Ateistin En Büyük Korkusu

Kimse Kim

Üye
Mesajlar
34
Tepki puanı
38
Düşünce
Ateist
Benim öyle bir korkum yok.

Bence ölüm rüyasız bir uykuya yatıp tekrar kalkmamak gibi. Yani sonrası yok.

Ve ben çevreme ya allah varsa diye zırt pırt da sormuyorum ve korkmuyorum da.

Ayrıca sen bu bilgileri nerden ediniyorsun? Benim tahminim sadece kıllık olsun diye atıp tutuyorsun.
 

Furkan

Üye
Mesajlar
152
Tepki puanı
115
Düşünce
Sünni
Ateist olmamın başlıca nedeni bu işte...
Kardeşim zaten senin bu içinden geçtiğin şey bir sınavdır Allah (cc) sana özgür irade vermiş kendi tercihini yapman için eğer Allah(cc) evrene müdahale edip her şeyi güzelleştirirse bu bir öğrencinin sınavdayken sorularını öğretmenin çözmesine benzetebiliriz.
 

Cahilfilozof

Üye Adayı
Mesajlar
13
Tepki puanı
13
Düşünce
Ateist
Peki sizin mantığınız ile hareket edelim .Ya Allah yoksa ...
Belki Zeus gerçek belki Poseidon belki Ra eğer korkacak olsaydık insanlık tarihi boyunca var olmuş 300 milyon tanrıdanda(1)korkardık . Allah tanrısı ile alakalıda şunu söyleyeyim .Bu sadece yaşadığımız toplum ve hakim anlayış ile alakalı.hristiyan forumdada ya yehova yoksa diyorlar .Din mantığı aynı hep aynı
1-)A.Rıza Ergüven -Tanrıları nasıl yarattık ?
 

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
980
Tepki puanı
606
Düşünce
Ateist
Ateistin en büyük korkusu Allah'tır. Evet yanlış yazmadım, siz de yanlış okumadınız. Ateistin en büyük korkusu Allah'ın var olma ihtimalidir. Çünkü gerçekten Kuran'da yazdığı gibi Allah varsa kendilerini ebedi cehennemin beklediğini bilirler. Bu sebeple bir ateist bir müminden daha fazla Allah korkusuyla yaşar. Neden mi? Çünkü bir mümin Allah tarafından bağışlanma ümidiyle yaşar. Bu Allah korkusunu biraz bastırır. Çünkü iman ettiği için cennete girebilme ümidi vardır. Fakat ateistin bu ümidi bile yok. İşte bu sebeple ateistlerin hayatta en çok korktukları şey Allah'ın var olma ihtimalidir. Bu onların en büyük kabusu olmuştur. Öyle ki gece rüyalarına bile girer. Bu sebeple birbirlerine zırt pırt ya varsa diye sorup dururlar. Ölüm herkes gibi onların da ensesindedir ve ölümden sonrası onlar için bilinmez olduğundan hayatları korku filmi gibi geçer.
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
4,681
Tepki puanı
2,049
Düşünce
Ateist
"Zeus en büyük tanrı, tüm tanrıların başıdır" denince Yunan mitolojisi, ama "Allahtan başka tanrı yoktur" denince "haaa bak bu başka, bu gerçek işte!" nasıl oluyor? İkisi de mitoloji, dolayısıyla uydurma. Yunanlı uydurunca olmuyor da Arap uydurunca niye oluyor?

O da uydurmuş, bu da. İkisi de uydurma. Atlas Zeus'tan aldığı güçle dünyayı omuzlayınca saçma, Arabın biri uçan eşşeğe binip allahla görüşmeye gidince gerçek!

Bu çifte standardın "benim şuyum, benim buyum iyidir, benim teröristim iyidir" ırkçılığının bir dayanağı olabilir mi? "Benim tanrım herkesin tanrısını döver!" Öbürüne göre de onun tanrısı senin tanrını şamar oğlanı yapar! Bir bunu anlayamayacak kadar dogmatik nasıl oluyorlar hayret! Herkes tanrısının öbürlerinin tanrılarını döveceğine inanırlarsa bunun hayvan dövüştürmekten farkı ne?
 

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
4,681
Tepki puanı
2,049
Düşünce
Ateist
Tek tanrılı denilen dinler de çok tanrılı dinlere göre level filan atlamış değildir. Dinlerin birbirlerinden fazla farkları yoktur.

Çok tanrılı dinlerde de bir baş tanrı ve alt tanrılar vardır, tek tanrılı denilen dinlerde de alt tanrılar melek, cin, şeytan kadrolarına kaydırılmışlardır. Değişen bir durum yoktur.

Örneğin Kuran'da Cebrail kastedilerek "zi kuvvetin inde zil arş" yazar. Bunun tercümesi şudur: "Arşın sahibinin (allah kastediliyor) yanında kuvvet sahibi olan."

Olmadı şimdi. Hani "la havle ve la kuvvete illa billah" tı? Yani Allahtan başka kuvvet sahibi yoktu? Bu kuvvet sahibi melek de nerden çıktı? Bu apaçık bir alt tanrıdır. Adına melek denmiş sadece.
 
Üst