayacaksın? İfade özgürlüğü bu değil, küfür edeceksen kendi başına et ben duymak zorunda mıyım? Benim değerlerime neden küfür ediyorsun, hele kişisel bir tanışıklığın bile yok. Belki fiziksel zihinsel bi değer kaybetmez Atatürk ama alakası da yok :D Sen edeceksen et, tamam? Ama benim karşımda etme gelip de bana bunu savunma. Milli değerin olmayabilir ama bu benim milli değerime küfür edebileceğin anlamına da gelmiyor. Her insanın bir hassas noktası vardır, hassas noktalar değişmez. Bence sen çık şu "anarşist" kafadan. Birinin değeri olması Ortadoğuyla alakalı değil, şimdi Joe biden gidip "alkışlayın aptal picler" dediği için çok mu ifade özgürlüğü yani? Saygısızlık.

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Kendini savunamayacak insanları darp edenlerin tutuksuz yargılandığı, hüküm yese bile hapsedilmediği bir ülkede ağızdan çıkan kelimelerle kişilere hapis cezası vermeyi savunmak ortaçağ zihniyetinden öte bir şey değildir. Bunu bence kabahatler bölümüne alıp. Yasamacılar, tekrardan gözden geçirmeliler. Çünkü suistimale çok açık bir konu!

Derin not: Konu başlığına hitaben yazmadım. "Hakaret'' olgusunun, bütün kişiler için düzenlenmesi gereği görüşündeyim. Ayrıca, sıradan vatandaşlar hariç, diğer toplum önünde olan kişilerin eleştiriye açık kişiler olması gereği, bu kanunun bürokrat, siyasetçi, kamu, sanatçı v.s. gibi kişilere bırakın eşit uygulanmasını, daha ağır müeyyide ile tatbiki abesle iştigal olacaktır. Dünya hukuk realitesi gereği!.

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Nasıl da ezerek üste çıkmaya çalışıyorsun ukala, Ortadoğulu değilim ben. Atatürk'ün kıymeti azalmayacak, ama halk birbirine girecek, milli değerlere sahip olmazsan ne uğruna yaşayacaksın? İfade özgürlüğü bu değil, küfür edeceksen kendi başına et ben duymak zorunda mıyım? Benim değerlerime neden küfür ediyorsun, hele kişisel bir tanışıklığın bile yok. Belki fiziksel zihinsel bi değer kaybetmez Atatürk ama alakası da yok :D Sen edeceksen et, tamam? Ama benim karşımda etme gelip de bana bunu savunma. Milli değerin olmayabilir ama bu benim milli değerime küfür edebileceğin anlamına da gelmiyor. Her insanın bir hassas noktası vardır, hassas noktalar değişmez. Bence sen çık şu "anarşist" kafadan. Birinin değeri olması Ortadoğuyla alakalı değil, şimdi Joe biden gidip "alkışlayın aptal picler" dediği için çok mu ifade özgürlüğü yani? Saygısızlık.
Demek istediğimi anlamıyorsun,anlamanı da beklemiyorum..

Değer diyorsun ya,şuan Dünya'da kaç tane değer var,bir düşün bakalım..

Benim milli değerlerime bir şey diyemezsin filan..Tamam da,banane senin milli değerlerinden..Ben senin milli değerlerine saygı duymak zorunda değilim ki..Sana veya senin milli değerlerine her şeyi söylemek istiyorum,niye beni kısıtlıyorsun?
İnek miyim ben?
Ha beni ahıra kapatmışsın,ha ''şunu şunu diyemezsin'' demişsin;aynı şey bu..

Sen milli değer diyeceksin,öteki dini değer,öbürü ideolojik değer,öbürü ailevi değer....
Banane sizin değerinizden..
Ben sırf birkaç kelime ile bir cümle kurdum diye,niye hapse girecekmişim?

