Ayetlere Bir Bakın Derim Ama Yanlış Çevrilmişti Dimi.

Yuşa

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Ayetlerle İlgili Konu Açmassanız Daha Güzel Olucak Forum Çünkü Karşısında Çok Boş Cevaplar Alıyoruz.Örneğin @KuranMumini2698 Sana Ne Zaman Ayet Atsak Arapçadan Bir Kelime Veriyorsun Ve Bu Böyledir Diyorsun.Ya Millet Yalan Yanlış Kuranı Kerim mi Okuyor.Yıllardır Babam Yanlış Kuranı Okuyup Dini Yanlış Mı Öğreniyor.Aslında Olabilir Çünkü Ben Bile Yanlış Öğrenmişim.

Tevbe Suresi/5. ayet:
Haram aylar çıkınca Allah'a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Yanlış Çevrilmiş.

Bakara Suresi/18. ayet:
Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık (hakka) dönmezler.

Yanlış Çevrilmiş.

Muhammed Suresi/35. ayet:
Sakın zaaf göstermeyin. Üstün olduğunuz halde barışa çağırmayın.

Yanlış Çevrilmiş.

Maide Suresi/51. ayet:
Ey inananlar! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Yanlış Çevrilmiş.

Bakara Suresi/223. ayet:
Kadınlarınız sizin ekinliğinizdir. Ekinliğinize dilediğiniz biçimde varın.

Yanlış Çevrilmiş.

Bakara Suresi/228. ayet:
Kadınların, yükümlülükleri kadar meşru hakları vardır. Yalnız erkeklerin kadınlar üzerinde bir derece farkı vardır.

yanlış Çevrilmiş

Nisa Suresi/3. ayet:
Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin.

%100 Yanlış Neden Çünkü Yanlış

Nisa Suresi/34. ayet:
Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah'ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da "gayb"ı korurlar, (evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür.

İyi Tamam Dövebiliyoruz. 1 Dakka 1 dakka Hıı Yanlış Çevrilmiş.

Nisa Suresi/24. ayet:
(Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size) haram kılındı.

İslamda Havadan Kadın Yağıyor Ya.

Talak Suresi/4. ayet:
Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah'a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Bende Diyorum Benim Kardeşimle Neden Aramda 10 Ay Var Lan Ben Doğdum 1 Ay Sonra Annem Kardeşime Hamile Kalmış Babamın Müslüman Olduğunu Unutmuşum.
Baba Biraz Bekleseydin Ayetten Gaza Gelmiş.Sanırım Buda Yanlış Çevrilmiş.

Maide Suresi/38. ayet:
Yaptıklarına bir karşılık ve Allahtan caydırıcı bir müeyyide olmak üzere hırsız erkek ile hırsız kadının ellerini kesin.

Burdaki Mecazdı Dimi Unutmuşum.

Nur Suresi/2. ayet:
Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dini (nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.

Burdaki Zina Fuhuşçulukdu.

Burda Dalga Geçmiş Olabilirim Ama Dalga Geçtiğim Ayetleriniz Değil.Her Ayete Verdiğiniz Yanlış Çevrilmiş Cevabı.
Bir Kerede Kabullenin Ve Diyinki Evet Allah Bizden Bunu İstemiş Ama Siz Bile Kendi Allah'ınıza Bunları Yakıştıramıyorsunuz.:)

Burdaki Ayetleri @Kaybeden Şair Arkadaşımızın Konularından Aldım Ama Anlatmak İstediğim Farklıydı.

KuranMumini2698

Çaylak
Düşünce
Muvahhid
Bazı ayetlerin çevirisi yanlış çevrilmiştir. Tevbe Suresi 5.ayetinde "Barış oluncaya kadar savaşın" demektedir.

Muhammed 35'de iki tane "la" kelimesi yoktur. Ayette bir tane "la" vardır ve o da "asla gevşemeyin" anlamındadır. Eğer ayetin devamında da "la" harfi olsaydı o zaman "barışa çağırmayın" olurdu. Bak(8:61) 5:57 ayetini okuyun hangi Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmiyeceğinizi görürsünüz. Nisa 3'de çok eşlilikte dul kadınlarla evleneceğin geçmektedir. Bak(4:127)

Nisa 34-Nisa 24-Bakara 223-Talak 4-Maide38 ile alakalı yazıılarımı okuyun.

