Bastonuyla Fransız uçaklarını düşüren evliya

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Adamların sopa ile denizi yaran peygamberleri olduktan sonra artık gerisine bakmayacaksın. Zeus yıldırımlarla çarpar diyene hurafe derler. Allah yıldırımlarla dilediğini çarpar deyince sadakallahül azim! İyi de sadakalamayı Zeus'tan esirgediydin ne oldu? Yunan'ın tanrısı tu kaka da Arabın tanrısı niye cici anlamadım ki? Hayır o da yıldırımlarla çarpıyor o da! Arab'ın tanrısı altınla mı kaplı da Yunan'ın ki bakırla mı?

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Adamların sopa ile denizi yaran peygamberleri olduktan sonra artık gerisine bakmayacaksın. Zeus yıldırımlarla çarpar diyene hurafe derler. Allah yıldırımlarla dilediğini çarpar deyince sadakallahül azim! İyi de sadakalamayı Zeus'tan esirgediydin ne oldu? Yunan'ın tanrısı tu kaka da Arabın tanrısı niye cici anlamadım ki? Hayır o da yıldırımlarla çarpıyor o da! Arab'ın tanrısı altınla mı kaplı da Yunan'ın ki bakırla mı?
Birden fazla Tanrı olsa Yunan mitolojisinde olduğu gibi kainat Tanrı’ların savaş alanına dönerdi. Kainatta işleyen bilimin bulduğu kanunlar var. Demek ki kaos ve kargaşa yok, düzen var

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kaos karmaşadan düzen, düzenden karmaşa çıkması ve bunun böyle dönüşümlü devamıdır. Güneş sistemimize kargaşadan sonra sükunet egemen oldu, gelecekte bu, yerini kargaşaya bırakacak ve güneş sistemi yok olacak. Güneşimiz orta yaşında. Yaşlanma süreci başladı.

Çok tanrılı dinlerin tek tanrılı dediğiniz dinlerden bir farkı yoktur. Onlarda da baş tanrı ve alt tanrılar vardır. Siz alt tanrıları tanrı kadrosundan çıkarınca işsiz kalmasın mağdur olmasınlar diye melek, cin, şeytan kadrolarına kaydırmışsınız. Aynısı. Hiç farkı yok.

Yazarı tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Bu mevzu inandırıcı değil. Lakin ustalaşılmış telekinezi v.s ile böyle şeylerin mümkün olabileceğini düşünüyorum. Bende bu konularla ilgilenen birisiyim. Ve ders aldığım hocalarım vardı bu konuda adam yanımızda yağmuru durduruyordu :D.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Kaos karmaşadan düzen, düzenden karmaşa çıkması ve bunun böyle dönüşümlü devamıdır. Güneş sistemimize kargaşadan sonra sükunet egemen oldu, gelecekte bu, yerini kargaşaya bırakacak ve güneş sistemi yok olacak. Güneşimiz orta yaşında. Yaşlanma süreci başladı.

Çok tanrılı dinlerin tek tanrılı dediğiniz dinlerden bir farkı yoktur. Onlarda da baş tanrı ve alt tanrılar vardır. Siz alt tanrıları tanrı kadrosundan çıkarınca işsiz kalmasın mağdur olmasınlar diye melek, cin, şeytan kadrolarına kaydırmışsınız. Aynısı. Hiç farkı yok.
Kaostan karmaşa çıktığına tek bir örnek gösteremezsiniz. Geçmişte kaos olarak adlandırdığınız olaylar hadiselerin şimdiki düzeni oluşturması için bilinçli bir yönlendirmeden başka bir şey değil.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Modern Kaos Kuramını hiç bilmediğiniz anlaşılıyor. Biraz okuyup öyle ahkam kesseniz.

Kaostan karmaşa çıkması diye bir durum zaten yok. Anlamamışsın. Kaosun tanımı: Ardışık olarak karmaşadan düzen ve düzenden karmaşa çıkması. Güneş sistemimiz 4,5 milyar yıllık ömründen sonra bir milyar yıl içinde kargaşaya sürüklenme sürecine girecek ve yok olacaktır.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Modern Kaos Kuramını hiç bilmediğiniz anlaşılıyor.
Bir şeyin neden öyle olduğunu izah edememeniz orada kaos olduğunu göstermez, sizin olay hakkında ne kadar az bilgi sahibi olduğunuzu gösterir. Astronomi gelişmeden önce insanlar uzayda bir kaos var zannediyordu ama şimdi bütün gök cisimlerinin kendilerine ait bir yörüngede hareket ettiklerini biliyoruz

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kaos demek izah edememek demek filan değildir. Kaosun tanımını elli kere yapsam yeter mi?

