• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Ateist Döverken Alınan Manevi Haz

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ben asla şiddet yanlısı bir insan değilim. Şimdi yazacaklarımı da keyif aldığım için yazmıyorum. İlahi bir güç beni buna zorluyor. Yine de yazmadan önce şunu söyleyeyim, her ne sebepten olursa olsun kimseyle kavga etmemeye çalışın. Ben de kendimi ve dinimi müdafa etmek dışında kimseyle kavgaya girmedim. Saymadım ama bugüne kadar ettiğim kavgalar bir elin parmakları kadardır. Ve 5-6 kez de ateist dövmüşlüğüm vardır. Ama bunların hiç birinde kişiyi sırf ateist diye dövmedik. Allah'a, kitaba, dine sövdüğü için dövdük. İnanın bana girdiğim her kavgada aldığım aynı manevi hazdı. Bu öyle bir manevi haz ki Allah için yapılan her hangi bir ibadetten alınan manevi hazla neredeyse aynı. Tek fark bunu yaparken hissettikleriniz. Kendinizi Allah yolunda cihada çıkmışcasına coşkulu hissedersiniz. Sanki Bedir'in melek orduları inmişte sırtınızı sıvazlayarak size: "Allah için daha güçlü vur der!" Ateiste atılan her bir yumrukta vuran el sizin değil Allah'ın elidir sanki. Vurdukça kişiye daha fazla vurması için manevi şevk ve takat gelir. Yemin ediyorum ben bugüne kadar bir ateist döverken yorulduğumu hissetmedim. Sanki Cenabı Allah daha fazla vur diye melek ordularıyla sizi desteklemektedir. Nefsim için yaptığım her kavgadan sonra vicdan azabı çektim ama dinim için girdiğim her kavgadan sonra bırakın vicdan azabını günler bazen haftalar süren ilahi huzuru yaşadım. Hani camiye girince içinizi bir huzur kaplar ya! İşte o hal ateisti dövdükten sonra günlerce kalır sizde. Sübhanallah! İş bu hali yaşayınca ecdadın kafirlerle cihad ederken aldığı manevi haz nasıldı diye insan düşünmeden edemiyor. Çünkü onlar Allah için öldüler ve öldürüldüler. Ve Allah için sayısız fetih yaptılar. Bizim ateist döverken aldığımız manevi haz onların savaşırken aldığının yanında bir hiçtir ama yüce Mevlam bize de ucundan bunu tattırdı hamdolsun.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Şimdi yazdıklarımı yeniden okuyunca fark ettim, güzel bir yazı olmuş. Yazarken hoşuma gitmemişti ama okurken hoşuma gitti.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yazdıklarını insanlara gösterince müslümanlıktan soğuyorlar. İstemeden bana yardım ediyorsun. Aferin sana böyle devam.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yazdıklarını insanlara gösterince müslümanlıktan soğuyorlar. İstemeden bana yardım ediyorsun. Aferin sana böyle devam.
Bunları okuyarak kimse müslümanlıktan soğumaz, soğursa müslümanlığı arızalı olduğu içindir. Ben hakkı eğip bükmeden yazmaya devam edeceğim.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yaz yaz sayende Ateist nüfusta rekor artış olacak. :D :D

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Gelecek terörün diyorsun?

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ateistlere hangi mucizeyi göstersek Allah'ı kabul etmiyorlar. Ben dayak atarak Allah'ı kabul ettirebileceğimizi iddia ediyorum. Ama bunu yaparsam hapse gireririm. Peki insanı dayakla imana döndürebileceğimi nasıl ispatlayabilirim? Eğer bir ateist gönüllü olursa bu olur.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Lise sonda komünist/ateist bir çocuğa zorla namaz kıldırmıştık. Bu din hakkında ileri geri konuşmuyordu onun için onu dövmedik zorla camiye sokup namaz kıldırmıştık. Adam sayemizde 4-5 kez cuma kıldı.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Lise sonda komünist/ateist bir çocuğa zorla namaz kıldırmıştık. Bu din hakkında ileri geri konuşmuyordu onun için onu dövmedik zorla camiye sokup namaz kıldırmıştık. Adam sayemizde 4-5 kez cuma kıldı.
Kardeş senin kadar iyi niyetlisini görmedim ne diyeyim vallahi ellerine sağlık yani tövbe yarabbi :D

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Hissettiğin şeyin psikolojik olduğunu düşünüyorum. Ne olursa olsun,bir şeyi gerçekten inanarak canı gönülden yaparsan,acı de çeksen,zorluk da yaşasan,o yolda attığın her adım içini huzur doldurur. Bu senin İslama olan bağlılığın ile alakalı. Ve yaptığın iş ile(ateist dövmek) onu bağdaştırmanla da tabi ki.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hissettiğin şeyin psikolojik olduğunu düşünüyorum. Ne olursa olsun,bir şeyi gerçekten inanarak canı gönülden yaparsan,acı de çeksen,zorluk da yaşasan,o yolda attığın her adım içini huzur doldurur. Bu senin İslama olan bağlılığın ile alakalı. Ve yaptığın iş ile(ateist dövmek) onu bağdaştırmanla da tabi ki.
Sertan haydi namaza. Bu arada seni rüyamda görmüş olabilirim gerçek adın yılmaz mı

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Seri katiller, masum bir insanı kesip biçmekten gram pişmanlık duymazlar, aksine eşsiz bir zevk alırlar ve bunu hiç yadırgamazlar. Normal bir insanın açısından baktığımızda ise bu korkunç bir şeydir. Bu onun yaptığı işe bakış açısı ile alakalı. Seni bir seri katille bir tutmuyorum yanlış anlama ama psikolojik haz aynı.