Zina Arapça sözlükte "fuhuşçuluk-fahişelik" anlamında geçmektedir.

2:18 çevirisi doğrudur. Bakara 228'de " Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi, kadınların da erkekler üzerinde eşit hakları vardır." cümlesi kadın-erkeği eşit duruma getiriyor. Ayetin devamında ise "bir derece farkı vardır" anlamındadır. Yani üstünlük falan değildir sadece arasında fark var.

Yuşa

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
2:18 çevirisi doğrudur. Bakara 228'de " Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi, kadınların da erkekler üzerinde eşit hakları vardır." cümlesi kadın-erkeği eşit duruma getiriyor. Ayetin devamında ise "bir derece farkı vardır" anlamındadır. Yani üstünlük falan değildir sadece arasında fark var.
Diğerlerine Dicek Bişeyim Yok Zaten Konu Başlığı Bile Yanlş Çevrilmiş Olması Ama Ayette Kadınların Üzerinde 1 Derece Diyor Neden'Üzerinde'Kelimesini Kullansın.Bunu Merak Ettim Sadece Erkeklerde Kadınlar Arasında Demiyor Erkeklerin Kadınların Üzerin 1 Derece Farkı Var Diyor.Ama Şunu Kabulleniyosunuzdur Herhalde Dinde Erkekler Kadınlardan Üstün.

KuranMumini2698

Çaylak
Düşünce
Muvahhid
Diğerlerine Dicek Bişeyim Yok Zaten Konu Bağlığı Bile Yanlş Çevrilmiş Olması Ama Ayette Kadınların Üzerinde 1 Derece Diyor Neden'Üzerinde'Kelimesini Kullansın.Bunu Merak Ettim Sadece Erkeklerde Kadınlar Arasında Demiyor Erkeklerin Kadınların Üzerin 1 Derece Farkı Var Diyor.Ama Şunu Kabulleniyosunuzdur Herhalde Dinde Erkekler Kadınlardan Üstün.
3:195-49:13 ayetleri oku! Ayette "üzerinde bir derece vardır" cümlesinde üstünlük anlamı çıkmaz. Ayette geçen "aleyhinne" kelimesi Arapça sözlükte "üzerinde" anlamı vardır ama Erkekler kadınlardan daha üstün olduğu buradan çıkmaz.

Yuşa

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
3:195-49:13 ayetleri oku! Ayette "üzerinde bir derece vardır" cümlesinde üstünlük anlamı çıkmaz. Ayette geçen "aleyhinne" kelimesi Arapça sözlükte "üzerinde" anlamı vardır ama Erkekler kadınlardan daha üstün olduğu buradan çıkmaz.
Diğer Soruma Cevap Vermemişsin Ama Neyse.

Yuşa

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
3:195 ve 49:13 ayetlerini okumanı tavsiye ederim.
Ben Sana Kadınların Altda Kaldığı Ayetler Attım Sende Bana Erkeklerin Altda Kaldığı Ayetleri Atıyorsun.Şimdi Sorum Şu Bu Ayetleri Okudukdan Sonra Senin Vardığın Sonuç Ne ?
Kadınlar mı ? Erkekler mi ? Üstün.

KuranMumini2698

Çaylak
Düşünce
Muvahhid
Ben Sana Kadınların Altda Kaldığı Ayetler Attım Sende Bana Erkeklerin Altda Kaldığı Ayetleri Atıyorsun.Şimdi Sorum Şu Bu Ayetleri Okudukdan Sonra Senin Vardığın Sonuç Ne ?
Hiç birisi birbirinden üstün değil. Her biri eşittir/birbirindendir. Üstünlük erdemli insan olmaktadır. 49:13 bunu demektedir.

Goebbels

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Muvahhid
Bu konuyu tartıştık sanıyordum?

Ey insanlar! Şüphesiz sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık, tanışasınız diye sizi kavim ve kabilelere ayırdık, Allah katında en değerli olanınız O’na itaatsizlikten en fazla sakınanınızdır. Allah her şeyi hakkıyla bilmektedir, her şeyden haberdardır. (Hucurat,13)

Son konular