Ateistforumun Kurucusu Hacı

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Kendisini tanımam etmem ama aldığım habere göre ölmüş. Vasiyetine göre yakılacakmış ve ondan önce giden köpeklerinin külleriyle birlikte denizlerde varlığını sürdürecekmiş.

Kendisini tanımasam da aldığım haberle üzüldüm açıkçası. Hakkında kötü şeyler de duydum ama tanımadığımdan yorum yapmak doğru olmaz. Ama anladığım kadarıyla kendisi de benimle aynı şeyleri hissetmiş. Üzüldüm açıkçası bende nedense.

Işıklar içinde uyu Hacı. Her kimsen...

@Mete Turan @6lack de Furor size kalmış ne yapacağınız ama ben yine de anmak istedim.

https://eksisozluk.com/biri/omerusta Bu da ekşi sözlük hesabıymış okumak isteyenler için.

Yazan tarafından düzenlendi:

Mete Turan

lV ☆☆☆
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Evet, biz de kendisini tanımıyoruz ama üzüldük tabi ki. Yakınlarına baş sağlığı dileriz.

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kendini bilime adamış, bilgi birikimine hayran olduğum ender insanlardan biriydi bana çok şey kattı ölümüne çok üzuldüm. Ama arkasından çok degerli fikirlerde bıraktı sevenlerine sabırlar diliyorum.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hacıyı sevenleri olduğu kadar sevmeyenleri de var.
Hiç kimse dört dörtlük değil, çünkü hepimizin iyi ve kötü tarafları/huyları vardır mutlaka.
Ancak Ateistforum´a en çok emeği geçenlerden birisidir kendisi.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hep Ateistforum daha iyi yönetilmeliydi diye düşünmüşümdür. Belki de iyi yönetilmeyişinin nedeni haci'nin sağlık sorunlarıydı.

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Muvahhid
Bugün yas günü ilan ediyorum. Bu tarihte ve yıl dönümünde bir şey yazmayacağım. 😔

Bana katılanların üzüntü tepkisi vermesi yeterli...

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Ateistforumdaki yazarlardan biriydim..1 ay kadar yöneticilikte yaptım..Nickim -NOLAN-

Yöneticilerin azlığından bahsediliyordu,bende talip oldum..Hacı çok sevinmişti..Beni yönetime tavsiye etti,yönetimde kabul etmişti..
Hacı'yla Muhammed yaşadı yaşamadı konularında müzakare ederek tanıştık..Israrla bana hakaret etmesine,beni aşağılamasına rağmen,ben onun bu fikrini gerçekten merak ettiğim,neler bildiğini öğrenmek istediğim için hep alttan aldım..Ben ''yaşamıştır'' dedim,o ''yaşamadı'' dedi..Böyle baya tartıştık..Hacı'yla olan bu diyaloğumuz yüzünden bu konuyu çok araştırdım..Zamanla hacının haklı olduğunu anladım..

Hacı tam bir .. çocuğuydu..

O forumda 1000 kişiye küfür etmiştir,abartmıyorum..
Amerika'da yaşamasından dolayı,kimse ona ulaşamazdı..Ayrıca oradaki ifade özgürlüğünün farklı algılanması da,onun bu küfür/hakaret yöntemine başvurmasına neden oluyordu galiba..

Hacı'nın ne kadar adi bir insan olduğunu bilmeme rağmen,aralarına girip yöneticilik yapmayı denedim ama yaptırmadılar bana..Niye biliyor musunuz?Hacının üslubu yüzünden..Bırakın konu içinde küfretmeyi,konu başlığına küfür iliştiriyordu..Diğer yöneticilerle bunu konuştuk/tartıştık,hacıyla konuştuk/tartıştık;bir yere varamadık..En sonunda hacı elini masaya vurdu ve onun dediği oldu..

Sonra ben ahlak konusunda hacı ve Türk ateist denen zirzopla ters düştüm..Bunlar ahlakı savundular bana,ben ahlakın olmadığını söyledim..Bir de o ara Kılıçdaroğlu'nu eleştiriyordum..Bunlar,özellikle Türk ateist çok rahatsız oldu..Kendisi de yönetici..
Beni tamamen keyfi olarak ahlak yok dediğim ve Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiğim için süresiz banladılar..
Neyse,uzattım..Mesele ateist/müslüman olmanız değil arkadaşlar,insan mısınız?Mesele bu..Nedir insanlık?İfade özgürlüğü çok önemli..Artı hoşgörü çok önemli..Bu konularda,karşınızdaki kişinin söylemlerine dikkat ederek,insan olup olmadığını anlıyabilirsiniz..

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Ateistforumdaki yazarlardan biriydim..1 ay kadar yöneticilikte yaptım..Nickim -NOLAN-

Yöneticilerin azlığından bahsediliyordu,bende talip oldum..Hacı çok sevinmişti..Beni yönetime tavsiye etti,yönetimde kabul etmişti..
Hacı'yla Muhammed yaşadı yaşamadı konularında müzakare ederek tanıştık..Israrla bana hakaret etmesine,beni aşağılamasına rağmen,ben onun bu fikrini gerçekten merak ettiğim,neler bildiğini öğrenmek istediğim için hep alttan aldım..Ben ''yaşamıştır'' dedim,o ''yaşamadı'' dedi..Böyle baya tartıştık..Hacı'yla olan bu diyaloğumuz yüzünden bu konuyu çok araştırdım..Zamanla hacının haklı olduğunu anladım..

