Ateistin En Büyük Korkusu

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ateistin en büyük korkusu Allah'tır. Evet yanlış yazmadım, siz de yanlış okumadınız. Ateistin en büyük korkusu Allah'ın var olma ihtimalidir. Çünkü gerçekten Kuran'da yazdığı gibi Allah varsa kendilerini ebedi cehennemin beklediğini bilirler. Bu sebeple bir ateist bir müminden daha fazla Allah korkusuyla yaşar. Neden mi? Çünkü bir mümin Allah tarafından bağışlanma ümidiyle yaşar. Bu Allah korkusunu biraz bastırır. Çünkü iman ettiği için cennete girebilme ümidi vardır. Fakat ateistin bu ümidi bile yok. İşte bu sebeple ateistlerin hayatta en çok korktukları şey Allah'ın var olma ihtimalidir. Bu onların en büyük kabusu olmuştur. Öyle ki gece rüyalarına bile girer. Bu sebeple birbirlerine zırt pırt ya varsa diye sorup dururlar. Ölüm herkes gibi onların da ensesindedir ve ölümden sonrası onlar için bilinmez olduğundan hayatları korku filmi gibi geçer.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ateistler bu konuda ne diyecek merak ediyorum. Onun için tek tek herkesin cevabını okuyacağım.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Olmayan birşeyden neden korkalım?
Tanrı Allah Yehova bunlar sadece Sanrıdır.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Var olsa da illa senin Allah denen putun mu olacak? Belki Yehova gerçek? Belki Buda gerçek? Belki hiç kitap göndermedi Tanrı. Nereden biliyorsun? Elle tutulur bir kanıtın var mı? Bilimsel bir kanıt? Kuran dışında bir dayanağın var mı?

Körü körüne inanmışsın o dine, geldiğin ilk gün İslam söyle iyidir hak dindir falan diye konuşuyordun şimdi dayak, öldürme, cinsiyetçilik konuları açıyorsun ve Işid zihniyetinde değilim diyorsun.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Korkmuyorum. Sen ejderhadan korkar mısın?
İkisi aynı şey değil. Ejderha masallarda olur, ALLAH bu alemin Kadiri Mutlak yaratanı. Daha fazla ileri geri konuşma çarpılırsın. Yüce Allah o kadar merhametli ki nankörlükte sınır tanımayan senin gibi insanları bile rızıklandırıyor. Ahirette çok pişman olacaksın @Anima . Haydi tevbe et kurtul bu bataktan.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Sen niye mantık tartışamıyorsun. Hakaret edip duruyorsun. Yazılanlara cevap versene.
Karşımda mantık konuşan biri yok. Tüm sorularıma kıvırma cevaplar vermeye gelmiş biri var. O bana hakaret edebiliyor ama ben edince sorun oluyor. Ederim sanane?! O bana ediyorsa ben de mislini ederim! Bunu başlatan da o.

Üst Alt