Kafalar güzel tabi..Bunun başka bir açıklaması yok..Hepinizin kafası güzel..😄

Birşey diyeyim sana..Sanırım Sinan Meydan anlatmıştı..Atatürk mecliste ve meclis karışmış..Atatürk'ün kafasına doğru sobada yakmak için kullanılan odun atmış birisi..!
Böyle bir meclisle Türkiye'yi yaratmış adam ama şu an Atatürk'e manyağın birisi iki küfür etse,anında hapse atılıyor..Hep senin gibiler yüzünden..
Adam manyak işte..Atatürk'e küfreden birisi manyaktır,bu adamı niye hapse atacağız?Manyakları hapse atmazsak,kaos olur filan..Bu da müslüman kafası işte..Depremleri çıplak kadınlara bağlayan kafa bu..

Muhammed'in bizzat ölüm emri verdiği bir kadın var ve bu kadının tek suçu Muhammed'in aleyhinde bir şiir yazmak..
Muhammed'den farkın var mı senin?

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İfade özgürlüğüne bir sınır koyarsan,bu ifade özgürlüğü olmaz ki..
''Şunu şunu dersek ifade özgürlüğü,şunu şunu dersek ifade özgürlüğü aşılmış olur'' diyemezsiniz ki..Çünkü herkesin kendini ifade etme tarzı farklıdır..

Birine küfür etmeniz de ifade özgürlüğüdür..Adı üstünde ÖZGÜRLÜK..
Küfür kendini ifade etme tarzı değildir. Bir insan neden küfür eder?
Biride çıkıp derki bende sokakta anadan doğma gezmek istiyorum kimseye zararım yok ben özgürüm banane sizin değerlerinizden. Ne yapacaksın sokakta ta..şk mı seyredeceksin.
İnsanoğlu ahlak diye bir kavram icat etmiş bunuda canı sıkıldığından yapmamış toplum düzenini sağlamak için yapmış ve belirli yasalar koymuş.
Yasalar toplum düzenini sağlamak için konur. Herkes kafasına göre kendi bireysel hakkını kullanmaya giderse o toplum çürür.
Şuan sana göre dünyanın en özgür ülkesi hangisi ise orda bile senin bu dediğini göremezsin.
Almanya'ya gidip Merkele oro..pu dersen kendini mahkemede bulursun.

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Küfür kendini ifade etme tarzı değildir. Bir insan neden küfür eder?
Biride çıkıp derki bende sokakta anadan doğma gezmek istiyorum kimseye zararım yok ben özgürüm banane sizin değerlerinizden. Ne yapacaksın sokakta ta..şk mı seyredeceksin.
İnsanoğlu ahlak diye bir kavram icat etmiş bunuda canı sıkıldığından yapmamış toplum düzenini sağlamak için yapmış ve belirli yasalar koymuş.
Yasalar toplum düzenini sağlamak için konur. Herkes kafasına göre kendi bireysel hakkını kullanmaya giderse o toplum çürür.
Şuan sana göre dünyanın en özgür ülkesi hangisi ise orda bile senin bu dediğini göremezsin.
Almanya'ya gidip Merkele oro..pu dersen kendini mahkemede bulursun.
Sokakta çıplak gezenin taşaklarına neden bakıyorsun?
Bırak isteyen çıplak gezsin,sanane,önüne bak sen ama sen illa taşaklara bakacaksın..😆
Aynı şekilde küfür edenin size ne zararı var?Ama ahlakımızı bozuyorlar,kaos çıkaracaklar filan derseniz;ben de acaba bu arkadaşlar akp ilçe binasından mı foruma bağlanıyorlar diye düşünürüm açıkcası..

İnsanlar ahlakı icad etmiş ve düzeni sağlamış filan..Yaşınız mı küçük sevgili entropy?
Şaka mı yapıyorsunuz?
Bakar mısınız şu sitedeki rakamlara;
Siteyi incelerken,bu dediklerinizi düşünür müsünüz lütfen..!