Ne kadar saçmaladığınızın farkında bile değilsiniz. Gezegenimizin bulunduğu dinginlik ortamı geçmişte olmayan ve gelecekte de olmayacak olan dar bir aralıktır. Öncesi de sonrası da karmaşa.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Kaos demek izah edememek demek filan değildir. Kaosun tanımını elli kere yapsam yeter mi?

Ne kadar saçmaladığınızın farkında bile değilsiniz. Gezegenimizin bulunduğu dinginlik ortamı geçmişte olmayan ve gelecekte de olmayacak olan dar bir aralıktır. Öncesi de sonrası da karmaşa.
Bir şeyi bir süreliğine bir amaç için yaptığınızda o şeyin yapım ve yıkım aşaması kaos olmaz, bilinçli tasarım olur. Ben kaousun izah edememek olduğunu iddia etmiyorum, bir şeyi siz izah edemiyorsunuz diye veya öngöremiyorsunuz diye orda kaos olduğu anlamına gelmez diyorum

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tamam git sen fetö kitapları okuyacağına biraz bilim kitabı oku.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Tamam git sen fetö kitapları okuyacağına biraz bilim kitabı oku.
Bu bir karşı argüman değil, topu taca atma durumu. Ben ilgili kitapları okudum ve bunu hiç inkar etmedim. En son ne zaman okuduğumu da hatırlamıyorum. Kimin kitabı olursa olsun, benim fikirlerime ne kadar ters bir insan yazmış olursa olsun ben kitap okumaktan korkmam. Kitabı tehlike gören zihniyette değilim. Kitaba karşı kitapla mücadele edilmesi gerektiğini düşünüyorum

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bak okuman gereken kitap bu:

select[1].png

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
O kadar basit değil. Hakkında koca kitap yazılmış. Kitabı okumak gerekir. Modern çağın en önemli konularından biri kaos biri kuantumdur.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
O kadar basit değil. Hakkında koca kitap yazılmış. Kitabı okumak gerekir. Modern çağın en önemli konularından biri kaos biri kuantumdur.
İnşaallah okuyayım ama şu anda işleyen düzenli bir sistem olmasa bilim olmazdı. Sonuçta bilim deneylerin aynı sonucu vermesi üzerine kurulu. Demek ki bir düzen var

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kaos kuramı düzeni reddetmez, doğa güçlerinin kargaşa sonunda kendiliğinden bir statükoya oturduğunu ve dar bir düzen bandı oluştuğunu, fakat bir süre sonra bu statükonun da yıkılıp yeni bir kargaşa, ardından yeni bir statükoya oturma ve yeni bir düzen... Böyle periyodik gittiğini söyler.

Önemli olan statükoların yavaş ve düzenli olarak bozulmaya gittiğidir. Mükemmel düzen yoktur. Sürekli kargaşa da yoktur. Kargaşa da dengeye gelip bir statükoya oturma eğilimindedir. Bunlar ardışık olaylardır. Sabit kalan hiç bir şey yoktur. Bu yüzden de tanrı olamaz. Çünkü değişmeyen sabit kalan bir şey yoktur.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Kaos kuramı düzeni reddetmez, doğa güçlerinin kargaşa sonunda kendiliğinden bir statükoya oturduğunu ve dar bir düzen bandı oluştuğunu, fakat bir süre sonra bu statükonun da yıkılıp yeni bir kargaşa, ardından yeni bir statükoya oturma ve yeni bir düzen... Böyle periyodik gittiğini söyler.

Önemli olan statükoların yavaş ve düzenli olarak bozulmaya gittiğidir. Mükemmel düzen yoktur. Sürekli kargaşa da yoktur. Kargaşa da dengeye gelip bir statükoya oturma eğilimindedir. Bunlar ardışık olaylardır. Sabit kalan hiç bir şey yoktur. Bu yüzden de tanrı olamaz. Çünkü değişmeyen sabit kalan bir şey yoktur.
Tam tersi değişen şeylerin varlığı, bu varlıkları değiştiren ama kendisi değişmeyen bir varlığın delilidir. Sonu olanın başı da vardır ve bu durum onları yoktan var edip varlığı başlatan birinin varlığının delilidir

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kaos kuramı maddenin kendi öz dinamikleri ile hareket ettiğini dış müdahale olmadığını ortaya koyuyor. Örneğin düzenli bir yapı olan kristal oluşumu, karbon ve silisyum gibi elementlerin dört valans elektronunun ışık hızı ile hareket etmeleri sonucu oluşturdukları kübik yapı nedeniyledir. Bu bir dış müdahale ile değil maddenin özünde bulunan yapısal bir durumdan kaynaklıdır.

Keza maddenin diğer davranışlarının da yapısındaki kuantum özelliklerden kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır. Kimse tahtaya suda yüz taşa suya bat diye emir vermez. Bunlar maddenin doğal özelliklerinin sonucudur.