Hacı tam bir .. çocuğuydu..

O forumda 1000 kişiye küfür etmiştir,abartmıyorum..
Amerika'da yaşamasından dolayı,kimse ona ulaşamazdı..Ayrıca oradaki ifade özgürlüğünün farklı algılanması da,onun bu küfür/hakaret yöntemine başvurmasına neden oluyordu galiba..

Hacı'nın ne kadar adi bir insan olduğunu bilmeme rağmen,aralarına girip yöneticilik yapmayı denedim ama yaptırmadılar bana..Niye biliyor musunuz?Hacının üslubu yüzünden..Bırakın konu içinde küfretmeyi,konu başlığına küfür iliştiriyordu..Diğer yöneticilerle bunu konuştuk/tartıştık,hacıyla konuştuk/tartıştık;bir yere varamadık..En sonunda hacı elini masaya vurdu ve onun dediği oldu..

Sonra ben ahlak konusunda hacı ve Türk ateist denen zirzopla ters düştüm..Bunlar ahlakı savundular bana,ben ahlakın olmadığını söyledim..Bir de o ara Kılıçdaroğlu'nu eleştiriyordum..Bunlar,özellikle Türk ateist çok rahatsız oldu..Kendisi de yönetici..
Beni tamamen keyfi olarak ahlak yok dediğim ve Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiğim için süresiz banladılar..
Neyse,uzattım..Mesele ateist/müslüman olmanız değil arkadaşlar,insan mısınız?Mesele bu..Nedir insanlık?İfade özgürlüğü çok önemli..Artı hoşgörü çok önemli..Bu konularda,karşınızdaki kişinin söylemlerine dikkat ederek,insan olup olmadığını anlıyabilirsiniz..
Bende senin ne söyleyeceğini merak ediyordum ama adam ölmüş gitmiş. Arkasından böyle konuşmak doğru olmaz bence. Yine de yazılarından bazılarını okudum. Şimdilik ekşidekileri. Açıkçası bende çok anlaşacağımı sanmıyorum kendisiyle denk gelmiş olsaydık. Sana yapılan kesinlikle haksızlıktı o ayrı. Yine de neden bilmiyorum ben sanki yıllardır tanıdığım bir dostumu kaybetmiş gibi hissettim. Bunu ilk defa yaşıyorum bu arada. Velhasıl kelam bende onlarla aynı fikirdeyim ama merak etme bizim tartışmamız saygılı bir üslupla olur.

Yalnız Kılıçdar'ı eleştirmen yüzünden de atılman gerzeklik olmuş kimse kusura bakmasın. Neyse boşver artık bunları. Hacı artık denizlerde sen de dünyada karadasın.

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bende senin ne söyleyeceğini merak ediyordum ama adam ölmüş gitmiş. Arkasından böyle konuşmak doğru olmaz bence. Yine de yazılarından bazılarını okudum. Şimdilik ekşidekileri. Açıkçası bende çok anlaşacağımı sanmıyorum kendisiyle denk gelmiş olsaydık. Sana yapılan kesinlikle haksızlıktı o ayrı. Yine de neden bilmiyorum ben sanki yıllardır tanıdığım bir dostumu kaybetmiş gibi hissettim. Bunu ilk defa yaşıyorum bu arada. Velhasıl kelam bende onlarla aynı fikirdeyim ama merak etme bizim tartışmamız saygılı bir üslupla olur.

Yalnız Kılıçdar'ı eleştirmen yüzünden de atılman gerzeklik olmuş kimse kusura bakmasın. Neyse boşver artık bunları. Hacı artık denizlerde sen de dünyada karadasın.
Yazdıkları forumda duruyor sevgili unaceptable..Nerdeyse küfür/hakaret etmediği kişi yok..İnsanları forumdan küfrederek banlayan birisi.. 😃
Çok kaliteli insanlar forumdan ayrıldı..Sırf bunun egosu yüzünden..Ya banlandılar,ya bıraktılar forumu..
Geberdi işte..Ne oldu?
Hepimiz geberip gideceğiz..
Niye insan gibi diyalog kurmak varken,hayvan gibi yazışalım şurada,öyle değil mi?

Yoh Asakura18

ll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Ateistforumda anibal diye ağzı bozuk var. Neredeyse çoğu üyeye küfür ve hakaretlere ediyor. Gerçi anibal bana küfür etmedi ama çoğu üyeye küfür ediyor. Ama ona rağmen hala üye ve banlanmıyor. Ve ateistforumda eski üyelere ayrıcalık yapıyorlar.

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Ateistforumda anibal diye ağzı bozuk var. Neredeyse çoğu üyeye küfür ve hakaretlere ediyor. Gerçi anibal bana küfür etmedi ama çoğu üyeye küfür ediyor. Ama ona rağmen hala üye ve banlanmıyor. Ve ateistforumda eski üyelere ayrıcalık yapıyorlar.
Türk ateist koruyordur onu..Arkadaşıdır belki..

