• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Ateizmin Bir Amacı Yoktur, Peki Neden Ateizm Var

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Şimdi düşünelim; ateizmin insanlığa vaat ettiği hiç bir şey yoktur. Ateizmin bir amacı da yoktur. Ateizmin insanlık tarihinde bir geçmişi de yoktur. Yakınçağ'da Nietzsche gibi ensest sapkınlıkları olan kokainman filozofların ortaya attığı bir fikirdir.

Peki bu köksüz akım neden hala taraftar bulur. Çünkü hemen her ateist aynı ruhsal sorunlar sonucu ateist olmuştur. Aile içi şiddet, uyuşturucu bağımlılığı, sevgisiz bir ortamda büyümek, cinsel istismara uğramak vb. Yani ateizm, modern çağın yarattığı sorunlar sonucu çıkmış bir akımdır ve bu akıma kapılan herkes aynı sorunların mağdurudur. Bu gerçekte Allah'ı inkar değil bir tür Allah'a isyandır. Ateist olmak mantıklı bir seçim değil, arızalı ruh halinin bir sonucudur.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu konuda eğer itirazlar gelirse daha tafsilatlı açıklamalarda bulubabilirim.

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
İslâm'ın bir amacı var; kişiye ahiret saadetini kazandırmak.
Tamam da saadet bizim saadetimiz, cehennem bizim cehennemimiz. Sana noluyo acaba? Bu Dünya'da da insanların haklarına saygılı olmayanlar hapislerde çürüyo. Hadi git döv ateist olan birini, sıkıştır köşede. Siktir git 4 duvar arasına. Gerçi oralarda da senin kafanda yobazlar varsa kayırırlar. Çünkü insan hakkı yemek günah değil dimi? Lafa söze gelse şeriatın kestiği parmak acımaz, işinize gelmeyince Allah için yapıyosunuzdur, günahı cezası yoktur hatta sevabı vardır dimi? Öyle ikiyüzlü şerefsizlersiniz ki.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Biz bir adamı ateist oldu diye dövüyorsak onun ebedi kurtuluşu için dövüyoruz . Cehennemde zebanilerden her gün dayak yemektense dünyada bir kez dayak yemek daha iyi olmaz mı? Düşün sertan kardeş, hangisi daha akıllıca.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Biz bir adamı ateist oldu diye dövüyorsak onun ebedi kurtuluşu için dövüyoruz . Cehennemde zebanilerden her gün dayak yemektense dünyada bir kez dayak yemek daha iyi olmaz mı? Düşün sertan kardeş, hangisi daha akıllıca.
Kurtarıcı robot şeriatçı ısidçi trollü bak şu alıntıyı oku ve defol git! Yanan biziz sana ne oluyooor, ALOOO? SESİM GELİYO MU???

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kurtarıcı robot şeriatçı ısidçi trollü bak şu alıntıyı oku ve defol git! Yanan biziz sana ne oluyooor, ALOOO? SESİM GELİYO MU???
Allah bu dini mübini İslam'ın tebliğini emretmeseydi vallahi billahi burada olmazdım. Yanın kül olun derdim. Ama size doğru islamı eğip hükmeden anlatmak benim kulluk vazifem.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
O zaman siktir ol git istemiyoruz!

KejooN

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Evet yetkili değilim ama senin gibi kalpsiz olamam. Adam göz göre göre cehenneme gidiyor, durup izleyelim mi?
Döverek falan bir şeyler anlatamazsın kardeşim insanlara. Yanında Müslüman olsa ne yazar, eve döndüğünde Allah kitaba etmediği küfür kalmaz. O insan Müslüman falan olmaz.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Döverek falan bir şeyler anlatamazsın kardeşim insanlara. Yanında Müslüman olsa ne yazar, eve döndüğünde Allah kitaba etmediği küfür kalmaz. O insan Müslüman falan olmaz.
Ama ateistlik yapıp daha fazla insanı da saptıramaz değil mi? İslam açısından bak olaya Sertan58, bu mantıklı değil mi?

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bana göre ateizmin insanlığa vaat ettiği şey bilim. Benim için bilim hayatımı adayacağım en güzel şey...
Sen baba dayağı yememiş birine benziyorsun, terbiyen eksik kalmış senin. Büyüklerinle konuşurken daha edepli olmalısın. Kibirli konuşmaları bırak, her şeyi en iyi ben bilirim havalarını bırak. Adam ol sonra seninle konuşalım.

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sen baba dayağı yememiş birine benziyorsun, terbiyen eksik kalmış senin. Büyüklerinle konuşurken daha edepli olmalısın. Kibirli konuşmaları bırak, her şeyi en iyi ben bilirim havalarını bırak. Adam ol sonra seninle konuşalım.
Abi ben seni hiç anlamıyorum. Nedense seni zorlayacak bir durum ortaya çıktığında hep dayaktan bahsediyorsun. Eminim çocuklarını da böle yetiştirmiyorsundur.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ankara'nın bağları da
Büklüm büklüm yolları
Ne zaman sarhoş oldun da
Kaldıramıyon kolları