Batman’da yıllardır adak adanan türbe boş çıktı.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Fötönün terör örgütü olduğu ve Ergenekonun kumpas olduğu kesinleşti. Bunun tartışması çoktan bitti.

Şimdiki konu, CIA bunları başka nasıl kullanacak ki hâlâ besliyor konusu. Bunlara yaptıracakları daha ne ihanet ve sahtekarlık olabilir? Buna yoğunlaşılması ve bu hainlere karşı uyanık olunması gerekiyor.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ergenekonun kumpas olduğu kesinleşti.
Yazdığım belgeler ortadayken ve yazdıklarımın neresinin yanlış olduğunu gösteremeyip toptan inkar moduna geçilmişken, dosyalar şimdi kapansa bile hukuk işlediği zaman tekrar açılır. Ben hukukun üstünlüğüne inanan bir insanım

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bundan sonraki gelişmelerin, Ergenekonun bir kumpas olduğunun yetkili resmi ağızlardan ifade edilmesiyle kalınmayarak, yargı tarafından da dillendirilmesi ve savcıların da gereğini yapması olacaktır. Delil yetersizliğinden davanın iptali yeterli değil. Delillerin art niyetle hazırlanmış sahtecilikler olduğu konulu kumpas davasının açılması ve yalancıların iftiracıların hesap vermesi gerekiyor.

Bu fetöcüler böyle durmaz. Bunlar mutlaka bir aptalca girişim daha yapacaklar. Bunlar beyni yıkanmış kurulu robotlar. Rahat durmazlar. Layık oldukları yanıtı da daha almış değiller. Bunların kriptoları mutlaka bazı hazırlıklar içindeler. Uyanık olunması şart! Sakın ola yanılıp bunları iktidar karşıtı diye korumaya kalkışmak muhalefetin fatal erroru olur. Ben bundan çekiniyorum.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Henüz yargı iyi sınavlar vermiyor. Sözcü yazarlarının ceza alması tek gösterge değil. Yargının daha saracak çok yaraları var. Fetö girdiği her yeri kanserleştirdi. Fetö tahribatını onarmak daha çok zaman alır. Belki de düzelmeyecek. Ülkenin önündeki süreci çok kritik görüyorum. Yok kanal İstanbuldu yok yerli otomobildi yok Libya idi gündemler yaratılması boşuna değil.

Bunlar endişe dağıtma operasyonları. Karanlıkta korkmamak için ıslık çalma! Durum aklı ve berrak görüşü olan için gerçekten kritik. Neler yapabileceklerinin bir sınırı yok. Süleymani suikasti neler yapabileceklerinin bir ölçütü. Kimse şerbetli dualı cevşen zırhlı değil! (buna gülücük koyacaktım ama durum gülünecek durum değil)

Suikastler sık başvurulan mikserlerdir ve etkilidir. Toplumu karmakarışık eder. Gördünüz, Süleymani'nin cenaze törenini. Kaos!

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Henüz yargı iyi sınavlar vermiyor. Sözcü yazarlarının ceza alması tek gösterge değil. Yargının daha saracak çok yaraları var. Fetö girdiği her yeri kanserleştirdi. Fetö tahribatını onarmak daha çok zaman alır. Belki de düzelmeyecek. Ülkenin önündeki süreci çok kritik görüyorum. Yok kanal İstanbuldu yok yerli otomobildi yok Libya idi gündemler yaratılması boşuna değil.

Bunlar endişe dağıtma operasyonları. Karanlıkta korkmamak için ıslık çalma! Durum aklı ve berrak görüşü olan için gerçekten kritik. Neler yapabileceklerinin bir sınırı yok. Süleymani suikasti neler yapabileceklerinin bir ölçütü. Kimse şerbetli dualı cevşen zırhlı değil! (buna gülücük koyacaktım ama durum gülünecek durum değil)

Suikastler sık başvurulan mikserlerdir ve etkilidir. Toplumu karmakarışık eder. Gördünüz, Süleymani'nin cenaze törenini. Kaos!
Fetö faciasının onlarca yıllık ihmalin ve umursamazlığın bir sonucu olduğunu artık bilmeyen yok.
Keza hălen üzerine ciddi bir şekilde gidildiğini de zannetmiyorum, çünkü bunları yıllarca besleyen en önemlisi olan siyasi ayağına pek dokunulmadı.
Yakın vadede bu yönde bir gelişmenin olmasını beklemek hayalcilik olur bence.
Yani dumunun normalleşmesi için, bunun üzerinden bir iki neslin daha geçmesi gerekli.
Ancak söz konusu Türkiye olunca...normalleşme dediklerimiz nedir ki?!

