Az Kusursuz Yaratılış !

ApanX

Yazar
Düşünce
Kararsız

son günlerde okuduğum haberlerde organlarının ters tarafta (kalbi sağda vs.) olduğunu öğrenen bir çok insan olduğunu öğrendim. Sünniler ve evrimciler ne diyorsunuz bu konuya.
Sünniler - Sizce az kusurlu bir yaratılış mı?
Evrimciler - Sizce neden ters olabilir?

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Solaklığın en çok insanlarda görüldüğünü dikkate alırsak sağ elde silah tutarken sol el ile tutulan kalkanın kalbi koruması için sağ el kullanımının yaygınlaştığını düşünebiliriz. Yani kalp solda olduğu için insanlarda sağlaklık gelişmiş baskın olmuş.

Her konunun altından tanrı değil evrim çıkıyor. Ondan sonra da nasıl oluyorsa dincilere göre tanrı gerçek evrim dogma oluyor!!! 🤨

Gerçeğin tam tersini söylemekte teistlerin üstüne yok! Bir yandan sağlaklık baskınlaşırken bir yandan da salaklık baskınlaşmış! 😄

Tiglath

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Sünniler - Sizce az kusurlu bir yaratılış mı?
Sünni olarak cevap vereyim.
Kalbin sağda yaratılması ilahi sınavın bir parçasıdır. Kalbim sağda diye şeytanın üfürüklerine aldanmamak gerekir. Allah’tır vardır bir bildiği. En iyi cevabı yine ilimde ileri gitmiş imamlarımız verecektir. Biz ne biliriz ki!

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Solaklığın en çok insanlarda görüldüğünü dikkate alırsak sağ elde silah tutarken sol el ile tutulan kalkanın kalbi koruması için sağ el kullanımının yaygınlaştığını düşünebiliriz. Yani kalp solda olduğu için insanlarda sağlaklık gelişmiş baskın olmuş.

Her konunun altından tanrı değil evrim çıkıyor. Ondan sonra da nasıl oluyorsa dincilere göre tanrı gerçek evrim dogma oluyor!!! 🤨

Gerçeğin tam tersini söylemekte teistlerin üstüne yok! Bir yandan sağlaklık baskınlaşırken bir yandan da salaklık baskınlaşmış! 😄
O zaman solak insanlar ve kalbi sağda olan insanlar tamamen yok mu olur yoksa bir anda o iki özellik birleşir mi? Ben solağım mesela

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
O zaman solak insanlar ve kalbi sağda olan insanlar tamamen yok mu olur yoksa bir anda o iki özellik birleşir mi? Ben solağım mesela

Ortadan tamamen kalkma olmuyor. Örneğin mağara balıklarının gözleri işlevsiz ama tümden yok olmuş değil. Neyse solaklar genelde zeki oluyor, sevin!

Ne alakası var bilmiyorum ama miyoplar ve solaklar zeki oluyor. Nedeni tam açıklanıyor mu bilmiyorum. Bu istatistiksel bir bilgi.

FİLEozof

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist

minerva

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Ortadan tamamen kalkma olmuyor. Örneğin mağara balıklarının gözleri işlevsiz ama tümden yok olmuş değil. Neyse solaklar genelde zeki oluyor, sevin!

Ne alakası var bilmiyorum ama miyoplar ve solaklar zeki oluyor. Nedeni tam açıklanıyor mu bilmiyorum. Bu istatistiksel bir bilgi.
Ben hem solak hem de miyopum.
bu gezegende yaşayan en zeki varlığım demek ki.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben doğma büyüme solağım.
Bilirsiniz, dindarlara göre sol el pistir. Bu nedenle bu ele genelde ayak(!) işlerini verirler. Sağ el ise daha bir kıymetlidir, yani alt mıntıkalalarda(!) dolaşması pek hoş görülmez. Ancak bu mevzu benim pek şeyimde olmadığı için, iki elimi de kafama estiği gibi kullanıyorum.😎
Artı; çook zeki birisi olduğumu zannetmiyorum, çünkü piyasadaki tanrıların hiç birisi lütuf edip, benimle muhabbet etmedi. Herşeye gücü yeten tanrıların, benim gibi solak salaklarla ne işi olur diii mi?!😁