Yoh Asakura18

ll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Türk ateist koruyordur onu..Arkadaşıdır belki..
Evet anibalı o koruyor. Ve turan dursun forum ve bu forum çok kaliteli ve ateistforum çok kalitesiz. Ve turan dursun foruma eskiden üye idim. Sonra kendim forumdan kullanıcı adımım sonlandırılmasını isteyip forumdan kendim ayrıldım.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Yazdıkları forumda duruyor sevgili unaceptable..Nerdeyse küfür/hakaret etmediği kişi yok..İnsanları forumdan küfrederek banlayan birisi.. 😃
Çok kaliteli insanlar forumdan ayrıldı..Sırf bunun egosu yüzünden..Ya banlandılar,ya bıraktılar forumu..
Geberdi işte..Ne oldu?
Niye insan gibi diyalog kurmak varken,hayvan gibi yazışalım şurada,öyle değil mi?
Farkındayım bunun. Dediğim gibi bu noktada seni haklı görüyorum zaten. Okuyacağım merak etme :)

Entropyy

V ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Geberdi işte..Ne oldu?
Dostum çok alem adamsın daha 2 gün önce birinin anasına babasına karısına kızına çoluğuna çocuğuna küfür serbest olmalı küfür ifade özgürlügüdür diyen sen değilmiydin. Şimdi bana çok küfür etti diye şikayet ediyorsun :)

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Dostum çok alem adamsın daha 2 gün önce birinin anasına babasına karısına kızına çoluğuna çocuğuna küfür serbest olmalı küfür ifade özgürlügüdür diyen sen değilmiydin. Şimdi bana çok küfür etti diye şikayet ediyorsun :)
Bana küfür etmesine bir şey demedim ki..
Benim kendimi forumda ifade etmemden rahatsız olduğu ve sonrasında beni keyfi banladığı için,ona gebersin diyorum..Yoksa küfür/hakaret/tehdit gibi şeylere alışkınım..
Kendisi ateistti ama kafası müslüman kafasıydı..

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
turan dursun forum ve bu forum çok kaliteli

Yok yahu, sen hiç Turan Dursun forumda Atatürk'ü savundun mu? Orada Atatürk'e saldırmak serbest, savunmak yasak!

Ateistforum zaten berbat yönetiliyor, daha berbatı olamaz. Bu ikisi ateistleri temsil ediyor desek var ya, kepazelik. Ülkenin dindarında ne hayır var ki ateistinde olacak dedirten forumlar bunlar. İnsanlar arkalarına bakmadan kaçıyor buralara düştüklerinde. Utanç verici.

Atatürk düşmanlığına tepki olarak Ateistplatform kurulmuştu ve önce çok iyiydi. Fakat onlar da en küçük hata yapanı hemen banlama yoluna gittiler ve bu forumu söndürdü. Katılım kalmadı.

Üstelik Turan Dursun forumda da, Ateistforumda da birer ego var oraları berbat eden. Sadece birer şişmiş ego. Kendini bir forum yönetmekle tanrı zanneden hastalar bunlar. Bunlar elbette ateizmi temsil etmiyorlar. Ateizm bunların eline kalsa kara kara günlere kalır. Bu şişmiş egolar da Haci'nin arkasından giderse ancak olur. Başka çözüm yok. Tek yol doğal seleksiyon.

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Yok yahu, sen hiç Turan Dursun forumda Atatürk'ü savundun mu? Orada Atatürk'e saldırmak serbest, savunmak yasak!
Vay şerefsizler! Hangi hakla saldırıyorlarmış? Azıcık beyinlerine baktırsınlar belli ki tedavi şart.
Üstelik Turan Dursun forumda da, Ateistforumda da birer ego var oraları berbat eden. Sadece birer şişmiş ego. Kendini bir forum yönetmekle tanrı zanneden hastalar bunlar. Bunlar elbette ateizmi temsil etmiyorlar. Ateizm bunların eline kalsa kara kara günlere kalır. Bu şişmiş egolar da Haci'nin arkasından giderse ancak olur. Başka çözüm yok. Tek yol doğal seleksiyon.
Açıkçası bence panteidarın tekrar açılması gerekiyor. Yani oradaki yazıları okuduğumda gerçekten kaliteli insanların yazdığını görebiliyorum. Sadece düzgün tartışma var incelediğim kadarıyla ama maalesef kapalı.

Bildiğin güzel ve düzgün bir forum var mı? Aslında birkaç forum buldum ama bilemiyorum. Bildiğim kadarıyla forumfelsefe çok iyi ama akademik bir dil kullanılıyor.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bildiğin güzel ve düzgün bir forum var mı?

Forumculuk revacını kaybetti. Millet aptalca, zeka ve bilgi gerektirmeyen sloganik ötmeleri tercih eder oldu. Neredeyse tuvalete gittiğini bile nete koyacak kadar bir salaklıktır aldı yürüdü. Kafa başka basmıyor, zeka bu düzeyde.

Son konular

Son mesajlar