Avusturya'da 7 Cami İçin Kapatma Kararı

NoTThingLosE

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sanırım ''Politik İslam'' mevzusu'mu ne dönmüş. Bence kapatma gerekçeleri biraz saçma ve boş olmuş. Camii'de yapılan bir Çanakkale Savaşı gösterisinde, Asker üniforması kullanıldı diye camii'yi kapatmak bana mantıklı gelmiyor. Zaten şu ''İslam Yasası'' saçmalığı'da hiç mantıklı değildi. Bilmiyorum açıkçası birazda yorumu size bırakıyorum. :D

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bildiğime göre Avusturyada şu an milliyetçi bir parti var ve bu tip şeyleri oy kaygısıyla veya halk desteğini arkalarına almak için yapabiliyorlar.

Haklılık mevzuuna gelirsek, tabi bu yanlış. 100 veya 200 yıl öncesinde yaşamıyoruz sonuçta. Artık özgür ve demokratik bir dünya var. Bununla birlikte terör yapan müslümanlarda yanlış yapıyorlar. Bu karşılıklı yanlışlar birbirini doğuruyor.

Camide namaz kılan bir müslüman Avusturya'ya zarar vermez ama camide terör varsa ışid mişid o zaman Avusturya haklı olur. Kapatma sebeplerini bilmiyorum.

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Camide namaz kılan bir müslüman Avusturya'ya zarar vermez ama camide terör varsa ışid mişid o zaman Avusturya haklı olur. Kapatma sebeplerini bilmiyorum.
Yine de cami kapama hakkı vermez, terör her yerde yapılıyor yapılan her yeri kapayamayız sonuçta, konunun bunla ilgisi yok diye biliyorum Türk caminin kapatılma sebebi üniformalı askerlerin gösteri yapmaları açıklamaları da bu durumun İslam Yasasına uymaması imiş, nedir bu İslam Yasası ya da kim yazmış bu yasayı diye sorarsanız bilmiyorum azizim bilmek ne mümkün birileri yazıyor işte ama bahane edildiği kesin, uyarı verilebilir cami kapamak da nedir bu çok sevdiğiniz özendiğiniz insan hakları, hoşgörü konusunda yere göre sığdıramadığınız Avrupa ülkesine yakıştı mı şimdi..?
Benim ülkemde hiçbir siyasetçi böyle bir şey yapmaz, siyasi olarak da yanlış verilmiş bir karardır, kendi kendine yeni yeni yetebilen Almanya nın sığıntı ülkesi olarak yaşamaktan kurtulamamış Avusturya nın İslam ülkelerini karşısına alacak böyle bir eylem yapması, cahil cesaretindendir.

dersim

Yasaklı
Üye
Düşünce
Deist
Yine de cami kapama hakkı vermez, terör her yerde yapılıyor yapılan her yeri kapayamayız sonuçta, konunun bunla ilgisi yok diye biliyorum Türk caminin kapatılma sebebi üniformalı askerlerin gösteri yapmaları açıklamaları da bu durumun İslam Yasasına uymaması imiş, nedir bu İslam Yasası ya da kim yazmış bu yasayı diye sorarsanız bilmiyorum azizim bilmek ne mümkün birileri yazıyor işte ama bahane edildiği kesin, uyarı verilebilir cami kapamak da nedir bu çok sevdiğiniz özendiğiniz insan hakları, hoşgörü konusunda yere göre sığdıramadığınız Avrupa ülkesine yakıştı mı şimdi..?
Benim ülkemde hiçbir siyasetçi böyle bir şey yapmaz, siyasi olarak da yanlış verilmiş bir karardır, kendi kendine yeni yeni yetebilen Almanya nın sığıntı ülkesi olarak yaşamaktan kurtulamamış Avusturya nın İslam ülkelerini karşısına alacak böyle bir eylem yapması, cahil cesaretindendir.
Aynen anlattığın gibi zaten pale yi ülkeyi emanet ederlerse olacağı budur

Üst Alt