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Ben doğma büyüme solağım.
Bilirsiniz, dindarlara göre sol el pistir. Bu nedenle bu ele genelde ayak(!) işlerini verirler. Sağ el ise daha bir kıymetlidir, yani alt mıntıkalalarda(!) dolaşması pek hoş görülmez. Ancak bu mevzu benim pek şeyimde olmadığı için, iki elimi de kafama estiği gibi kullanıyorum.😎
Artı; çook zeki birisi olduğumu zannetmiyorum, çünkü piyasadaki tanrıların hiç birisi lütuf edip, benimle muhabbet etmedi. Herşeye gücü yeten tanrıların, benim gibi solak salaklarla ne işi olur diii mi?!😁
Harbiden hee ama inadına bazen solle yemek yiyorum. En garibime giden de görgü kurallarına göre çatal sol elde tutulur ve yemek öyle yenir. Eee hani sol el pisti.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Harbiden hee ama inadına bazen solle yemek yiyorum. En garibime giden de görgü kurallarına göre çatal sol elde tutulur ve yemek öyle yenir. Eee hani sol el pisti.
Aslında komedi tam bu noktada başlıyor.
Forumun gülünün tavsiye ettiği gibi tek tek gidelim...
- Affedersiniz kıçınızı sol eliniz(mendille veya mendilsiz farketmez) ile sildiniz.
- Şimdi bu p.klu sol eli nasıl paklayacaksınız?
- Tek başına sol eli tertemiz yıkamak imkansız.
- Olsa olsa sadece durularsınız.😁
- Yani sağ ele, sol eliniz mahkum!
- Aldınız elinize sabunu ve sağ eli ve sol eli bir güzelcene ovarak yıkıyorsunuz.
- Şimdi....
- Hangi el temiz, hangi el pis?😎

Yazarı tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben hem solak hem de miyopum.
bu gezegende yaşayan en zeki varlığım demek ki.

Hayır, ben senden daha zekiyim! Çünkü iki elimi de kullanabiliyorum. Bir elim yorulunca diğeri ile yazarım. Cümlenin yarısını bir elimle, yarısını bir elimle aynı anda yazayım dedim, vazgeçtim. Çok zeki olmak iyi olmaz! Şeytan girmiş diye taşlarlar. Miyopluk önemli değil, gözlük takınca zeka perdelenir, nötür olur. Gözün -3 mü faraza, +3 gözlük taktığın için artı eksi birbirini götürür.

6lack de Furor

lll ☆☆☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Hayır, ben senden daha zekiyim! Çünkü iki elimi de kullanabiliyorum. Bir elim yorulunca diğeri ile yazarım. Cümlenin yarısını bir elimle, yarısını bir elimle aynı anda yazayım dedim, vazgeçtim. Çok zeki olmak iyi olmaz! Şeytan girmiş diye taşlarlar. Miyopluk önemli değil, gözlük takınca zeka perdelenir, nötür olur. Gözün -3 mü faraza, +3 gözlük taktığın için artı eksi birbirini götürür.
Sana zeki mi desek "freak" mı desek bilemedim...

unacceptable

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Sen benden de zeki çıktın ::D Bende sol elle yazabiliyorum ama çok yavaş oluyor ve güzel de değil tabi ::D Ama yazabilirim yine de. Özellikle tahtada ve rakamlar konusunda sıkıntı yaşamam pek.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

Evet bazen sunum gerekirdi kurulacak sistem konusunda ve iki elimle de yazardım. Sonra PowerPoint çıktı elle yazma bitti, şimdi o işlere zaten bakmıyorum. Rutin onarımlara bakıyorum sadece. Arkadan gençler geliyor, onlara yer açmak lazım.

Yıllar geçiyor, yıllaaaar... Ömür counter gibi sayıyor geriye doğru. Ne zaman bir counter devresi kursam herkesin counterı da böyle geriye sayıyor diye aklıma gelir.

Bunun yaşı filan da yok. Geriye sayıyor mu sayıyor, 0000 biiiip demeye doğru gidiyor mu gidiyor. Önemli olan bu. Sık sık ahbap sohbetlerinde söylerim. Yüz yıl sonra hiç birimiz hayatta olmayacak mıyız evet. Gerisi hikaye...

Son konular