Anket bencillik testi (çoğu kişi dürüst cevap vermez ama neyse)

Soru aşağıdadır

• 1. seçenek banane yok olsun.

Oy: 24 92.3%
  • 2. seçenek kurşun karıncası işkencesi

Oy: 2 7.7%

• Tüm seçmenler
    26

Agnostik Tanrı

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Diyelim ki dünya yok olacak ve bir seçim yapmanız gerekiyor.
1. seçenek: Yok olsun banane.
2. seçenek: Dünyayı kurtarıcaksınız fakat bir sürü kurşun karıncası suratınıza bırakılacak ve gözünüzü burnunuzu kulağınızı hatta ağzınızın içini ıssıracaklar 1 saat böyle acı çekerek acı çekip ölüceksiniz.
(Kurşun karıncalarının ıssırığı mermi yemiş gibi acıya neden olur dünyanın en acıtan ıssırıklarından birine sahiptir.
Öyle çocukken parmağımızı ıssıran karıncalara benzemez.)

Retrospective

lV ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
2. seçenek. Sıkıntı yok çünkü değer verdiğim insanlar var. O psikolojiye gerçekten girersem acı vız gelir.

Agnostik Tanrı

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
2. seçenek. Sıkıntı yok çünkü değer verdiğim insanlar var. O psikolojiye gerçekten girersem acı vız gelir.
O pskikolojiye girmessin çünkü dünya yok olduğu için sende ölüyorsun.
+
fakat bir sürü kurşun karıncası suratınıza bırakılacak ve gözünüzü burnunuzu kulağınızı hatta ağzınızın içini ıssıracaklar 1 saat böyle acı çekerek acı çekip ölüceksiniz.
(Kurşun karıncalarının ıssırığı mermi yemiş gibi acıya neden olur dünyanın en acıtan ıssırıklarından birine sahiptir.
Öyle çocukken parmağımızı ıssıran karıncalara benzemez.)
images - 2021-04-07T225015.105.jpeg

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Ben yeterince acı çekiyorum zaten bir de o acıya katlanamam. Zaten öleceğiz bari hızlı olsun. Beşir Fuat gibi ölüm hissinin nasıl olduğunu merak etmiyorum. 🤣 1 olur seçimim.

Retrospective

lV ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
O pskikolojiye girmessin çünkü dünya yok olduğu için sende ölüyorsun.
+

8590 ekini görüntüle
Hacı diyorsun ki eğer acı çekersem ben öleceğim ama dünya kurtulacak. Dünya yok olursa bu otomatikmen tüm sevdiğim insanların da yok olması demek.

Eğer bunu sevdiklerim için yapacağıma dair bir psikolojiye girersem, hem zaman algıma müdahele edebilirim hem de acı eşiğimi yükseltebilirim. Böylece 1 saatı vız diye geçiririm.

Zaten öldükten sonra hafızam olmayacağı için, o acı hissini tekrar hatırlayamam. İşin püf noktası bu. Sıkıntı acı çekmek değil, acı çektiğini hatırlamaktır.

FİLEozof

lll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Hacı diyorsun ki eğer acı çekersem ben öleceğim ama dünya kurtulacak. Dünya yok olursa bu otomatikmen tüm sevdiğim insanların da yok olması demek.

Eğer bunu sevdiklerim için yapacağıma dair bir psikolojiye girersem, hem zaman algıma müdahele edebilirim hem de acı eşiğimi yükseltebilirim. Böylece 1 saatı vız diye geçiririm.

Zaten öldükten sonra hafızam olmayacağı için, o acı hissini tekrar hatırlayamam. İşin püf noktası bu. Sıkıntı acı çekmek değil, acı çektiğini hatırlamaktır.
Seküler müslümanların yanar çıkarız felsefesi. 🤣

llemar

Çaylak
Düşünce
Ateist
Her türlü ölüyoruz aga, daha bencilcesi yok mu onu seçeyim?

Ebu Cehil

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Ben, bencilliği biraz daha artırıp, rahat bir şekilde ölmeyi tercih ederim. Hani şöyle bacak bacak üstüne atıp uzanırken, huzur içinde gebermeyi istiyorum. 😁

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu tür testler geçersiz. O anda ne düşüneceğini kimse bilemez. Ayrıca yani kim bu seçeneği dayatan, tanrı filan mı, nedir? Yani dayatana çok bağlı yanıt. Psikopat manyak bir tanrı ise bunu dayatan, tüm dünyayı işkenceler ederek öldürebilir zaten. Yapacak bir şey yok. Hiç yanıt vermezsin.

Bir insansa, dünyayı yok etmenin elinden gelmesi pek olası değil. Olası diyelim. Bu manyak bir psikopat. Bunu oyalayıp kafasına bir şey indirip temize havale etme fırsatı kollamak gerekir. Buna ciddi bir yanıt verilmez. Bunu oyalayıp kafasına indirip beynini dağıtacağın bir şey gözüne kestirmeye çalışmak lazım.

Yazan tarafından düzenlendi:

Son konular