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sokakta çıplak gezenin taşaklarına neden bakıyorsun?
Bırak isteyen çıplak gezsin,sanane,önüne bak sen ama sen illa taşaklara bakacaksın..😆
Aynı şekilde küfür edenin size ne zararı var?Ama ahlakımızı bozuyorlar,kaos çıkaracaklar filan derseniz;ben de acaba bu arkadaşlar akp ilçe binasından mı foruma bağlanıyorlar diye düşünürüm açıkcası..

İnsanlar ahlakı icad etmiş ve düzeni sağlamış filan..Yaşınız mı küçük sevgili entropy?
Şaka mı yapıyorsunuz?
Bakar mısınız şu sitedeki rakamlara;
Siteyi incelerken,bu dediklerinizi düşünür müsünüz lütfen..!
Dostum asıl sorman gereken soruları sormuyorsun.
Soru neden taşağa bakıyorsun değil neden taşağını örtmüyorsun olmalı.
Neden küfüre özgürlük yok değil küfür ediyorsun olmalı.
Şempanze gibi davranmana gerek yok ki sen insansın.
Şempanzeler bile kendi çaplarında ahlaki davranışlar sergilerken.
Sen daltaşak gezebilelim diyorsun.
Milletin anasına avradına sövebilelim diyorsun.
Eminimki annenin babanın yada kardeşlerinin karşısında taşaklarını göstermiyorsun.
Ve eminim ki annen baban izin versede göstermeyeceksin.
Ve eminim ki biri senin yanında annene küfür etse tepki vereceksin.
Ve eminimki izin verilsede eşin yada sevigilinle sokak ortasında sevişmeyeceksin.
Ortada bir realite var düzeni sağlamak içi bazı ahlaki yasalara ihtiyacımız var
He bu yasalar dünyanın içine ediyor diyebilirsin bu konuda sana katılmıyor değilim.
Ama çözüm senin kafan değil bunada eminim.

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Ben sırf birkaç kelime ile bir cümle kurdum diye,niye hapse girecekmişim?

Kafalar güzel tabi..Bunun başka bir açıklaması yok..Hepinizin kafası güzel..😄
İki kişinin arasına girmek istemem. Lakin, şu iki hususu atlamış olabilir misiniz?

1- Siz TÜRK değil misiniz? Ki, birisi ATA' yı kendi tekeline almıştır :)? Benim değerlerim diye ahkam kesebilmektedir? El insaf. Baba benim baba, ana benim ana... İster severim, ister söverim... Türk olmayan biri yaparsa o zaman hop deme hakkı elde edersin! Diy mi ama?

2- Dal...la gezerim demişsiniz. O kalkmış Merkel den örnek vermiş. Merkel'in ülkesinde dalınızı örtmek zorunda değilsiniz. Balkonunuzda, parkta istediğiniz gibi güneşlenebilirsiniz. Merkelin üzerine bira dökebilirsiniz. V.s. v.s. En fazla surat ekşitir, geçer -gider. Neyle neyi kıyas yapıyor anlamak mümkün değil! Merkel' e bir seçmene argo kullandı diye mahkemeye mi çıkarıyorlarmış Almanları? Varsa örneği göstersin lütfen.

ATA hayatta olsa, dava -mava açmaz. Ki tarihde örneği yaşanmıştır. Konuşana sorar: derdin nedir evlat? Zaten bu ucube hapis yasalar çok sonradan işgüzarlarca türetilmişdir.

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
2- Dal...la gezerim demişsiniz. O kalkmış Merkel den örnek vermiş. Merkel'in ülkesinde dalınızı örtmek zorunda değilsiniz. Balkonunuzda, parkta istediğiniz gibi güneşlenebilirsiniz. Merkelin üzerine bira dökebilirsiniz. V.s. v.s. En fazla surat ekşitir, geçer -gider. Neyle neyi kıyas yapıyor anlamak mümkün değil! Merkel' e bir seçmene argo kullandı diye mahkemeye mi çıkarıyorlarmış Almanları? Varsa örneği göstersin lütfen.
Argodan kastın ne? Direk şahsa küfür ve hakaretten bahsediyoruz.
Almanya'da küfre ve hakarete ceza yok diyebilir misin?
Almanya'da sokakta çırılçıplak dolaşmak serbest mi?
Merkel'e ülkeyi soydun diyebilirsin, Merkele diktatör diyebilirsin,
Ama gidipte orospu diyemezsin bu kadar basit.

