Baphomet Sembolü

jeezmortie

☆☆
Ayrıldı
Mesajlar
443
Tepki puanı
410
Düşünce
Satanist
Baphomet sembölü,Tapınak Şövalyeleri tarafından Şeytanı temsil etmek için kullanılmıştır.14. yüzyılda Katolik Kilisesi’ nde aforoza uğrayan Tapınakçıların itaat ettiği, taptığı bir figür olduğudur. Bu figür şeytani olarak anılır.Yıllar geçtikçe bu sembole birçok farklı isim koyulmuştur. Bunlar arasında Mendes Keçisi,Bin Yavrulu Keçi,Kara Keçi,Judas Keçisi ve belki de en uygunu Günah Keçisi. Baphomet,keçinin doğurganlığıyla birlikte Karanlığın Güçleri'ni temsil eder. Pentagramın ''saf haline,yıldızın beş ucunda bir insan figürünün çevrelendiği gösterilir-üç yukarıda,iki uç aşağıda-insanın ruhani doğasını sembolize eder.Satanizm de pentagram kullanılır ama Satanizm insanın bedensel içgüdülerini ya da ruhani doğanın tam tersini temsil ettiği için ,pentagram, keçinin kafasına tamamen uyacak şekilde ters çevrişmiştir-meydan okurcasına yukarı kaldırılmış boynuzları ikiliği temsil eder; diğer üç uç ters çevrilmiştir,yani teslis reddedilir. Sembolün dış çemberindeki, İbranice figürlerin anlamı '' Leviathan''dır .Şeytan'la özdeştirilir. Bu figürler,ters çevrilmiş
download.png
yıldızın beş ucuna denk gelir.
download.jpg
 
Yazan tarafından düzenlendi:

jeezmortie

☆☆
Ayrıldı
Mesajlar
443
Tepki puanı
410
Düşünce
Satanist
Baphomet veya Bafomet, 14. yüzyıl başlarında Katolik Kilisesi tarafından aforoz edilen Tapınak Şövalyeleri'nin taptığı iddia edilen şeytanî figür. Tarihte bir ilah olarak ilk 1307 yılında kullanılmış olsa da Baphomet terimi 19. yüzyılda popülerize edilmiştir. Özellikle bu tarihten sonra Eliphas Levi tarafından çizilmiş "Sabbat Keçişi" olarak da anılan eser ile Baphomet karakterize edilmeye başlanmıştır. Bu tasvir erillik ve dişilik, iyi ve kötü, aşağı ve yukarı gibi zıt kavramları içerir. Wikipedia
 

jeezmortie

☆☆
Ayrıldı
Mesajlar
443
Tepki puanı
410
Düşünce
Satanist
1960'larda Şeytan Kilisesi, şekle ters çevrilmiş bir pentagram (Şeytanın sembolü) ekleyerek onu resmi sembol olarak benimsediğinde, "Sabbatik Keçi" "şeytani" bir figür olarak köklü bir şekilde yerleşti. Baphomet'in bu yeni "görüntüsü" daha sonra "Şeytani İncil " (ilk olarak 1969'da Anton LaVey tarafından yayınlandı)
 

jeezmortie

☆☆
Ayrıldı
Mesajlar
443
Tepki puanı
410
Düşünce
Satanist
Bilinen en iyi resim Fransız okültist Eliphas Levi tarafından kitabı-Transcendental Magic-de çizdi.Boynuzları arasında bir meşale ve alnında bir pentagram bulunan kanatlı bir hermafrodit tasavvur etti. Kollarında Latince Solve v e Coagula sözleri var. Levi'nin çizmi , Şeytan Tapınağı'nın yeni anıtına ilham oldu
71Qw1fOqoVL.jpg
 

Shienki

☆☆
Deneyimli
Mesajlar
696
Tepki puanı
443
Düşünce
Satanist
Şeytan’ın sembolü (veya yerine göre Şeytan’ın kendisi) olduğu, direkt bir Tanrı olduğu gibi şeyler anlatılır. Aslında çok basit. Baphomet bir “varlık” değil, bir semboldür. Ruhani mükemmelliğin sembolü.

