Ateist-Teist Tartışması

Charles Dawkins

☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Benim dediğim şeyi nereye getirmişsin :D. Dedim ki zaten tanrı nın nasıl düşündüğünü hiçbir zaman bilemeyiz. Eğer varsa ölünce kendisine sorarsın :).
Bu bir cevap değil.

Tanrı gibi bir kavram aşırı karışık ve bilime göre şuan mantıklı olmadığı için deizm seçilmemelidir. Teizmi paso geç. Tabi geriye agnostizm ve ateizm kalıyor. Ben agnostik ateistim. Ama yavaş yavaş ateizme kayıyorum. 1 seneye negatif ateizme geçebilirim.

Moderatör tarafından düzenlendi:
Düşünce
Muvahhid
Bu dediğine katılıyorum. Tanrıyı var veya yok diye ispat etmek mümkün değildir. Ama dine inanıyorum diyorsun. Peki neden? Dinin ispatı var mı? İnsanlar neden İslam dinine inansın ki?
Bir şeye inanmak için ispat gerekmez. İman ile deneyin farkı burada zatenKanıtlamak için ispat gerekir..

Hayatı,

Sanat güzelleştirir
Bilim açıklar
Din anlamlandırır
Felsefe ise aydınlatır..

Bunlar ayrı ayrı 4 tane doğrudur ve birbirleri için kurban edilemezler.. Gerçekten güçlğ toplular ve medeniyetlerde bu 4 şey uyum halindedir..

Bunları birbiri ile karıştırmamak lazım..
Bu yanlış bir tutum olur..

Şarlo

☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bir şeye inanmak için ispat gerekmez. İman ile deneyin farkı burada zatenKanıtlamak için ispat gerekir..

Hayatı,

Sanat güzelleştirir
Bilim açıklar
Din anlamlandırır
Felsefe ise aydınlatır..

Bunlar ayrı ayrı 4 tane doğrudur ve birbirleri için kurban edilemezler.. Gerçekten güçlğ toplular ve medeniyetlerde bu 4 şey uyum halindedir..

Bunları birbiri ile karıştırmamak lazım..
Bu yanlış bir tutum olur..
O kadar çok din var ki her biri kendi inananına göre anlam ifade ediyor. Eğer sen islam gibi, kendisine inanmayanı hor gören, müslümanlara kendileri dışında düşünceye sahip olan herkesle mücadeleyi emreden dayatmacı bir dine inanıyorsan bunu da ispatlamak zorundasın.

Üst Alt