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Fetö faciasının onlarca yıllık ihmalin ve umursamazlığın bir sonucu olduğunu artık bilmeyen yok.
Keza hălen üzerine ciddi bir şekilde gidildiğini de zannetmiyorum, çünkü bunları yıllarca besleyen en önemlisi olan siyasi ayağına pek dokunulmadı.
Yakın vadede bu yönde bir gelişmenin olmasını beklemek hayalcilik olur bence.
Yani dumunun normalleşmesi için, bunun üzerinden bir iki neslin daha geçmesi gerekli.
Ancak söz konusu Türkiye olunca...normalleşme dediklerimiz nedir ki?!
Maalesef ben de fetö ile mücadelenin giderek savsayacağını düşünüyorum. Bu halk hiç bir zaman laftan anlamadı, bundan sonra da anlamaz. Bu halkın aklını başına getirecek tek etken, bin nasihatten daha etkili bir musibet. Başka olmuyor bu halka. Bunu taaaa Orhon yazıtlarında Kültigin Han görmüş ve yazmış. O zamandan beri bu gerçek değişmedi. Adam daha ne desin, açıkça yazmış! Eeeeeey demiş Türkoğlu! Her yana dağıldın. Töreni, atanı unuttun! Her yerde kanın ırmak oldu aktı, kemiğin dağ oldu yığıldı! Oğlun köle, kızın cariye oldu! Törene dön, birleş demiş ama dinleyen kim!... Bu yazıtlar hâlâ ayakta ve hâlâ Türkoğluna sesleniyor taaa Orta Asya steplerinden ama kim duyacak...

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kepazelik... Cennete gidebilmek için Humeyni'nin kefeninden bir parça koparmak inancıyla bu kepazelik yaşandı!!!

Hayır ne tür bir rezalet bataklığı bu yahu... :@

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İşte Kültigin Hanın sözleri: Orhon yazıtları. Tabii kısalttım. Bunlar 8. yüzyılda yazılmıştır.

Türk kara kamag budun ança timiş: “İllig budun ertim, ilim amatı kana? Kimke iliğ kazganur men?” tir ermiş. “Kağanlıg budun ertim, kağanım kanı?

Türk halkı şöyle demiş: “Vatanlı millet idim, vatanım şimdi hani? Kime vatan kazanacağım ben” dermiş. “Hakanlı millet idim, hakanım hani?

Türk Oğuz beğleri, budun, eşiding! Öze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budın, ilingin törüngün kim artadı?

Türk Oğuz beyleri, millet işitin! Üsten gök basmasa alttan yer delinmese, Türk milleti, ilini töreni kim bozabilir?

Barduk yirde edgüg ol erinç: kanıng subça yügürti sönüküng tağça yattı. Beglik urı oğlın kul boldu, işilik kız oğlun küng boldı.

V
ardığın yerde eline geçen şu oldu: Kanın su gibi aktı. Kemiğin dağ gibi yığıldı. Bey gibi oğlun kul oldu. Temiz kız çocuğun odalık oldu.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu sözleri gerçi Kültigin Han kendisi yazmamıştır. Onun adına veziri Tonyukuk yazmıştır.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kepazelik... Cennete gidebilmek için Humeyni'nin kefeninden bir parça koparmak inancıyla bu kepazelik yaşandı!!!

Hayır ne tür bir rezalet bataklığı bu yahu... :@
İşte ayet ve hadislerde olmayan şeyler yapılınca ortaya çıkmayacak rezalet yoktur

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İran, generalinin tabutunu ünlü bir Amerikan otomobilinin içinde taşıyordu. Eş zamanlı olarak İran sokaklarında “şeytan Amerika” sloganları atılıyordu.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şeyhin muzunu öpmek ve bu sayede cennete gitmek de yok ayette hadiste, Hinduizmde var sadece ordan girmiş İslama ama işte umut fakirin ekmeği. İnanç insanları böyle sapıklaştırıyor. Vardır yazar yeri diye inanmayı sürdürüyor ve saçmalıyorlar. Ayette hadiste olmaması insanları hiç bir zaman durdurmadı, durduramaz. Ayette hadiste yazması insanları durduruyor mu da, hayır durduramıyor.

Ayet hadis hava civa zaten. Aslı yok astarı yok. Kim neresine takacak? Kuran'da sopa atın yazıyor taşlıyorlar, Kuran'ı muslimler bile hiç kazımıyorlar. Kuran'da allah yanlış biliyor, biz doğrusunu biliyoruz diyorlar. Muslimlerin kazımadığı Kuran'ı kim neresine takar?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ayette hadiste olmaması
İslam sadece ayet ve sahih hadislerin hükümlerinden ibarettir. Bunun haricindeki herşey İslam dışıdır. İslam dışı olan konularda da dönüp İslamı suçlamak, Beşiktaş taraftarının işlediği bir suç yüzünden Beşiktaşın tüzüğünü suçlamak gibi mantıksızdır

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Marmaris'teki Turgut Mahallesi'nde halkın türbe zannedip, 'Çağ Baba' adını verdiği yapının, araştırmalar sonucunda M.Ö. 3. yüzyılda savaşçı Diagoras ve eşi Aristomakha için yapılan piramit mezar olduğu ortaya çıktı. Türkiye'deki tek piramit mezar olarak bilinen tarihi yapının defineciler tarafından talan edildiği de belirlendi.