ATATÜRK'E HAKARET - 5816 NEREDE?

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Dostum asıl sorman gereken soruları sormuyorsun.
Soru neden taşağa bakıyorsun değil neden taşağını örtmüyorsun olmalı.
Neden küfüre özgürlük yok değil küfür ediyorsun olmalı.
Şempanze gibi davranmana gerek yok ki sen insansın.
Şempanzeler bile kendi çaplarında ahlaki davranışlar sergilerken.
Sen daltaşak gezebilelim diyorsun.
Milletin anasına avradına sövebilelim diyorsun.
Eminimki annenin babanın yada kardeşlerinin karşısında taşaklarını göstermiyorsun.
Ve eminim ki annen baban izin versede göstermeyeceksin.
Ve eminim ki biri senin yanında annene küfür etse tepki vereceksin.
Ve eminimki izin verilsede eşin yada sevigilinle sokak ortasında sevişmeyeceksin.
Ortada bir realite var düzeni sağlamak içi bazı ahlaki yasalara ihtiyacımız var
He bu yasalar dünyanın içine ediyor diyebilirsin bu konuda sana katılmıyor değilim.
Ama çözüm senin kafan değil bunada eminim.
Israrla düzen diyorsunuz ama ortada bir düzen yok..
Giyinmemiz veya küfür etmememiz bir düzen sağlamıyor..
Ben soyunalım ya da herkese küfredelim demiyorum,''insanlara karışmayın'' diyorum..

Ben şu an bir politikacıya sövemiyorum..Benim kime söveceğime,kim/neden/nasıl karar verebilir?
Niye benim bu politikacıya sövmem engelleniyor?Çünkü düzen diyorsunuz..Yahu,sizi düzen diye kandırıyorlar işte..
O ''yasa'' dediğiniz şeyler de bizim için değil,bu düzen dediğiniz şeyin kaymağını yiyenler için var..

Tweetter'da Atatürk'e birileri sövüyor..Birkaç tıklamayla bu kişiyi engelleyebilirsiniz..Hepsi bu..İstediği kadar sövsün,görmezsiniz artık..Bu yapılmıyor..Hemen davalar açılıyor,bu kişiler hapse atılıyor filan..Yahu,böyle bir şey olamaz..Buna düzen falan filan diyemezsiniz..

Atatürk'e küfür edilmediğinde,Atatürk bir yasa ile korunduğunda,bu sefer bu küfür etmek isteyenler heykellere saldırıyorlar..Bu da suç değil mi?
Tüm bunları bilen Fethullahcılar gibi dini cemaatler,bu seferde Atatürk'ün kurduğu ülkeyi yıkmak istiyorlar..Bunlar hep insanların bastırılmasından kaynaklanıyor..
Bırakın isteyen Atatürk'e sövsün,isteyen Muhammed'e sövsün,isteyen Perinçek'e sövsün..
Sövmenin kimseye bir zararı yok,yapmayın..Bilakis yararı olduğuna dair bilimsel çalışmalar var..

Düzene bak..İtin biri bir kıza defalarca tecavüz ediyor,kız sonra intihar ediyor ve bu it tutuklanmıyor..Diğer tarafta ey iban edenler diyen birisi,dini aşağılamaktan anında tutuklanıyor..

Yazan tarafından düzenlendi:

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Düzene bak..İtin biri bir kıza defalarca tecavüz ediyor,kız sonra intihar ediyor ve bu it tutuklanmıyor..Diğer tarafta ey iban edenler diyen birisi,dini aşağılamaktan anında tutuklanıyor..
Anlatılmak istenen bu! Anlayana tabi...

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
ATA ne alaka yahu bu kurallar Ataya mı özel ATA ya piç demek suçsa sanada piç demek suç sığır.
Birinin anana sövmesini özgürlük olarak görüyorsan anana sövene gülümsersin.
Kolay gelsin şimdi kaybol.
Durduk yere, boyundan büyük, ahlaka mugayir kelimeler etme. Kendi kendine oturma organından uydurupda ortalığı pisleme. Hatta git yaşıtlarınla kumdan kale yap onlarla oyna...

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Kim sana üstteki olmasın dedi? Sanki tecavüzü savunuyormuşuz gibi. İki farklı konuyu bir araya getirip kendini haklı göstermeye çalışıyorsun şaka gibi. Yanlışı yanlışla kapatamazsın nokta.

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
Tipik ortadoğu insanısın..Demesinmiş..Dese ne olacak?
Atatürk'e saatlerce küfür etse,ne değişecek?
Atatürk'ün kıymeti mi azalacak?

Tweetterda gazeteci Hakan Aygün ''ey iban edenler'' diye başlıyan bir tweeti,retweet ettiği için tutuklandı bu ülkede..!
Niye biliyor musun?
Hep senin gibiler yüzünden..
Atatürk'e küfür edemezsin,tarihi kişilere küfür edemezsin dersen;karşındaki kişi de ey iban edenler diyenleri,hatta demediği halde retweet yapanları tutuklar..

İfade özgürlüğünün olmadığı bir yer,b.ktan bir yerdir,yaşanmayacak bir yerdir..
Bak ortadoğuya..Türkiye dahil bir tane ülkede ifade özgürlüğü yoktur ve tüm bu ülkeler yoksullukla/açlıkla boğuşuyor..
Bu eşşekler konuyu başka taraflara çekti.

Dikkat çekilmek istenen noktadan mesele saptı.

Cahille münakaşa yapılmaz gerçeği bir kez daha tezahür etti.

Hakaret olgusunun ucunun ne kadar açık olduğunu bilmeyen eşşekler, bir halt yediklerini sanıyorlar.
Atatürk' e dinsiz demeyi bile hakaret kapsamına sokacak bir sürü savcı bulursun bu memlekette. Vereceksin bunları onların ellerine o zaman görecekler dünya kaç bucakmış! İfade hürriyeti olmazsa dünya kaç bucakmış!.

Son konular