Dikkatli bakarsanız Baphomet tasvirinde hem eril (geniş omuzlar, kaslı kollar), hem de dişil özellikler (göğüsler, ince bel) vardır. Bu ruhun hem eril, hem de dişil enerjilerinin mükemmel dengeye ve rafine bir seviyeye ulaşmışlığını simgeler. Tanrı olmak için gereksinimlerden birisi bu enerjiler üzerinde tam hakimiyet ve denge kurmaktır. Beyaz ve siyah aylar da (bazen Güneş ve Ay şeklinde de olabiliyor) yine zihnin ve ruhun eril ve dişil yarılarını temsil eder. “Birlik” anlamına gelen Yoga bile, hem kelime, hem de olgu olarak bununla alakalıdır. Ruhun “kutuplarını” “birlik” haline getirmeli.

Boynuzlara geçelim. Üç boynuz var; ikisi iki tarafa giden, biri de tam ortadan yükselen ve ucunda alevler olan. Bu da çok bariz bir şekilde hepimizin vücudunda bulunan dişil ve eril (sırasıyla) Ida ve Pingala enerji kanallarını simgeler. Ortadaki alevli boynuzsa Sushumna enerji kanalını simgeler. Bu da “ateşli” Kundalini enerjisinin yükseldiği enerji kanalı. Aynı zamanda da Baphomet’in bacaklarının arasındaki aynı semboloji de yine buna işaret eder. Ida, Pingala ve Sushumna kanalları böyle iç içe geçmiş yılan şeklindedir. Bu aynı zamanda Tanrı Hermes’ın asasının (bizim Tanrılarımızdan biridir yine) da sembolü Kadüseye çok benzer.

Yani boynuzlar ve yılan sembolojisi ruhun mükemmelliğe ulaşmasındaki son adım olan Magnum Opus’un (Latince’den “Büyük Uğraş”/”Büyük Yapıt” [“The Great Work”] diye çevrilebilir) bir sembolüdür. Kanatlarsa aslında biraz düz mantık. Her ruhun kanatları vardır ve güç meditasyonunda ilerledikçe ruhunuzun bir anda kanat çıkardığını görebilirsiniz. Kanatlar, ruhani gücün ve özgürleşmenin de sembolüdür.

Keçiyse sadece Şeytan’ın hayvanlarından biri. Kötülükle, kurbanlarla, kesmeyle biçmeyle alakası yoktur. Keçi, aynı zamanda iradesi, zekâsı ve (yabani olmayanlarının) insanlara dost olabilmesi itibariyle, Hristiyanların ve Müslümanların sevdiği ve kendilerini özdeşleştirdikleri koyunun aksine Centillerin hayvanıdır. Aynı zamanda boynuzlarındaki sembolizmi zaten açıkladık.
Son olarak da eller. Biri yukarı, diğeri de aşağıyı gösterir. Bu da okültte ve ruhaniyette çok ünlü bir prensip olan “Yukarıda nasılsa aşağıda da öyledir”i simgeler. Yani tinsel düzlemlerde nasılsa tensel düzlemlerde da öyle zuhur eder. As above, so below.
KAYNAK : https://spirituelsatanizm.org/satanizm-nedir-seytan-kimdir/
 

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Mesajlar
3,767
Çözümler
2
Tepki puanı
1,928
Düşünce
Panteist
illüminatiiiiiiiiiiii!!!!!
illüminaticileeeeeeeeerr!

hepiniz illüminatici olmuşsunuz siteyi illüminati yönetmeye başlamış. işte bnlar hep tek devlet tek dünya düzeni ::D dolar ve göz olayını unutmuşsunuz hee birde piramit vardı ::D
 

unacceptable

ll ☆☆☆
Yazar
Mesajlar
3,767
Çözümler
2
Tepki puanı
1,928
Düşünce
Panteist
yalnız tapınak şövalyeleriyle ilgili olaylar gerçekten çok ilginç. elimde bir kitabı var olmazsa yakın zamanda okursam başlık açarım onunla ilgili.
 

Son konular

Üst