• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Ben Neden "Kafir" Oldum

Oğuz Han

Üye
Düşünce
Ateist
ben-neden-kafir-oldum.jpg

Evet dinlilere göre ben bir kafirim. İslamı benimsemiyorum! Ama neden acaba? Bunun nedenlerini bütünüyle buraya yazmak çok zor çünkü koskoca bir kitap konusu. Ama en azından genel bir nedeni var.

Ben kendi irademle mi kafir oldum yoksa Tanrı mı beni kafir yaptı?

Bakalım Kuranda ne yazıyor?

Enam 125
"Allah, her kimi doğru yola erdirmek isterse, onun gönlünü islama açar. Her kimi de sapıklığa bırakmak isterse onun kalbini daraltır, öyle sıkıştırır ki, sanırsın öfkesinden göğe çıkacak. Allah imana gelmeyenleri o murdarlık içinde hep böyle bırakır."

Araf 178
"Allah kime hidayet ederse, o doğru yolu bulur; kimi de saptırırsa, hüsrana düşenler de işte onlardır."

Zümer 22
"Demek ki, Allah kimin bağrını İslama açmış ise işte o, Rabbinden bir nur üzerinde değil midir? O halde vay kalpleri, Allah''ın zikrinden (boş kalıp) kaskatı olanlara. Onlar, açık bir sapıklık içindedirler."

Nahl 93
"Allah dileseydi mutlaka hepinizi bir tek ümmet yapardı, fakat O, dilediğim saptırır, dilediğini doğru yola eriştirir ve herhalde hepiniz, bütün yaptıklarınızdan sorumlu olacaksınız."

Yunus 100
"Allah''ın izni olmadıkça hiç bir kimsenin iman etmesi mümkün değildir."

Fatır 8
"Allah dileseydi bütün insanları doğru yola sevk ederdi."

Bu ayetlerde açıkça görüldüğü üzere benim müslüman olmayışımın daha doğrusu "kafir" oluşumun nedeni Tanrı''dır. Çünkü Tanrı benim iman etmemi dilememiştir. Tanrı benim kalbimi kapamıştır.

O halde Tanrı beni suçlayamaz ve bana ceza veremez. Çünkü benim ona inanmamamın nedeni kendisidir.

Size delil olarak 1 değil tam 6 tane ayet gösterdim. Ne diyeceksiniz bakalım. Ayetler zorlama yorum yapılamayacak kadar açık ve net.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Boyla Kutlug

Üye
Düşünce
Ateist
Tanrı, evrenin şifreli mekanizmalarını çözebilen insanları elçi seçseydi, peygamberlerin hiçbiri ortadoğulu olmaması gerekirdi. Ortadoğulu peygamberler, siyaset arenasında boy gösterebilmek için din getirip, o dini halkı manipüle etmek için kullandılar. Tanrı ile getirdikleri dinlerin alakası olsaydı, kaos yaratan dinlerin dayanağı, yarım yamalak ifadeleriyle Tanrı'nın kendisi olmazdı ve kusursuz yarattığını iddia ettiği insana lanet etmezdi.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Ersin

Üye
Düşünce
Ateist
Bu ayetlerde Allahın izni olmadıkça kimse iman edemez, Allah istediğini iman ettirebilir gibi şeyler söyleniyor. O halde insanların ne suçu var? Al sana İslamda bir çelişki daha.

Oğuz Han

Üye
Düşünce
Ateist
Bu ayetlerde Allahın izni olmadıkça kimse iman edemez, Allah istediğini iman ettirebilir gibi şeyler söyleniyor. O halde insanların ne suçu var? Al sana İslamda bir çelişki daha.
Aynen, bu ayetlere göre insan kafir oluyorsa suç Allahın.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Konuyu okumamışın putçu. Ayrıca enam'ı okuyup imana geleceğimi falan sanma hahahaha.

Bir daha bana hakaret edersen, ima yaparsan sana misliyle dönerim.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Konuyu okumamışın putçu. Ayrıca enam'ı okuyup imana geleceğimi falan sanma hahahaha.

Bir daha bana hakaret edersen, ima yaparsan sana misliyle dönerim.
Enam 135, kalbi mühürlenmiş kişinin alameti İslâm'a karşı duyduğu öfke ve nefret diyor. Allah aşkına kendini görmüyor musun?

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yok görmüyorum birşey

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yaşamda bir şeyler başarıp mutlu oluyorsanız şayet kafir falan değilsiniz. Yok bunun aksiyse o zamanda hep cehennemde olduğunuz için yine sorun yoktur. Cehennem artık sizi yakamaz. İkisinin ortasındaysanız şayet hem cennet hemde cehennem sizindir. Meliki yevmiddin sizsiniz. Yani kafirde sizde, müminde sizdedir. Yakanda sizsiniz yananda sizsiniz. :)

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yaşamda bir şeyler başarıp mutlu oluyorsanız şayet kafir falan değilsiniz. Yok bunun aksiyse o zamanda hep cehennemde olduğunuz için yine sorun yoktur. Cehennem artık sizi yakamaz. İkisinin ortasındaysanız şayet hem cennet hemde cehennem sizindir. Meliki yevmiddin sizsiniz. Yani kafirde sizde, müminde sizdedir. Yakanda sizsiniz yananda sizsiniz. :)
Öldükten sonra göreceksin yakan kim, yanan kim. Tüm bunlara samimi olarak inandığını sanmıyorum.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Noldu kurtarıcı hani müsloş olmuşlardı. Hahahaha, yalancı.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Öldükten sonra göreceksin yakan kim, yanan kim. Tüm bunlara samimi olarak inandığını sanmıyorum.
Göreceksin demekle olmaz Kurtarıcı kardeşim. Kaldı ki bir yaratıcı Tanrı olsa da inanmadığın için sana ceza vermez. Senin eylemlerine bakar ki ben ona da samimi olarak inanmıyorum.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ölene kadar vaktimiz var imana getir de görelim.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Getirsin bakalım? Hadi çarpsın bişi yapsın da geleyim imana ne yapacak Arap Putu Al-Lah kum mu atacak? Deve mi sürecek üstüme??? He ne yapacak!! Yapsın bekliyorum.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Getirsin bakalım? Hadi çarpsın bişi yapsın da geleyim imana ne yapacak Arap Putu Al-Lah kum mu atacak? Deve mi sürecek üstüme??? He ne yapacak!! Yapsın bekliyorum.
Allah hakkında konuşurken ağzını bozma. Seni kaç kere uyardım.

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
allahın kendini koruyamayacak kadar aciz bir mahluk mu yoksa? Çekil aramızdan, "girme babayla oğul arasına" hadi ikile.
allah yazınca çıldırıyor olmalısın bak küçük yazdım.