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Argodan kastın ne? Direk şahsa küfür ve hakaretten bahsediyoruz.
Almanya'da küfre ve hakarete ceza yok diyebilir misin?
Almanya'da sokakta çırılçıplak dolaşmak serbest mi?
Merkel'e ülkeyi soydun diyebilirsin, Merkele diktatör diyebilirsin,
Ama gidipte orospu diyemezsin bu kadar basit.
Dostum, gerçekten boş yapıyorsun.

15 senede bir dava bulamamışlar.

Almanya' da hukuk' da fakülteleri de bizdeki gibi(boş) değil. Önce bir fakülte bitiriyorsun. Sonra Hukuk tahsili yapabiliyorsun. Öyle bizdeki gibi inciğini cinciğini, araştırmadan, kişiye özel ayrımcı- farklı ceza verilirmiymiş hiç bir gelişmiş ülkede?

İki kişi gitti sana iftria attı. Ne yapacaksın? Nasıl aklanacaksın? Koca Gen. Kur. Bşk. terörist ifadesi(şahitliği) ile sanık yaptılar bu ülkede.

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dostum, gerçekten boş yapıyorsun.

15 senede bir dava bulamamışlar.

Almanya' da hukuk' da fakülteleri de bizdeki gibi(boş) değil. Önce bir fakülte bitiriyorsun. Sonra Hukuk tahsili yapabiliyorsun. Öyle bizdeki gibi inciğini cinciğini, araştırmadan ceza verilirmiymiş hiç bir gelişmiş ülkede?

İki kişi gitti sana iftria attı. Ne yapacaksın? Nasıl aklanacaksın? Koca Gen. Kur. Bşk. terörist ifadesi(şahitliği) ile sanık yaptılar bu ülkede.
Bizim tartıştığımız konu ne sen bana atıyorsun iyimisin sen?
Sana iki soru soruyorum buyur cevap ver.
Merkel'e orospu diye hitap edersen ceza alır mısın almaz mısın?
Yada herhangi bir alman vatandaşı bir kadına.
Almanya'da sokakta anadan doğma gezmek serbest mi?
Cevapları alayım sonra devam edelim.
Bekliyorum.....

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Bizim tartıştığımız konu ne sen bana atıyorsun iyimisin sen?
Sana iki soru soruyorum buyur cevap ver.
Merkel'e orospu diye hitap edersen ceza alır mısın almaz mısın?
Yada herhangi bir alman vatandaşı bir kadına.
Almanya'da sokakta anadan doğma gezmek serbest mi?
Cevapları alayım sonra devam edelim.
Bekliyorum.....
Abuk sorularını bana sorma.

Hukuk bilimi, zargo zihniyeti ile tartışılmaz.

Soru öyle sorulmaz, böyle sorulur,
İki kişi gitti ATA' ya hakaret ettiğini iddia etti! Razımısın 3-5 sene hapse? Sen faşistsin diye herkez ortaçağ saçmalarıklarına razı olmak zorunda değil.

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Abuk sorularını bana sorma.

Hukuk bilimi, zargo zihniyeti ile tartışılmaz.

Soru öyle sorulmaz, böyle sorulur,
İki kişi gitti ATA' ya hakaret ettiğini iddia etti! Razımısın 3-5 sene hapse? Sen faşistsin diye herkez ortaçağ saçmalarıklarına razı olmak zorunda değil.
ATA ne alaka yahu bu kurallar Ataya mı özel ATA ya piç demek suçsa sanada piç demek suç sığır.
Birinin anana sövmesini özgürlük olarak görüyorsan anana sövene gülümsersin.
Kolay gelsin şimdi kaybol.

Son konular

Son mesajlar